خودروتک |
1 ماه پیش

لباس جنجالی مهراوه شریفی نیا در خارج از کشور ماجرا شد

لباس جنجالی مهراوه شریفی نیا در خارج از کشور ماجرا شد

توضیحات مهراوه شریفی‌نیا درباره پوشیدن لباس جنجالی‌اش در جشنواره اسپانیا در ادامه می خوانید.

مهراوه شریفی نیا بازیگر ایرانی است. مهراوه شریفی نیا فارغ از تحصیل رشتهموسیقیکلاسیک در دانشگاه هنر تهران است.

 مهراوه شریفی نیا  فرزندمحمدرضا شریفی نیاوآزیتا حاجیاناست.

در ادامه عکس به اشتراک گذاشته شده  مهراوه شریفی نیا  را میبینید. که لباس خاصی در جشنوارهاسپانیابر تن دارد.

 

مهراوه شریفی نیا

 

لباس مهراوه شریفی‌ نیا بچه های دهه شصت بچه هایی هستند که حتی کارتون ها و فیلم هایی که می دیدند هم اینطوری بود که تو باید آدم قوی باشی سختی بکشی تا بتوانی به مادرت برسی و مثلا مادرت را بغل کنی. هاج زنبور عسل، دختری به نام هل، حنا، هایدی و همه همین حالت ها را داشتند و القا می کردند که تو باید دختر کوشایی باشی. مهراوه شریفی نیا با اغلب ستاره های سینما تفاوت دارد و این شاید به شرایطی برگردد که او در آنرشدکرده است. وقتی شما در هشت سالگی درفیلمی بازی کنید که آنقدر خوب دیده شود معلوم است که نگاهت به بازیگری و هنر متفاوت می شود. او که بارها درباره زندگی خاص خودش و شرایط ویژه ای کهکودکاندهه شصت داشتند صحبت کرده و در کیمیا هم بخشی از آن را بازی کرده است، در فیلمیبازیمی کند که موضوعش بحران سی سالگی دخترانی است کهازدواجنکرده اند و برای آن برنده یک جایزه معتبر بین المللی می شود.

 

مهراوه شریفی نیا

مهراوه شریفی‌ نیا در جشنواره اسپانیا

 
یک بار در یکمصاحبهگفته ای که “دختری به نام نل” را خیلی دوست داشتی؟ بله. خیلی دوست داشتم. سر دزدعروسکها هم شب کار بودیم و من صبح که می آمدم می خواستم ببینمش اما آنقدر خسته بودم که خوابم می برد. خیلی دوستش داشتم. او هم تنها و به دنبال مادرش بود. لباس مهراوه شریفی‌ نیا در اسپانیا

دست قضا بر

این شد که تو اولین فیلمی که می خواهی بازی کنی کنار مادرت بودی؟

بله آن موقع که این

فیلم سینمایی ضبط می شد تا بستان بود وکل فیلم در پارک شفق فیلمبرداری می شد و همه چیز طوری

بود که یک خاطره و تجربه دل انگیز بود برای من.

 

و تو هم در این محیط دوستانهبازیگرشدی…. بله و من از آنجا این در ذهنم جا گرفت که سینما و زندگی در هم ادغام شده اند. بعدا که رفتممدرسهفهمیدم همه بچه ها این طور نیستند و مامان شان شب قبل برای آنها خوراکی آماده می کند.

مهراوه شریفی نیا

یعنی تازه فهمیدی تا آن موقع کلاه سرت رفته است؟

 

نه

کلاه، تو وقتی چیزی را بدست می آوری ممکن است چیز دیگری را از دست بدهی.

من هنر را در اینخانوادهبدست آوردم و از آن طرف یک سری چیزهایی که بچه های دیگر داشتند

را از دت دادم.

اشکالی هم نداشت و ندارد.

من به داشته هایم نگاه می کنم نه نداشته هایم و فکر می کنم وقتی آدم ها به داشته هایشان

 

نگاه کننددرصد حب و بغض بسیار پایین می آید.

منظورم این است تا سال ۸۵ که ساعت شنی را بازی کردم فکر می کردم که بازیگری جزئی از زندگی

است.

یعنی هست و نیست و هر وقت هست می رویم بازی می کنیم و هر وقت هم که نیست به

بقیه شئونات زندگی مان می پردازیم تا اینکه در ساعت شنی بازی کردم و در انجا باید انتخاب می کردم

که می خواهم بازیگر باشم یا اینکه نمی خواهم بازیگری کنم.

 

مهراوه شریفی نیا

لباس مهراوه شریفی‌ نیا در جشنواره خارجی

پدر و مادرت برایت بستر لازم را فراهم کردند اما پارتی بازی نمی کردند. برای همین هم بعد از دزد عروسک ها در فیلم های زیادی با نقش های بزرگ و اساسی بازی نکردی. گفتم که، آن موقع وضعیت بازیگری این طور نبود. تو می خواستی فیلم بسازی به من زنگ می زدی و می گفتی مهرآوه بچه ات را می فرستی سر کار من؟ این کار برای بچه سخت است و ان موقع سخت تر بود. فیلم ها نگاتیو بود و بچه باید بلد می بود و بدون ریسک زیاد بازی می کرد و بلد بود تا پنج صبح بیدار بماند.

*در جشنواره اسپانیا که رفتی لباس خاصی پوشیده بودی، بازتاب اینپوششدر انطرف و بین علاقه مندانت چه بود؟ کلا لباس از نزدیک خیلی جذاب تر است تا توی عکس. آنهایی که عکس ها را دیدند هم ۶۰ درصد دوست داشتند، ۲۰ درصد دوست نداشتند و ۲۰درصد هم هر کایر کنی ایراد می گیرند. من خودم دوست داشتم. من وگلناز گلشن استایلیستم که از طراحان درجه یک است دختری خلاق و ساده پسند است. از همین تهران تصمیم گرفتیم که مشکی کار کنیم چون مجلسی تر و پوشیده تر است. از آن طرف می خواستیم مانتو نباشد. یعنی می خواستیم بلوز بلندی باشد که گشاد باشد با شلوار رسمی. من کامنت های خوبی تقریبا از همه ادم هایی که انجا بودم دریافت کردم. دوست داشتم باحجابو برازنده باشم و در نهایت لباس من از همه مدعوین که می توانستند هر لباسی را بپوشند زیباتر بود. رئیس فستیوال هم آمد و خیلی از لباس تعریف کرد و فیدبک های خوبی هم گرفتیم.
خودروتک


#‌اخبار منبع: خودروتک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سرمربی تیم شهرداری گرگان گفت: جای چند مربی بزرگ در لیگ برتر خالی است که امیدوارم در ادامه شاهد حضور آن‌ها باشیم.

8 ساعت پیش

زاهدان- استواریکم امیر حسین خالص خمر که مردادماه در مرز نگور سیستان و بلوچستان حین پایش مرز بر اثر واژگونی خودرو مجروح شده بود به خیل شهدا پیوست.

7 ساعت پیش

سوگل طهماسبی از بازیگرای مشهور و خوش فیس کشورمونه که عکسای زیادی منتشر میکنه اما اینبار تریپ خانوم خانوما مورد توجه قرار گرفت.

8 ساعت پیش

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه به هم پیمانی با ایران و سایر جبهه های محور مقاومت ادامه می دهیم و به آن افتخار می کنیم، تأکید کرد: مبارزه تا سرنگونی طرح صهیونیستی ادامه دارد.

7 ساعت پیش

سارا فرقانی که حالا برای خودش شده یه پا شاخ مجازی تصاویری منتشر کرد که وسط آب بود اما خب جذاااب و البته متفاوت!

8 ساعت پیش

نمایندگان خوزستان در هفته هشتم لیگ برتر رو در روی حریفان خود قرار می گیرند.

8 ساعت پیش

تهران - معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه باید روند توسعه مناسبات با روسیه به سرعت دنبال شود، گفت: توسعه روابط ایران و روسیه برای دشمنان دارای این پیام است که تحریم‌ها نمی‌تواند مانع از اجرای برنامه‌های ما باشد.

7 ساعت پیش

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جدیدترین یادداشت‌ خود در صفحه شخصی اش در برنامه کاربردی‌ «روبیکا» از زیارت مقبره علامه آیت‌الله حسن زاده آملی خبر داد و نوشت: حسرت از دست دادن این عالم ربانی برایم تمامی ندارد.

7 ساعت پیش

زاهدان- وزیر کشور گفت: دشمنان به دنبال از بین بردن آرامش مردم ایران هستند که این امر همواره در طول تاریخ ثابت شده و البته همیشه هم ناموفق بوده‌اند.

7 ساعت پیش

بیشتر...