خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

اعتراض عضو شورای شهر به حذف پروژه های محله محور گردشگری در اصلاحیه بودجه شهرداری همدان ایسنا

اعتراض عضو شورای شهر به حذف پروژه‌های محله‌محور و گردشگری در اصلاحیه بودجه شهرداری همدان

ایسنا/همدانعضو شورای اسلامی شهر همدان با انتقاد از اصلاحیه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری، گفت: به بهانه کمبود منابع و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام از بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری همدان  ۶۰ پروژه بصورت کامل حذف شده است.

حمید بادامی‌نجات  افزود: به بهانه کمبود منابع و تکمیل پروژه های نیمه تمام بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری همدان دستخوش تغییرات مهمی شد، اصلاحاتی که آثار آن نه امروز بلکه سال های بعد هویدا خواهد شد.

وی اضافه کرد: بنده انتقاد جدی به اصلاحیه سال ۱۴۰۰ داشتم وبا وجود اینکه شهرداری به عمد گزارش اصلاحیه بودجه را بدون پیوست مقایسه‌ای میزان تحقق ۸+۴  ارسال کرده بود تا اعضا امکان تشخیص و مقایسه تغییرات را نداشته باشند ایرادات با یک نگاه قابل تشخیص بود که این اصلاحات و تغییرات توسط اعضای شورا به تصویب رسید.

وی اظهار کرد: از برآیند جلسه و آرا اینگونه بنظر می‌رسید که همکاران قصد حمایت و کمک به شهردار منتخب را داشتند غافل از اینکه بزرگترین حمایت و کمک در حق شهردار اصلاح ایرادات و کمک به وی در تصویب بودجه متوازن با قابلیت تحقق در شهر است.

وی با اشاره به اینکه بودجه سال۱۴۰۰ شهرداری همدان هزار و ۶۸۵ میلیارد تومان پیش بینی شده بود، اضافه کرد: از آنجایی که هرساله شهرداری در ماه های آبان تا دی‌ ماه اصلاحیه بودجه کل مدیریت شهری را تدوین می‌کند تا اعداد و ارقام، پروژه ها و درآمدها واقعی‌تر شود، امسال هم این مهم صورت گرفت و شهرداری همدان اصلاحیه بودجه سال ۱۴۰۰ را  تقدیم شورای اسلامی کرد و شورا هم پس از بررسی‌هایی که داشت تقریباً تمامی اصلاحیه که شهرداری ارسال کرده بود را پذیرفت و رای مثبت داد.

حذف پروژه‌های گردشگری در بودجه شهرداری

بادامی‌نجات با اعلام اینکه بنده به دلایلی به اصلاحیه بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری همدان رای منفی دادم، اظهار کرد: اولین دلیل این بود که تقریباً بیش از ۶۰ پروژه بصورت کامل حذف شده و بیش از ۵۰ پروژه نیز کاهش اعتبار داشته‌اند که عمدتا این پروژه ها محله محور بوده است.

وی یکی دیگر از دلایل رای منفی خود به اصلاحیه بودجه را حذف پروژه‌های گردشگری برشمرد و گفت: در بودجه ۱۴۰۰ شهرداری همدان پنج پروژه گردشگری که در بودجه پیش‌بینی شده بود هم در اصلاحیه به صورت کامل حذف شد.

عضو شورای اسلامی شهر همدان در این خصوص اضافه کرد: نکته مهم اصلاحیه بودجه این بود که ۱۳ درصد هزینه جاری افزایش داده شده بود و توازن بین هزینه‌های‌ جاری و عمرانی را که سال‌های گذشته همواره نسبت ۶۰ درصد عمرانی به ۴۰ درصد جاری بود را تغییر داده و به نسبت ۴۹ درصد عمرانی رسانده بودند.

کاهش ۶۰ درصدی بودجه سازمان فناوری

بادامی‌نجات با بیان اینکه علیرغم وعده‌های داده شده در حوزه فناوری‌ کاهش ۶۰ درصدی بودجه سازمان فناوری از دیگر اشکالات اصلاحیه بودجه بود، افزود: دو پروژه بسیار مهم سازمان فناوری از جمله دیتا سنتر که سالهاست شهرداری همدان پیگیر ایجاد آن است و پروژه ایجاد زیرساخت حساب شهروندی، از پروژه های بسیار مهم و تاثیرگذار این سازمان بودند نیز حذف شده‌اند.

وی اظهار داشت: علاوه بر این درآمد پایداری که ما برای سازمان فناوری در سال گذشته ایجاد کرده بودیم که این درآمدهای پایدار از محل ارزش افزوده‌ و پروانه‌های ساختمانی برای سازمان فناوری تامین شود این درآمدها هم متاسفانه به صورت کامل حذف شد که این اقدام قطعاً در آینده سازمان فناوری را دچار مشکل خواهد کرد و برنامه‌ریزی که برای توسعه سازمان و به تبع آن ایجاد بستر برای شهر هوشمند تدوین شده بود را ابتر قرار می‌دهد.

حذف پروژه های محله محور از بودجه ۱۴۰۰ شهرداری

این عضو شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه پروژه‌های محله‌ای بسیار زیادی که به گونه‌ای به توسعه محلات کمک می‌کردند، در این اصلاحیه بودجه حذف شدند، توضیح داد: تمامی پروژه‌های کوی مزدقینه اعم از بازگشایی معابر، پیاده‌روسازی و آسفالت و پروژه‌های تملک و بازگشایی بلوار رسالت، پروژه های محلات ۱۲ متری شیر سنگی، متخصیین، فرهنگسرای خضر و تمام پروژه های محله منوچهری، کوی جنت ، اسلامشهر و حصار امام(ره) به صورت کامل یا بخشی حذف شدند که تمامی این طرح‌ها، پروژه‌های محله محوری بودند که در بودجه ۱۴۰۰ تعریف شده بود و شهرداری به بهانه نبوده منابع مالی آنها را حذف کرد در صورتی که این پروژه ها از مطالبات وخواسته‌های مردم این مناطق‌ بودند.

وی اظهار کرد: از همه مهمتر با وجود شعارهایی که مدیران مدیریت شهری مبنی بر تامین منابع پایدار داده بودند هیچ منبع درآمدی پایدار در اصلاحیه بودجه سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی نشده و صرفا مجدداً هشت درصد فروش اموال را شهرداری برای تامین هزینه‌های جاری افزایش داد، افزایش فروش اموالی که در دوران رکورد باید برای تامین منابع مالی چوب حراج به آنها زد.

بادامی نجات با انتقاد از اینکه پروژه های مهمی اعم از پروژه تامین پارکینگ‌های تالار قرآن و سرگذر و مرمر و آقاجانی بیگ حذف یا  کاهش پیدا کردند، گفت: این در حالیست که هزینه‌های پارکینگ در کمیسیون‌های ماده ۵ و  ماده ۱۰۰ از محل حذف پارکینگ برای شهر تامین شده و این خلاف قانون است که درآمد حذف پارکینگ از شهروندان دریافت شود و پارکینگی در شهر ساخته نشود.

وی اضافه کرد: همچنین سایر موضوعاتی اعم از مباحث محیط زیستی، ایجاد پارکها، محل نگهداری حیوانات بلاصاحب، سرویس‌های بهداشتی سطح شهر، طرح‌های مطالعاتی و طرح‌های جامعی که برای حوزه‌های مختلف پیش بینی شده بودند متاسفانه در شورای شهر حذف شد.

بادامی نجات افزود: در نهایت در هزینه‌های جاری افزایش زیادی داشتیم و همچنان شهرداری همدان را بیشتر از قبل متکی به فروش اموال کردیم و منابع کمک‌های دولتی را از بودجه حذف کرده و تعهدات دولتی را از بودجه برداشتیم و فناوری را تضعیف و از مهمترین مشکل شهر یعنی ایجاد پارکینگ عبور کردیم.

وی ادامه داد: مهمتر از همه اینها بحث شعارهای خزانه‌داری کل بود که در اصلاحیه بودجه هیچ آثاری مشهود نبود و گزارش ارسالی شهرداری قابلیت مقایسه‌ای با میزان عملکردش نداشت.

این عضو شورای شهر بیان کرد: تمامی این اشکالات و موضوعات را در صحن شورا خدمت همکارانم اعلام کردم که هر کدام از موضوعات و دلایلی که بنده برمی‌شمردم مورد اقبال واقع نمی‌شد و متاسفانه اعضای شورا بدون توجه به موضوعات رای می‌دادند و این جای نگرانی دارد که در موضوعات تخصصی اینچنینی چرا شورای شهر سیاسی عمل می‌کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی شورای شهر همدان، وی گفت: این در حالیست بعد از جلسه و رای گیری بسیاری از افرادی که در جلسه به عنوان نمایندگان شهرداری حضور داشتند این دغدغه‌ها و نگرانی‌ها را فنی و منطقی برشمردند و تاکید کردند که موضوعاتی که برشمرده شد عمدتا از موضوعات مهم و قابل اهمیتی بود که شورای شهر به آنها توجه نکرده و قطعا در آینده این تغییرات تاثیر خود را در مدیریت شهری بجای خواهد گذاشت.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دستور العمل های مختلفی هم برای تهیه اسموتی های ضد التهاب وجود دارد و مشخص شده که کاملا موثر هستند.

نیم ساعت پیش

این درگیری‌ها پس از شورش داعشی‌های زندانی در داخل این زندان صورت گرفت. گفته می‌شود ۵۰۰۰ داعشی آنجا زندانی هستند.

1 ساعت پیش

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ گفت که سقف معافیت مالیاتی خانه های لوکس و باغ ویلاهای گران قیمت افزایش پیدا کرد.

1 ساعت پیش

یام تبریک محمدرضا لواسانی به مناسبت گرامی داشت سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا روز زن

2 ساعت پیش

تشکیل اتاق فکر با حضور نخبگان و صاحب نظران در مناطق آزاد با هدف کاهش آسیب های اجتماعی در دستور کار دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور قرار گرفت.

2 ساعت پیش

برگزیدگان جشنواره سراسری گوهر فاطمی در رشته های "عکاسی، خوشنویسی، شعر و داستان، طراحی، مقاله و پژوهش، نماهنگ و موشن گرافیک، نقاشی کودکان و نمایشگاه آب و آیینه" معرفی و تجلیل شدند.

2 ساعت پیش

در ۹ ماهه امسال ارزآوری محصولات کشاورزی و غذایی به ۳.۹ میلیارد دلار رسیده است.

2 ساعت پیش

شرکت پتروشیمی فن‌آوران در ۹ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ماه ۱۴۰۰ موفق شد با ثبت فروش ریالی بیش از ۶ هزار و ۹۹۳ میلیارد تومانی میزان فروش خود را نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱۷ درصد افزایش دهد.

2 ساعت پیش

ركورد ۳ ساله فروش ماهانه شکسته شد؛ شرکت لعابیران در دی ماه ۱۴۰۰ موفق شد، ۹۲۰ تن از محصولات خود را به فروش رساند.

2 ساعت پیش

قرار است در این بازی، بانوان هم در استادیوم حضور پیدا کنند.

2 ساعت پیش

بازسازی و نوسازی کارخانه ایزوگام واقع در شهرک صنعتی اشتهارد موجب شکسته شدن رکورد تولید ماهیانه این کارخانه شد.

2 ساعت پیش

سود خالص شرکت صنایع خاک چینی ایران ۱۳درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش یافت.

3 ساعت پیش

پیشتر گمانه‌زنی‌هایی درباره برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام و پایان دور هشتم مذاکرات مطرح بود اما پیگیری‌های به عمل‌آمده حاکیست که این موضوع فعلا در دستور کار اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده کمیسیون مشترک نیست.

3 ساعت پیش

هم‌وطنان عزیز توجه داشته باشند در صورت دریافت این چنین پیامک‌هایی، عجولانه عمل نکرده و اقدام به ثبت‌نام و ارسال اطلاعات هویتی خود نکنند."

4 ساعت پیش

نیروهای انتظامی و اطلاعاتی شهرستان اردستان با اشراف کامل در کوتاه‌ترین زمان این شخص هتاک را دستگیر کردند و تحویل مراجع قضایی دادند و روانه زندان شد.

4 ساعت پیش

بیشتر...