راهبرد معاصر |
6 روز پیش

جدیدترین قیمت های میوه در بازار آذر ۱۴۰۱ لیست راهبرد معاصر

میوه های پاییزی با قیمت های مناسب و فراوان است،‌ صیفی جات به حدی پایین آمده که این بار صدای تولید کننده در آمده است و میو های تابستانه هم انگار قصد دل کندن از هوای ملس پاییزی را ند ارند.

به گزارش راهبرد معاصر، اتحادیه بارفروشان میوه و تره بار تهران، جدیدترین قیمت های میوه در عمده فروشی‌ها و میادین میوه و تره بار تهران را منتشر کرده که از قیمت های مناسب میو‌های پاییزه حکایت دارد، هنوز میو‌ه‌های تابستانه مانند هندوانه ،‌دستنبو خودنمایی می‌کنند و ظاهرا قصد دل کندن از بازار را ندارند، قیمت صیفی جات بسیار پایین است به حدی که صدای تولید کنندگان را در آورده است.

بر اساس این گزارش،‌قیمت میوه های پاییزه مانند انار،‌انواع پرتقال مناسب است، هر کیلو انار از 10 هزار تا 27 هزار بر اساس کیفیت قیمت خورده است، پرتقال هم از 6 تا 15 هزارتومان به فروش می رود. پرتقال جنوب قیمت بالاتری دارد و کیلویی 25 تا 30 هزار تومان است. انواع خرمالو هم از کیلویی 8 هزار تومان تا 37 هزار تومان کشف قیمت شده است. سیب هم فراوان و از لبنانی زرد گرفته تا قرمز از کیلویی 15 هزار تا 38 هزار تومانفروخته می شود.

نکته قابل توجه اینکه هنوز میوه های تابستانی در بازار خودنمایی می کنند، دستنبو از کیلویی 5 هزار تا 7 هزار وجود دارد، هندوانه هم در برخی مغازه ها وجود دارد و از کیلویی 4 هزار تا 8 هزار تومان است.

قیمت صیفی جات نسبت به روزهای قبل بسیارکاهش قیمت داشته قیمت بادنجان از کیلویی 5 هزار تا 10 هزار تومان است و هر کیلو پیاز 8 هزار تا 15 هزار و گوجه فرنگی هم 5 هزار تا 8 هزار تومان به فروش می رود. چنین قیمت هایی اگرچه به نفع مصرف کننده است اما تولید کننده ضرر می کند. این محصولات را از کشاورز کیلویی 2 هزار تو مان می خرند و در بازار به چنین قیمت هایی عرضه می شود.

دو عامل در کاهش قیمت صیفی جات نقش داشته یکی عدم اجرای طرح اعمال عوارض صادراتی برای محصولات آب بر است که با رای دیوان عدالت اداری فعلا متوقف شده و دیگری عدم اجرای الگوی کشت است که هر دو به بی نظمی بازار و کاهش بیش از اندازه قیمت و ضرر تولید کنندگان کمک کرده است.

وزارت جهاد کشاورزی که روی صادرات محصولات آب بر مانند گوجه و بادنجان عوارض تعیین کرده بود هفته گذشته دیوان عدالت اداری آن را مغایر با قانون عنوان کرد.

مشاهدات خبرنگار فارس نشان می دهد که در استان اردبیل در پایاب سد سبلان زمینهای صیفی از جمله گوجه فرنگی، کدوحلوایی، هندوانه و خربزه رها شده اند و به دلیل قیمت پایین کشاورزان برداشت نمی کنند.

وزارت جهاد کشاورزی از سال جاری قرار است الگوی کشت را اجرا کند که بر اساس آن نوع محصول و میزان کشت آن برای هر منطقه مشخص می شود./ فارس

قیمت انواع میوه در میادین میوه و عمده فروشی های سطح شهر تهران به این شرح است:

جدیدترین قیمت های میوه در بازار ۴ آذر ۱۴۰۱ + لیست#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

جام جهانی قطر - پس از استرالیا، ژاپن دومین نماینده قاره آسیا بود که خودش را به جمع 16 تیم پایانی جام جهانی رساند.

8 ساعت پیش

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی، با بیان اینکه تکیه به فرهنگ بسیجی همچون سال های گذشته و دوران دفاع مقدس می‌تواند ضامن عبور از شرایط کنونی تحریم و تحریف باشد، گفت: تجربه های موفق بسیج در عرصه‌های مختلف مانند دفاع مقدس، سازندگی و عمران، بالندگی آن را نشان می دهد.

9 ساعت پیش

فرمانده انتظامی فارس گفت:۶۷۱ کیلوگرم تریاک در بیابان‌های لارستان کشف و ضبط شد.

7 ساعت پیش

عضو تیم اعزامی به جام جهانی آمریکا تأکید کرد در یک سال اخیر در چندین میدان بین‌المللی محک خورده و حالا دیگر وقت نتیجه گرفتن اوست.

8 ساعت پیش

ایرنا : وزارت دفاع آذربایجان با انتشار بیانیه‌ای از حمله گروه‌های مسلح ارمنی به منطقه قره باغ خبر داد.

7 ساعت پیش

هافبک تیم ملی فوتبال ژاپن در پایان دیدار این تیم مقابل اسپانیا به‌عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

8 ساعت پیش

تیم ملی فوتبال آلمان با قرار گرفتن در جایگاه سوم گروه E جام جهانی قطر از دور رقابت‌ها کنار رفت.

8 ساعت پیش

آلمان که دیدار امشب مقابل کاستاریکا برایش اهمیت زیادی دارد و لغزش در این مسابقه می‌تواند به بهای حذفش از مرحله گروهی جام جهانی تمام بشود با ترکیبی به میدان رفته است که بسیاری از آلمان‌ها از آن راضی نیستند.

9 ساعت پیش

سرمربی تیم والیبال ایفاسرام گفت: اینکه اول لیگ برتر را تعطیل کنند و بعد به سراغ نظرخواهی بروند به درد کسی نمی‌خورد.

8 ساعت پیش

بیشتر...