خبرگزاری ایسنا |
3 ماه پیش

شکست تاریخ ساز تکواندوی بانوان مقابل شکارچی سر در فینال ایسنا

شکست تاریخ‌ساز تکواندوی بانوان مقابل "شکارچی سر" در فینال

نماینده وزن ۵۷- کیلوگرم تکواندوی زنان ایران و دارنده مدال طلای جهان، با شکست مقابل دارنده ۳ طلای جهان و المپیک و ملقب به "شکارچی سر" از بریتانیا، به مدال نقره رسید.

به گزارش ایسنا، در پایان رقابت‌های روز نخست تکواندوی گرندپری رم در ایتالیا، ناهید کیانی نماینده وزن ۵۷- کیلوگرم بانوان ایران و دارنده مدال طلای جهان، در دیدار فینال برابر جید جونز دارنده ۲ مدال طلای المپیک و یک طلای جهان از بریتانیا، به میدان رفت و در پایان ۲ بر صفر و با نتایج ۸ بر ۶ و ۵ بر ۳ شکست خورد و به مدال نقره رسید.

جید جونز به دلیل تبحر در زدن ضربات به سر و گرفتن امتیاز، از سوی فدراسیون جهانی تکواندو لقب "شکارچی سر" را دارد.

ناهید کیانی که پیش از این مسابقات با درخشش در رقابت‌های قهرمانی جهان صاحب مدال طلای تاریخی برای تکواندوی بانوان ایران شده بود، پیش از این در نخستین مبارزه خود برابر فاناپا هارنسوجین دارنده مدال طلای جهان ۲۰۱۹ از تایلند ۲ بر صفر و با نتایج ۱۲ بر صفر و ۱۲ بر ۵ به برتری رسید و راهی یک‌هشتم نهایی شد. کیانی در دومین مبارزه نیز مقابل ندا لعرج نفر چهارم رنکینگ المپیکی از مراکش نیز ۲ بر یک صاحب برتری شد.
وی سپس در یک‌چهارم نهایی مقابل چیالینگ لو دارنده مدال‌های نقره المپیک توکیو و ۲ مدال نقره جهان ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ از چین تایپه ۲ بر صفر و با نتایج مشابه ۴ بر ۲ به برتری رسید و راهی نیمه‌نهایی شد و در این مرحله نیز مقابل کیم از کره جنوبی در یک مبارزه نزدیک و سخت با نتیجه ۲ بر یک به برتری رسید و راهی فینال شد.

کیانی پس از آن‌که در راند نخست ۴ بر صفر شکست خورد، در ۲ راند بعدی با نتایج ۳ بر ۳ و ۱۰ بر ۱۰ به برتری رسید و راهی فینال شد.

پیش از این متین رضایی، ابوالفضل عباسی و علیرضا نادعلیان، ۳ نماینده تیم ملی تکواندوی مردان ایران در روز نخست این مسابقات بودند که با شکست مقابل رقبایشان حذف شدند.
انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دلبری یک آهو برای فیلمبردار را ببینید.

1 ساعت پیش

علی اسفندیاری (۲۱ آبان ۱۲۷۴ – ۱۳ دی ۱۳۳۸) که با نام نیما یوشیج شناخته می‌شود، بنیان‌گذار شعر مدرن فارسی و ملقب به «پدر شعر نو» در ایران است.

1 ساعت پیش

شهروند خبرنگار ما تصاویری از برپایی ایستگاه صلواتی به مناسبت هفته وحدت در روستای تلخو استان بوشهر به نمایش گذاشت.

نیم ساعت پیش

جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان با بیان اینکه باند چهار نفره سارقان سیم و کابل در بسطام متلاشی شد، گفت: یکی از سارقان برای انجام سرقت پسر را قربانی بریدن سیم می‌کرد.

نیم ساعت پیش

مدیرعامل صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی کشور بسته واگذاری حق بهره‌برداری از بناهای تاریخی لرستان را در اولویت دوم کشور دانست.

1 ساعت پیش

رییس کل دادگستری استان سمنان گفت: عزم جدی دستگاه قضایی، راه‌اندازی کارخانه سیمان بیارجمند را در مسیر ساماندهی قرار داده و رفع نارضایتی و مشکلات سهام‌داران این کارخانه در دستور کار است.

نیم ساعت پیش

استاندار سمنان گفت: راستای تحقق شعار سال ، در سومین نشست ویژه رفع موانع تولید ، تامین منابع سرمایه ثابت و اعطای تسهیلات به کارخانه بزرگ صنعتی ایران تایر با حضور رئیس جمهور تصویب و در خصوص مشکلات برخی واحدهای معدنی استان نیز تصمیم گیری شد.

1 ساعت پیش

به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس مسابقات تیراندازی در سمنان برگزار شد و برترین‌های آن مشخص شدند.

نیم ساعت پیش

مانور ایمنی در کار در معدن زغال سنگ البرز شرقی طزره دامغان برگزار شد.

1 ساعت پیش

بیشتر...