خبرگزاری رضوی |
1 ماه پیش

موکب داران باید سیره امام حسین را برای زائران اربعین تبیین کنند رضوی

موکب‌داران باید سیره امام حسین(ع) را برای زائران اربعین تبیین ‌کنند
به گزارشخبرگزاری رضوی، حجت‌الاسلام سیدابوالفتاح نواب صبح امروز در نخستین همایش مسئولان مواکب اربعین حسینی با تأکید بر لزوم رعایت اخلاص اظهار داشت: موکب‌داری کار ارزشمندی است و رعایت اخلاص توسط مسئولان مواکب ضروری است.
وی افزود: باید بدانیم که صاحب موکب امام حسین (ع) است و همه ما در مواکب خدمه هستیم و باید خط و منش ما حسینی باشد. 
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه موکب‌داران باید به موضوع آسیب شناسی و ارائه برنامه‌های جایگزین توجه کنند در ادامه گفت: پیاده‌روی اربعین در اصل کار فرهنگی است و هدف اصلی ساخته شدن انسان‌ها بوده و باید با الگوگیری از امام حسین(ع) بتوانیم در مسیر ساختن جامعه نیز حرکت کنیم. 
نواب با تأکید بر ارائه خدمات فرهنگی بیان کرد: فقط خدمات پذیرایی در مواکب کافی نیست و پیوست فرهنگی نیز باید ارائه شود لذا برای این منظور باید در موکب‌ها مُبلغ و مسئول فرهنگی با تعیین وظیفه انتخاب شود و نیازهای فرهنگی از جمله ملزومات اقامه نمازجماعات و قرآن‌های صفحه‌ای فراهم شود.
وی در ادامه با اشاره به مهمترین اهداف پیاده‌روی اربعین تصریح کرد: موکب‌داران باید سیره امام حسین(ع) را به زائران تبیین و یادآوری کنند که باید توسط مبلغان انجام شود و نام شهدا نیز باید برجسته شود که برای این منظور می‌توان از اسم شهدا برای نامگذاری مواکب استفاده کرد. 

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با دعوت مردم به صبوری در پایان خاطرنشان کرد: مشکلات امسال بیشتر از سال‌های قبل است و باید برنامه ریزی برای گرمای هوا و ریزگردها داشته باشیم.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سخنگوی اقتصادی دولت با بیان اینکه در مورد فروش نفت توافقاتی با چین صورت گرفته است، گفت: دولت مصمم است تعامل خود را با شرکای راهبردی همانند چین ادامه بدهد.

7 ساعت پیش

اعتماد آنلاین به نقل از یادداشت فرهاد قنبری در کانال تلگرامی اش نوشت:مردم حق دارند بپرسند وقتی شما آنها را به مقاومت و تحمل دشواری دعوت کرده و چشم به روی زباله زباله گردی و تکدی گری و کودکان کار می پوشید [لابد آنها را هزینه ناچار و غیرقابل اجتناب مقاومت می دانید] چرا اندکی شبیه مردم زندگی نمی کنید

5 ساعت پیش

مؤسسه تحقیقات آب وزارت نیرو اعلام کرد: این هفته در برخی حوضه‌های آبریز شمال و جنوب کشور بارش وجود دارد، اما بارش‌های هفته آینده قابل توجه نخواهد بود.

7 ساعت پیش

رئیس‌جمهور با تشکر از مقام معظم رهبری بابت اعتماد به اعضای دوره جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: احاطه به حقایق باعث می‌شود که تشخیص مصلحت از یک اتقان برخوردار باشد.

7 ساعت پیش

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا صبح امروز (دوشنبه) در مراسم مشترک دانش آموختگی دانشجویان دانشگاههای افسری نیروهای مسلح در سخنان مهمی با اشاره به حوادث اخیر تأکید کردند: با صراحت می‌گویم این حوادث طراحی امریکا، رژیم صهیونیستی و دنباله‌روهای آنها است. مشکل اصلی آنها با ایران قوی و مستقل و پیشرفت کشور است. ملت ایران در این حوادث کاملاً قوی ظاهر شد و در آینده نیز هر جا که لازم باشد، شجاعانه وارد میدان خواهد شد.

7 ساعت پیش

لحظه‌ای که گل اول پورتو مقابل لورکوزن به ثمر رسید، کارگردان بیش از اینکه به دنبال گلزن باشد، در پی ثبت واکنش سازنده گل بود.

7 ساعت پیش

فارس نوشت: رئیس جمهور روسیه نشان لیاقت میهن پرستی کلاس سوم را به رئیس جمهور تاجیکستان اعطا کرد.

7 ساعت پیش

جام‌های جهانی کشتی آزاد و کشتی زنان در روزهای ۱۹ و ۲۰ آذر در شهر کورالویل آمریکا (در ایالت آیووا) برگزار می شود. در کشتی آزاد تیم های آمریکا، ایران، ژاپن، مغولستان و گرجستان و در بانوان نیز تیم های ژاپن، آمریکا، چین، مغولستان و اوکراین به رقابت می پردازند.

8 ساعت پیش

فارس نوشت: سردار فدوی گفت: برخی از این نوجوان ها و جوان های دستگیر شده در اعترافات خود از کلید واژه های مشترکی چون شبیه سازی اغتشاشات خیابانی به بازی های رایانه‌ای و همچنین اعتیاد و وابستگی شدید به فضای مجازی سخن می گویند؛  زمینه و بستری که شبکه‌ها و رسانه‌های مجازی و ماهواره ای دشمن به خوبی از آن برای اغفال و گمراه سازی، بهره گرفت..

6 ساعت پیش

بیشتر...