عصر ایران |
۲ هفته پیش

نصب ۱۰ هزار ردیاب بر روی ماشین آلات سبک سنگین راهداری

معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: به‌منظور پایش هوشمند ناوگان راهداری اقدام به نصب حدود ۱۰ هزار ردیاب بر روی ماشین‌آلات سبک و سنگین راهداری شده است.

از وزارت راه و شهرسازی، «محمد تیموری» افزود: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به‌منظور پایش هوشمند ناوگان راهداری اقدام به نصب حدود ۱۰ هزار ردیاب بر روی ماشین آلات سبک و سنگین راهداری و راه‌اندازی سامانه ویژه مدیریت ردیاب و پایش ناوگان راهداری کرده است.

به گزارش ایرنا، وی بیان‌داشت: نقشه حرارتی فعالیت ناوگان راهداری با استفاده از داده‌های ردیاب در راستای ارتقای سامانه ویژه مدیریت ردیاب و پایش ناوگان راهداری و مدیریت مطلوب‌تر، به قابلیت‌های سامانه افزوده شد.

این مسوول ادامه‌داد: این سامانه ابزاری کارآمد در راستای پایش هوشمند و خدمت‌رسانی به‌ویژه در عملیات راهداری زمستانی است.

تیموری با اشاره به اهمیت سامانه مدیریت فعالیت ناوگان راهداری به‌ویژه در فصول پربارش سال، گفت: این سامانه دارای قابلیت‌های مختلفی از جمله رویت مسیر حرکت ناوگان راهداری، میزان پیمایش، رصد ماموریت ناوگان، مدیریت ناوگان راهداری امکان ارسال هشدار در صورت خروج از مسیر ماموریت و ارائه نقشه‌های مختلف است.

معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده ای با اشاره به اینکه در راستای ارتقای این سامانه و مدیریت بهتر ناوگان در عملیات راهداری، نقشه حرارتی فعالیت ناوگان راهداری با استفاده از داده‌های ردیاب ناوگان راهداری به قابلیت‌های این سامانه افزوده شد، اضافه‌کرد: نقشه حرارتی با استفاده از داده‌های ردیاب‌ها نقاط حضور پر تعداد ناوگان در یک نقطه را با رنگ قرمز و نقطه با فعالیت کم (حضور کم در منطقه) را با رنگ روشن‌تر نشان ‌می‌دهد؛ به‌عبارتی دیگر جاهایی که ناوگان حضور بیشتری داشته ‌باشند پر رنگ و نقاط با حضور کمتر داشته کمرنگ‌تر نشان داده ‌می‌شود.

تیموری، رصد فعالیت ناوگان در بازه‌های زمانی مختلف به تفکیک سبک، سنگین و نیمه‌سنگین، گشت‌های راهداری، گشت واحد عملیات و غیره را از ویژگی‌های این نقشه برشمرد.

وی بیان‌داشت: همچنین امکان گزارش حرارتی فعالیت هر ناوگان راهداری در بازه زمانی مختلف ایجاد شده‌ است که در بهینه‌سازی توزیع فعالیت ناوگان کمک خوبی خواهد کرد، ضمن اینکه با استفاده از این نقشه‌ها امکان واکنش سریع‌تر در مواقع بحرانی و کمک به کاربران جاده در این زمان‌ها فراهم شده‌است.

کانال عصر ایران در تلگرام
تماشاخانه
ماجرای شیر لاغر باغ وحش مشهد چه بود؟ / یک شیر دیگر در این باغ وحش تلف می‌شود؟ (فیلم)

ماجرای شیر لاغر باغ وحش مشهد چه بود؟ / یک شیر دیگر در این باغ وحش تلف می‌شود؟ (فیلم)

logo-vid

نشست ایستگاه متروی در حال ساخت در نزدیکی مسجد جامع اصفهان/ مهمترین مسجد تاریخ اسلام در خطر است؟ (فیلم)

logo-vidفیلم های دیگر
عضویت در اینستاگرام عصر ایران
۱۵ سال پیش در چنین روزی
این لحظه با حافظ
نظرات کاربران


#‌اخبار منبع: عصر ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همزمان با روز درختکاری سه اصله نهال کاشتند و پس از آن با اشاره به انتخابات اخیر فرمودند: حضور مردم در انتخابات 11 اسفند یک جهاد بود.

13 دقیقه پیش

متخصصان حوزه سلامت تاکید می‌کنند که ایران هنوز جزو کشورهایی نیست که با سونامی سرطان مواجه شده باشد و با اصلاح سبک زندگی، تغذیه سالم و ورزش منظم می‌توان از ابتلا به نیمی از سرطان‌ها پیشگیری کرد.

12 دقیقه پیش

آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی اعلام کرد که اسرائیل کارمندان این آژانس را به بدترین شکل ممکن شکنجه کرده تا از آنها درباره همکاری با حماس اعتراف اجباری بگیرد.

13 دقیقه پیش

کارت شرکت در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش (ویژه رشته شغلی آموزگاری) سال 1403 از امروز از طریق سایت سازمان سنجش قابل دریافت است.

12 دقیقه پیش

علی‌رغم اینکه جلسه علنی روز گذشته مجلس شورای اسلامی به‌دلیل غیبت تعداد زیادی از نمایندگان لغو شد، هیئت رئیسه تنها اسامی 62 نفر از آنها را اعلام کرد و عضو دیگر هیئت رئیسه نیز به خبرنگار تسنیم گفت که مابقی افراد مرخصی استعلاجی گرفته بودند.

12 دقیقه پیش

در نشست کنگره ملی چین این کشور بودجه نظامی خود را افزایش داده و همچنان با استقلال تایوان مخالفت کرد.

5 دقیقه پیش

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: مازوت سوزی در نیروگاه شهید منتظری اصفهان در چند روز اخیر بر اساس تصمیمات ملی شروع و در نتیجه آلودگی هوای اصفهان تشدید شده است.

12 دقیقه پیش

فرمانده کل انتظامی با بیان اینکه جرایم رانندگی اکنون بازدارندگی ندارند، گفت: از دولت تقاضا داریم تا مبلغ تمامی جرائم رانندگی افزایش پیدا کند.

13 دقیقه پیش

منوچهر والی زاده دوبلور معروف ایرانی روز گذشته به علت بیماری در بیمارستان بستری شده است.

10 دقیقه پیش

بیشتر...