خبرگزاری میزان |
۱ هفته پیش

اقدام ضربتی سازمان اموال تملیکی برای تعیین تکلیف کالاهای رسوبی پیرو ضرب الاجل سه ماهه رئیس جمهور resize

محسن محمدی معیندر گفت‌وگو با میزان، باتأکیدبر اهمیت تسریع در تعیین تکلیف پرونده‌ها و کاهشکالاهایرسوب شده درانبارهاگفت: سازمان اموال تملیکی با همکاری مناسب و مطلوبی که با قوه قضائیه و سایر مراجعذی‌ربطجهت تعیین تکلیف اموال تحت تملکبه‌کارگرفته امیدوار است با افزایش آراء محاکم قضایی برای تعیین تکلیف این کالاها،انبارهایسازمان در پایان این۳ماه وضعیت مطلوب و قابل قبولی پیدا کند.
 
ویبابیانمهم‌تریندلایل رسوب کالا افزود: عوامل متعددی در این خصوص نقش دارند.به‌عنواننمونه استان بوشهر با حجمقابل‌توجهیاز پرونده‌های ورودی مواجه است که با سرعت رسیدگی پرونده‌های متشکله اینکالاهادر دستگاه قضایی و سایر مراجع قانونیرسیدگی‌کنندهمتناسب نیست.
 
محمدی معین ادامه داد: عدم وجود امکانات و تجهیزات تخلیه کالا، عدم توانایی استخدام نیروی کافی، حجم بالای پرونده‌های قاچاق فاقد حکم کهبعضاًبه صاحب کالا استرداد می‌شود و تنها هزینه‌های انبارداری و نگهداری آن بر سازمان تحمیل می‌شود،تأخیردر صدور آرای قطعی و اخذمجوزهااز دیگر دلایل رسوب کالا در استان بوشهر است.
 
وی همچنین باتأکیدبر ضرورت اصلاح عمیق ساختارها، گریزی به دیگر موانع پیش روی سازمان اموال تملیکی زد و اظهار کرد: در اینضرب‌الاجلتعیین‌شدهعلاوه بر تعیین تکلیفکالاهایمتروکه، رسیدگی به اصلاحساختارهانیز در دستور کارقرارگرفتهاست.
 
محمدی معین اضافه کرد: در این رابطه می‌توان به مواردی از قبیل نبود زیرساخت‌هاازجملهنیروی انسانی کافی، انبار، بودجهموردنیازو تجهیزات لازم، اصلاح قانون سازمان و ایجادواحدهایاستانی و شهرستانیموردنیازاشاره کرد.
 
قائم‌مقام سازمان اموال تملیکی گفت: این سازمان تمام توان خود را در جهت عرضه به بازار اموال تعیین تکلیف شده توسط مقام قضایی، به‌کار گرفته که نتیجه آن رشد۵۰درصدی تعداد پرونده‌های تعیین تکلیف شده طی نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.
 
محمدی معین در پایان خاطرنشان کرد: ضرب‌الاجلسهماههرئیس‌جمهور برای تعیین تکلیف کالاها و همزمان اصلاح ساختار تشکیلاتی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، تسریع این مهم را اولویتاولسازمان قرار داده است.
 
آیت‌اللهغلامعلی صفایی‌بوشهرینماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به سفر اخیر آیت‌الله رئیسی به این استان و بازدید رئیس جمهور از وضعیت اموال موجود در انبار‌های سازمان اموال تملیکی،به خبرنگار میزان گفته بودمتأسفانه سالهاست اموالی در آنجا متوقف و در بعضی موارد فاسد شده است. این به دلیل خلاء قانونی و عملکرد ضعیف مسئولان در حوزه مدیریت اجرایی است که باید تدبیری اندیشیده شود و مورد تذکر رئیس جمهور قرار گرفت.
 
  • بیشتر بخوانید:
  • دستور قضایی ترخیص فوری محموله ۱۶ هزار تنی برنج وارداتی از بندر شهید رجایی بندرعباس صادر شد
 
انتهای پیام/


#‌اقتصاد#‌اخباراقتصاد منبع: خبرگزاری میزان

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

با نظر فرهاد مجیدی استقلال به صورت پنهانی آماده دیدار با ذوب‌آهن شد.

یک ربع پیش

نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان با اشاره به فرارسیدن هفته وحدت، گفت: وحدت امت اسلامی راه مقابله با دشمنان است و باید همه برای وحدت در امت اسلامی تلاش کنیم.

یک ربع پیش

هواداران پرسپولیس به شدت به عوامل سریال خسوف به دلیل استفاده از لفظ بد علیه سرخ‌ها، حمله کردند.

نیم ساعت پیش

هواداران استقلال به دلیل اظهارات محرم نوید کیا به سرمربی سپاهان حمله کردند.

نیم ساعت پیش

هواداران پرسپولیس در فضای مجازی خواستار پیگیری حق استفاده از تبلیغات محیطی این باشگاه توسط مجید صدری شدند.

نیم ساعت پیش

با انتشار جزئیات جدیدتر از نحوه فعالیت عوامل موساد در ترکیه در رسانه‌های این کشور، نایب رئیس پیشین موساد ضمن «مبالغه آمیز» خواندن این گزارش‌ها، مدعی شد که آنکارا در این خصوص «اغراق» می‌کند.

نیم ساعت پیش

مقدمات حضور رودی ژستد در استقلال فراهم شده و اگر مشکل خاصی ایجاد نشود او بعد از بازی با ذوب آهن با باشگاه استقلال قرارداد خواهد بست.

نیم ساعت پیش

هندوستان-مقامات مسئول هندی اعلام کردند: جلسه‌ای را برای بررسی روند ثبت نام و اعزام زائران سرزمین وحی در موسم حج 2022 برگزار می‌کنند.

نیم ساعت پیش

سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس به شدت به برگزاری دیدار نفت مسجد سلیمان - سپاهان در اهواز اعتراض کرد.

نیم ساعت پیش

تولیت آستان قدس رضوی توجه ویژه رسول گرامی اسلام به مردم را یکی از ویژگی‌های شخصیتی بارز ایشان برشمرد و گفت: هر که نسبت به درد و رنج مردم بی تفاوت نباشد، از غم و درد آنان آزرده خاطر شود و کاری برای مردم انجام دهد، به سیره و رفتار پیامبر(ص) نزدیکتر است.

نیم ساعت پیش

باشگاه پرسپولیس در اطلاعیه‌ای اعلام کرد هواداران مطمئن باشند که باشگاه از حق و حقوق پرسپولیس دفاع خواهد کرد.

نیم ساعت پیش

شست مشترک مدیران باشگاه استقلال و مسئولین سازمان لیگ با حضور معاون وزیر و ورزش جوانان پیرامون تبلیغات محیطى در استادیوم آزادى برگزار و مقرر شد این موضوع با مصوبه هیات رییسه سازمان لیگ حل و فصل شود.

نیم ساعت پیش

رییس جمهوری تکمیل و راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات را یک ضرورت دانست و به مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دستور داد راهبری تکمیل شبکه ملی اطلاعات را با جدیت پیگیری کنند.

1 ساعت پیش

سازمان لیگ فوتبال ادعای استقلال درباره توافق با این سازمان درباره تبلیغات محیطی را رد کرد.

1 ساعت پیش

وزیر ورزش گفت:درب مجموعه بزرگ آزادی به روی آحاد مردم عزیزمان باز شده و جاده تندرستی این مجموعه در هفته تربیت بدنی افتتاح و در اختیار عموم علاقه مندان قرار گرفته است.

1 ساعت پیش

بیشتر...