خبرگزاری رضوی |
1 سال پیش

فضای لازم برای ارتقای شغلی بانوان کارمند وزارت فرهنگ فراهم می شود رضوی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
فضای لازم برای ارتقای شغلی بانوان کارمند وزارت فرهنگ فراهم می شود
به گزارشخبرگزاری رضوی،مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی امروز یکشنبه هفتم اسفندماه در مراسم تجلیل از کارکنان زن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار وحدت با تقدیر از همکاران دفتر بانوان و حوزه وزارتی برای برگزاری این مراسم گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به خاطر جایگاه فرهنگی خود عهده دار بسیاری از ماموریت های مهم فرهنگسازی و سیاستگذاری در حوزه بانوان در سراسر کشور است و ما از این نظر موقعیت راهبردی داریم.
وزیر فرهنگ با اشاره به حضور پررنگ و موثر بانوان در شبکه های فرهنگی همچون کتابخانه های عمومی و کانون های مساجد گفت: معتقدیم فضای وزارت فرهنگ و دولت مردمی باید محلی برای رشد و ارتقای بانوان فرهیخته باشد، از این رو در دولت مردمی برای نخستین بار یک بانو به عنوان رایزن فرهنگی در کشور فرانسه انتخاب شد.
اسماعیلی همچنین به مطالبات و انتظارات بانوان کارمند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت و گفت: وضعیت کنونی قطعا مطلوب نیست اما تحول در امور بیش از هر عامل دیگر وابسته به خواست و تلاش خود بانوان است. به عنوان وزیر فرهنگ تاکید می کنم هر اندازه استعداد و ظرفیت در کارمندان زن باشد به همان اندازه امکان رشد و تعالی شغلی و حضور پررنگ تر بانوان را فراهم خواهیم کرد.
وی بانوان ایرانی را بسیار توانمند و خلاق توصیف کرد و گفت: در نمایشگاه زنان تاثیرگذار که چندی پیش برگزار شد، بانوان مقامات سیاسی کشورهای مختلف حاضر در ایران مبهوت هنر بانوان ایرانی شدند.
وزیر فرهنگ با تاکید بر آگاهی از مشکلات عمومی و وضعیت حقوق و دستمزد کارکنان وزارت فرهنگ ابراز امیدواری کرد لایحه افزایش حقوق و دستمزد کارکنان وزارتخانه در جلسات آتی دولت به تصویب برسد.
گفتنی است در این مراسم با حضور وزیر فرهنگ کارمندان زن برگزیده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد تجلیل قرار گرفتند و مرحله اول طرح پژوهشی مساله شناسی و سیاستگذاری بانوان شاغل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دو بازیکن پرسپولیس آماده تمدید قرارداد با این باشگاه هستند.

نیم ساعت پیش

اگر اظهار نظر متخصصان درباره بینی شکسته امباپه درست باشد؛ چه بسا مهاجم تیم ملی فرانسه یورو 2024 را از دست بدهد!

نیم ساعت پیش

سرمربی تیم ملی فرانسه با تأیید مصدومیت شدید ستاره خط حمله تیمش؛ از احتمال غیبت او در بازی‌های بعدی خروس‌ها خبر داد.

نیم ساعت پیش

دیدارهای شب چهارم مرحله گروهی یورو 2024 با پیروزی حداقلی فرانسه برابر اتریش به پایان رسید.

نیم ساعت پیش

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: تا این لحظه مصدوم یا فوتی ناشی از حریق نداشتیم و خروج تمام بیماران از طبقات توسط تلاشگران آتش نشانی در حال انجام است.

نیم ساعت پیش

امشب مناظره‌ای انجام شد، که علی‌رغم تیزی و تلوّن سیاسی و کارشناسی، دست‌کم هفت رویکرد و اتفاق کم‌تکرار داشت.

نیم ساعت پیش

معاون آبخیزداری، مراتع و امور بیابان سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری با تاکید بر لزوم انجام کار بیشتر در حوزه‌های آبخیز مرزی و ساحلی گفت: یکی از راهکارهای مدیریت منابع، کنترل و مدیریت رواناب است.

نیم ساعت پیش

چهارمین روز جام ملت‌های اروپا 2024، با پیروزی مدعی اصلی صعود از گروه D و شگفتی‌سازی اسلواک‌ها برابر بلژیک همراه بود.

نیم ساعت پیش

سخنگوی انصارالله تاکید کرد که جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه، جنایات قرن است که با حمایت تروریسم آمریکایی صورت می‌گیرد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...