خبرگزاری میزان |
۲ هفته پیش

ولایتی: بیانیه گام دوم انقلاب طنینی نو در تحول آفرینی است resize

خبرگزاری میزان -علی‌اکبر ولایتیدر مراسم افتتاحیه پژوهشکده غرب شناسی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تأسیس این پژوهشکده در دانشگاه آزاد اسلامی به مثابه یکی از بزرگ‌ترین نهاد‌های علمی و فرهنگی کشور، اقدامی موثّر در جهت پیشرفت پایدار و تقویت هویت اسلامی - ایرانی است.

رئیس هیئت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به این که غرب‌شناسی یک حوزه مطالعاتی گسترده و مرتبط با رشته‌های گوناگون است افزود: هر چند حرکت‌های ضد استعماری از نیمه دوم سده نوزدهم به بعد، استقلال سیاسی بسیاری از مستعمرات را در پی داشت، اما اَشکال نفوذ علمی و فرهنگی استعمار نه فقط از میان نرفت بلکه در مقیاسی گسترده‌تر ادامه یافت و البته باید تاکید کرد که این نفوذ بیش از هر چیز در عرصه فرهنگ به ویژه ارزش‌ها، هنجارها، پسند‌ها و نماد‌ها که سازنده سبک‌های زندگی است حضوری دائمی، فعال و مؤثّر دارد.

وی تصریح کرد: غرب همراه با تکنولوژی و تولیدات صنعتی و کالا‌های فرهنگی خود، سطحی‌ترین و نازل‌ترین ارزش ها، باور‌ها و نماد‌هایی را ترویج می‌کند که هدف آن چیزی جز مصرف- گرایی، لذت جویی، معنویت گریزی و نهایتاً پوچی و بی‌معنایی نیست و انقلاب اسلامی ایران، به ویژه رهبری بی‌بدیل امام خمینی (ره) و تداوم راه امام به پرچمداری حضرت آیت االله العظمی امام خامنه‌ای (مد ظله) رهبر معظم انقلاب اسلامی راه را بر تحول فکری و انقلابی بر پایه ارزش‌های اسلامی گشود و بسیاری از موانع را کنار زده است، لیکن راه تحولات سازنده و پیشرو هنوز هموار نشده است و اگر بپذیریم ریشه بسیاری از مشکلات، نبود یا کمبود تفکّر مستقل، تحول‌گرا و معطوف به مسائل واقعی مردم در حال و آینده است، اهمیت مراکزی برای تبادل اندیشه‌ها و تولید افکار نو برای شکستن قالب‌های کهنه، ناکارآمد و درانداختن طرح‌های نو به ویژه به دست جوانان، آشکارتر می‌شود.

 ولایتی افزود: با الهام از فرمایشات و تأکیدات مکرر مقام عظمای ولایت در خصوص تفکر تحول‌آفرین که اخیراً در بیانیه دوم انقلاب طنینی نو یافته است، تأسیس مراکز تحقیقاتی به ویژه پژوهشکده‌های تخصصی در حوزه غرب‌شناسی ضرورتی مؤکد است.
 
رئیس هیئت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: شناخت فرصت‌ها و چالش هایمان در ارتباط با غرب، از یک سو و بازشناسی ظرفیت‌ها و قابلیت هایمان، از سوی دیگر، می‌تواند در جهت محقّق ساختن هدف‌ها و آرمان‌های بلند انقلاب نقش موثّری ایفا نماید.
 
وی تأسیس و راه‌اندازی پژوهشکده غرب‌شناسی در واحد تهران مرکز دانشگاه آزاد اسلامی را اقدامی مبارک دانست گفت: این اقدام با الهام از اندیشه‌های نو و راهگشای بیانیه گام دوم انقلاب و استفاده از اندیشمندان و صاحب نظران علمی و پژوهشی می‌تواند مقوم کوشش‌هایی باشد که در جای جای کشورمان به دست تمامی ایرانیان به ویژه جوانان پرشور، غیور، تحول خواه و برخوردار از روحیه جهادی و کارآفرینی صورت می‌گیرد.
 
  • بیشتر بخوانید:
  • ولایتی: با هوشیاری باید برای تقویت اخوت در افغانستان گام برداشت
 
انتهای پیام/


#‌خبر_سیاسی#‌اخبارسیاست منبع: خبرگزاری میزان

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

زمان اتمام پالایش مرحله اول ثبت‌نام مسکن حمایتی رئیسی اعلام شد.

3 ساعت پیش

یک کارشناس بازار سرمایه درباره آینده بورس گفت: هفته دوم آبان ماه تعداد مثبت‌های بازار کم خواهد بود و کلیت بازار توانی برای رشد ندارد.

3 ساعت پیش

زمان قرعه کشی سایپا آبان ۱۴۰۰ اعلام شد و قرار است امروز 5 آبان با حضور نهادهای نظارتی برگزار شود.

3 ساعت پیش

طرح واردات خودرو را به تصویب رساند و طبق این مصوبه، ورود خودروهای خارجی به کشور در ازای صادرات و همچنین با منشأ خارجی ارز بلامانع خواهد بود.

3 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

3 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

3 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

3 ساعت پیش

اولین جلسه شورای هنر شورای عالی انقلاب فرهنگی در دولت سیزدهم با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سرپرست وزارت آموزش و پرورش و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

4 ساعت پیش

تاثیر بحران‌های جهانی بر بازار سرمایه کشور به علت وجود تحریم‌ها روند پرشتابی ندارد اما اثر تغییرات قیمتی بر بازار کامودیتی‌ها به تدریج در داخل کشور مشاهده می‌شود.

4 ساعت پیش

فیلم سینمایی «جنگ جهانی سوم»، به نویسندگی هومن سیدی، آرین وزیردفتری و آزاد جعفریان و کارگردانی و تهیه‌کنندگی هومن سیدی این روز‌ها در شمال کشور در حال فیلمبرداری است.

4 ساعت پیش

اثر مثبت حذف سود مرکب این است که تعهدات فعالان اقتصادی که دچار مشکل شده اند را کاهش می‌دهد.

5 ساعت پیش

نشست خبری «ذبیح‌الله خداییان» سخنگوی قوه قضاییه، امروز (چهارشنبه ۵ آبان ماه) برگزار و از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت به صورت زنده پخش می‌شود.

5 ساعت پیش

رئیس کل دادگستری استان البرز در آیین تحلیف ۱۶ کارشناس جدید مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان بر نقش آن‌ها در کاهش اطاله دادرسی و افزایش رضایت ارباب رجوع تاکید کرد.

6 ساعت پیش

معاملات گواهی سپرده سیمان از روز یکشنبه ۹ آبان ماه با پذیرش ۱۰ انبار شرکت سیمانی در بورس کالا راه‌اندازی می‌شود تا از این پس خریداران خرد سیمان فقط با در ا ختیار داشتن کد سهامداری از این طریق تامین نیاز کنند.

6 ساعت پیش

بیشتر...