ایران آنلاین |
۲ هفته پیش

رئیسی: مقام رییس جمهوری از اختیارات چیزی کم ندارد ایران آنلاین

رئیسی: مقام رییس جمهوری از اختیارات چیزی کم ندارد

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: رییس جمهوری از نظر اختیارات چیزی کم ندارد ولی کسی که رییس جمهور می‌شود باید هماهنگی با سایر قوا زیر نظر رهبری را مد نظر داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم رییسیدر برنامه دست خط شبکه پنج سیما اظهار کرد: ناامیدی مردم به دلیل برخی از عملکردها و دعوت بسیاری از اقشار مختلف باعث شد پا به عرصه انتخابات بگذارم.

وی افزود: دستگاه قضایی پرونده هایی که در بخش‌های مختلف تولید شده را رسیدگی می‌کند یعنی برخوردمان با معلول است در حالی که علل ایجاد این پرونده‌ها در دستگاه اجرایی است که اگر در دستگاه اجرایی با آن برخورد شود شاهد این پرونده ها نخواهیم بود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: با شناختی که از وضعیت کشور دارم، دوره ۴۰ ساله مدیریتی به من شناختی نسبت به رفع مشکلات داده است و من می‌خواهم با اقدام جهادی در کنار مردم مشکلات را حل کنم.

رییسی درپاسخ به این سوال که‌ آیا رییس جمهوری در کشور اختیارات کافی دارد اظهار داشت: من به چند رییس جمهور که در اواخر دوره  کارشان بود، گفتم قانون اساسی را ببینید اختیارات رییس جمهور را ببینید اختیارات را قانون اساسی به رییس جمهور داده است رییس جمهور کم از اختیارات ندارد ولی باید هماهنگی با سایر قوا زیر نظر رهبری مد نظر داشته باشد به برخی از آقایان پیشنهاد کردم که یک بار قانون اساسی را بخوانند و بعد پای در میدان بگذارن

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: رئیس جمهور از اختیارات هیچ چیز کم ندارد.

وی در در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: نمی‌شود اقتصاد دنیا را معطل گذاشت ما با دنیا تعامل خواهیم داشت.  تاثیرگذاری ایران در منطقه دیپلماسی فعال در حوزه اقتصادی از برنامه های ما خواهد بود اصل تعامل با دیگر کشورها حتمی است لکن گره زدن پیشرفت کشور به آن و شرطی کردن اقتصاد درست نیست

رییسی افزود: امروز فشار حداکثری و تحریم به کشور جواب نداده است آنچه امروز در کشور می‌بینیم ربطی به تحریم ندارد مربوط به سوء مدیریت‌های داخلی است.  تحریم‌ها مشکلاتی را ایجاد کرده ولی بیشتر مربوط به سو مدیریت است

وی در پاسخ به این سوال که آیا در خانواده بیکار دارید، گفت: بله، ما هم بیکار داریم مگر می‌شود در خانواده بیکار نداشت. زمانی که در آستان بودم مردم را در صحن‌ها می‌دیدم و آن‌ها از مشکلات می گفتند

رییسی افزود: یکی از مشکلات امروز خانواده‌ها اشتغال، مسکن و سلامت خانوارها است.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری در پاسخ به سوالی درباره وضعیت ازدواج جوانان اظهار کرد: اگر دغدغه مسکن و اشتغال حل شود امکان ازدواج فراهم می‌شود امروز سن ازدواج مردان۳۰ و زنان ۲۵ است که باید کاهش یابد. 

رییسی ادامه داد: فرزندان من پس از گرفتن دیپلم ازدواج کردند مهریه شان هم مهریه حضرت زهرا (س) بود. جهیزیه هم در حد معمول به آن‌ها دادم ولی به خانواده گفتم حتما کالای ایرانی بخرند.

وی ادامه داد: من در فضای مجازی فعالیت می‌کنم  نزدیک دو میلیون فالور دارم فرزندانم هم عضو فضای مجازی هستند معتقدم که امروز آنچنان که باید از فضای مجازی در جهت رشد. و پیشرفت کشور استفاده نمی‌شود
وی در بخشی از صحبت هایش گفت: سال ۶۲ ازدواج کردند معرف ما یکی از دوستانم در قم بودند که ما را با خانواده همسرم آشنا کردند آن زمان من دادستان استان همدان بودم مهریه همسرم هم مهریه حضرت زهرا بود
وی ادامه داد: خطبه عقد ما. را آیت الله مهدوی کنی و مرحوم این الله علم الهدی بزرگ قرائت کردند در جلسه عقد ما مرحوم فلسفی و آیت الله نوری همدانی حضور داشتند
وی افزود: من دو فرزند دختر دارم دختر بزرگم در حال دفاع از دکترا جامعه شناسی دانشگاه تهران هست و دختر کوچکم بیسانس فیزیک دانشگاه شریف و فوق لیسلتی دانشگاه قرآن و معارف را دارد و دختر بزرگم دارالقراتی زده و در آنجا مباحث دینی را تدریس می‌کنند
وی درباره اینکه اگر رییس جمهور شود اجازه می‌دهد خانواده آش در آمور دخالت کنند اطهار داشت: اعضای خانواده میدانند  به هیچ عنوان نباید دخالت کنند فقط اگر کسی مطلب و مشکلی را ارجاع دهد آن را به دفتر نا ارجاع می دهند
وی گفت: آخرین فیلمی که دیدم خورشید مجید مجیدی و آخرین سریالی که دیدم بخشی از قسمت های بچه مهندس بود
وی ادامه داد: اهل ورزش هستم و اکثرا پیاده روی می‌کنم و استخر و کوهنوردی هم کم و بیش می‌روم./ایرنا#‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رییس جمهوری با بیان اینکه اساس تفکرات امام در انقلاب اسلامی بر مبنای مردم بود، گفت: امام خمینی آگاهی مردم را اولین رکن اساسی را برای نهضت و انقلاب می‌دانستند.

2 دقیقه پیش

زیرساخت‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات در هشت سال اخیر با توسعه همه‌جانبه همراه بوده به گونه‌ای که در دولت یازدهم ۱۰۰ روستا و ۵۴۰ روستای استان خراسان جنوبی هم در دولت دوازدهم به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند که نقش موثری در افزایش رفاه و ماندگاری جمعیت مناطق روستایی داشته است.

یک ربع پیش

دل را گره زد به عنایت صاحب صحن و توسل کرد که با هر قدم، یک بیت برای آقا بگوید. اولین قدم را برداشت و زمزمه کرد: قربون کبوترای حرمت امام رضا (ع).

یک ربع پیش

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ملاک تعیین شهرها به عنوان حوزه‌ آزمون سراسری در سال گذشته وجود ۲۵۰ داوطلب برای هر نوبت آزمون در هر شهر بود. امسال برای کاهش تردد کنکوری‌ها، ملاک تعداد داوطلبان هر شهر به ۱۵۰ نفر کاهش یافته و داوطلبان شهرهای قرمز در شهر محل سکونت خود آزمون خواهند داد.

یک ربع پیش

به نظر می‌رسد نوراللهی بدون اینکه حرف حاشیه‌داری بزند توپ را به زمین مدیران باشگاه انداخته تا رودرروی هواداران قرار نگیرد.

یک ربع پیش

ائمه جمعه سیستان وبلوچستان در خطبه‌های امروز خود درباره انتخابات و لزوم مشارکت در آن سخن گفتند.

نیم ساعت پیش

حضرت آیت الله خامنه ای در پیامی درگذشت فرزند علیرضا محجوب را تسلیت گفتند.

نیم ساعت پیش

سخنگوی سازمان غذا و دارو اعلام کرد که تاکنون هیچ کدام از واکسن‌های کرونا تولید داخل در کمیسیون قیمت‌گذاری سازمان غذا و دارو، قیمت گذاری نشده‌اند.

نیم ساعت پیش

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری و انهدام باند 6 نفره سرقت تلفن همراه به شیوه قاپ زنی و کشف بیش از 115 فقره سرقت به ارزش تقریبی یک میلیارد تومان خبر داد.

نیم ساعت پیش

رد پای شماری از آخرین دایناسور‌های انگلیس، نزدیک وایت کلیفز، واقع در داور، کشف شده است.

نیم ساعت پیش

در پی انتشار خبری با عنوان «هواپیمای لوکس؛ هدیه امیر قطر به ابراهیم رئیسی» در شبکه‌های اجتماعی، صحت و سقم این موضوع بررسی شده است.

نیم ساعت پیش

۳ اشتباه ملی‌پوشان ایرانی در تقابل با جنگ‌های روحی و روانی، پیامد‌های تلخی برای ایران داشته است.

نیم ساعت پیش

شهردار منطقه 13 از مرمت ، بازسازی و راه اندازی 15 آبنما و بیش از هزار متر طول آبرسانی در محدوده نواحی چهارگانه منطقه خبر داد .

1 ساعت پیش

موتورسوار اسپانیایی تیم رپسول هوندا، فاتح گرندپری موتوجی‌پی آلمان شد.

1 ساعت پیش

در حالی فصل نقل و انتقال مستأجران آغاز شده که به دلیل افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها، تقاضا برای سکونت در شهر‌های جدید اطراف تهران به شدت افزایش یافته است.

1 ساعت پیش

بیشتر...