ورزش سه‌ |
2 ماه پیش

شادی پریدر چگونه دبیر کمیسیون زنان فدراسیون جهانی شد ورزش سه

کد خبر : 1855589 |05 آذر 1401 ساعت 08:19 |2.1K بازدید |0دیدگاه

شادی پریدر چگونه دبیر کمیسیون زنان فدراسیون جهانی شد؟

نایب رئیس فدراسیون شطرنج در مورد انتخاب خود به عنوان دبیر کمیسیون زنان فدراسیون جهانی توضیحاتی داد.

شادی پریدر چگونه دبیر کمیسیون زنان فدراسیون جهانی شد؟

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از مهر، شادی پریدر با اشاره به اینکه اخیرا فدراسیون جهانی به عنوان دبیر کمیسیون زنان این فدراسیون انتخاب شد، گفت: من از سال ۲۰۱۷ وارد کمیسیون زنان فیده شدم و دور از ذهن نبود که بعد از پنج سال به واسطه فعالیت‌هایم ارتقای اینچنینی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: ابتدا یک عضو عادی در ترکیب کمیسیون زنان فیده بودم و بعد از یک دوره به عضو ارشد ارتقای جایگاه پیدا کردم. طی سال‌های اخیر با این لقب پیگیر فعالیت‌هایم در کمیسیون زنان بودم تا اینکه اخیراً با موافقت رئیس فیده به عنوان دبیر منصوب شدم.

نایب رئیس فدراسیون شطرنج با اشاره به اینکه حدود سه ماه پیش انتخابات فدرسیون جهانی برگزار شد، خاطرنشان کرد: طی این مدت اعمال تغییرات موردنظر در ترکیب کمیسیون‌ها بر اساس گزینه‌های پیشنهادی در حال بررسی بود. در این زمینه انتخاب و رای گیری در کار نبود. گزینه‌های مطرح می‌شدند و با موافقت نهایی رئیس و دیگر اعضای هیات رئیسه اعمال آنها به سرانجام می‌رسید. من هم از گزینه‌های موردنظر بودم که متصدی دبیری کمیسیون زنان شدم.

پریدر در مورد اینکه «دقیقا چه فاکتور و ویژگی کاری باعث گزینه شدن برای دبیری کمیسیون زنان شد؟»، گفت: طی پنج سالی که از ورودم به کمیسیون زنان می‌گذرد از جمله اعضای فعال این کمیسیون بوده‌ام که در زمینه‌های مختلف و به ویژه توسعه کمیسیون زنان و تعامل و همکاری آن با دیگر کمیسیون‌ها پیشنهاد داشته و پیگیر آنها بوده‌ام.

وی ادامه داد: سال گذشته از طرف فیده سال ویژه شطرنج زنان نامگذاری شد و به مناسبت آن چند فستیوال ویژه شطرنج زنان برگزار شد، برنامه انتخاب زنان برتر و تاثیرگذار شطرنج دنیا و تقدیر از آنها برگزار شد، برگزاری سمینارهایی به منظور افزایش آگاهی زنان و … در برنامه بود که در همه حضور مشارکت فعال داشتم.

دبیر کمیسیون زنان فیده تاکید کرد: حالا هم توسعه شطرنج زنان و بررسی معضلات پیش روی آنها مانند همراهی مادران با فرزندانشان در رویدادهای مختلف، چالش‌هایی که در راه رشد و ورود به دنیای حرفه‌ای با آن مواجه می‌شوند، گسترده‌تر شدن شطرنج زنان در بخش آماتورها و.... از جمله برنامه‌هایی است که در کمیسیون زنان مطرح است و به شدت پیگیر آنها خواهم بود تا به نتیجه برسید.

شادی پریدر ابراز امیدواری کرد که حضورش در کمیسیون زنان به عنوان دبیر بتواند کمک حال شطرنج ایران در حوزه بانوان باشد و در گسترده‌تر شدن فعالیت‌های این بخش تاثیرگذاری لازم را به همراه داشته باشد.

شطرنج
گزارش خطا
گزارش خطا

کاربر گرامی ،
به منظور بررسی بهتر و دقیق تر مشکل مورد نظر، فرم زیر را تکمیل نمایید.#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...