خبرآنلاین |
2 ماه پیش

۱۳ توصیه مهم برای جلوگیری از سرقت تلفن همراه خبرآنلاین

۱۳ توصیه مهم برای جلوگیری از سرقت تلفن همراه

باشگاه خبرنگاران نوشت: فرمانده انتظامی شهرستان شهریار ۱۳ راهکار را برای پیشگیری از سرقت گوشی و دیگر وسایل همراه عابران پیاده، توصیه کرد.

سرهنگ پیمان فتاحی در خصوص پیشگیری از سرقت گوشی و دیگر وسایل همراه عابران پیاده، در یادداشتی ۱۳ راهکار را به شهروندان توصیه کرده است.

۱-در مواقعی که با تلفن همراه در خیابان و معابر صحبت می‌کنید از هندزفری استفاده کرده و در غیر اینصورت صرفاً در موارد محدود و ضروری از گوشی همراه خود استفاده نمائید.

۲-اگر از گوشی تلفن همراه گران قیمت استفاده می‌کنید سعی کنید در اماکن عمومی آن را در معرض دید و نمایش دیگران قرار ندهید، ممکن است سوژه سارقان و افراد بزهکار قرار گیرید.

۳-در اماکن شلوغ و معابر گوشی همراه خود را در جیب پشتی شلوار قرار ندهید.

۴-مواقعی که تلفن همراه خود را در داخل کیف می‌گذارید از بسته بودن کیف اطمینان حاصل نمایید.

۵-هنگام صحبت کردن یا هرگونه فعالیت با گوشی همراه با توجه به کاهش تمرکز فرد به پیرامون، امکان سرقت گوشی همراه در اینگونه موارد بالا بوده لذا از قرارگیری در محل امن اطمینان حاصل کنید.

۶-در حین تردد در معابر از پیاده رو استفاده کرده و از تردد در حاشیه خیابان‌ها پرهیز نمایید.

۷-برنامه‌های ردیاب در گوشی تلفن همراه خود را فعال کنید.

۸-از در اختیار گذاشتن گوشی همراه خود در دست کودکان در مکان‌های شلوغ و معابر خودداری کنید.

۹-برابر بررسی‌های انجام شده سارقان گوشی قاپ، بیشتر دست به سرقت گوشی‌های تلفن همراه با قیمت بالا می‌زنند و زمانی که فرد با تلفن همراه صحبت می‌کند سارقان اقدام به قاپیدن آن و فرار از محل با استفاده از موتورسیکلت می‌کنند.

۱۰-سارقان در پیاده روها و معابر شلوغ، افرادی را که هنگام پیاده روی مشغول صحبت با گوشی خود هستند زیر نظر گرفته و در فرصتی مناسب اقدام به ربایش گوشی تلفن همراه آن‌ها می‌کنند که لازم است هنگام استفاده از گوشی در خیابان بیشتر مراقب آن باشیم و حتی المقدور در گوشه‌ای مطمئن و به دور از سواره رو، پاسخگوی تلفن همراه خود باشیم چراکه حواس پرتی ناشی از صحبت با تلفن همراه می‌تواند زمینه ساز حوادث و سوانح رانندگی هم بشود.

۱۱-شهروندان باید در مراکز خرید و محل‌های شلوغ و پر رفت و آمد و در زمان صحبت با گوشی مواظب اطراف و افراد مظنون باشند و از قرار دادن گوشی تلفن همراه در جیب پشت شلوار و دیگر نقاطی که دسترسی دیگران به آن را آسان می‌کند نیز خودداری کنند.

۱۲-استفاده از کیف‌های مخصوص نگهداری گوشی تلفن همراه که در نقاط مناسبی از کیف و یا لباس تعبیه می‌شوند و عدم قرار دادن گوشی در معرض دید درون خودرو نیز مورد تاکید است.

۱۳-هنگام مراجعه به بانک ها، ادارات و سازمان‌ها و یا مراکز پذیرایی مانند رستوران‌ها از قراردادن موبایل روی میزهای کاری خودداری و مراقب باشیم آن‌ها را جا نگذاریم.

۴۷۴۷#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ایران نوشت:پاییز سال گذشته مرد جوانی در جریان یک تعقیب و گریز پلیسی با شلیک گلوله یکی از مأموران از ناحیه کتف مجروح شد.

6 ساعت پیش

تسنیم نوشت: مدارس برخی شهرستان‌های استان تهران روز دوشنبه چهاردهم آذر ماه به علت برودت هوا و یخبندان غیرحضوری شد.

13 ساعت پیش

بهداشت‌نیوز نوشت: مصرف منظم و کافی کلسیم در تمام طول زندگی برای استخوان های ما ضروری است. برای جذب کامل و مناسب کلسیم هنگام گوارش، ویتامین D نقش بسیار مهمی بازی می‌کند.

17 ساعت پیش

گجت نیوز نوشت: فضانوردان ساکن در ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS)، به تازگی پرورش گوجه فرنگی را آغاز کردند. اما ناسا از کاشتن سبزیجات در فضا چه هدفی را دنبال می‌کند؟

22 ساعت پیش

‏الزام دانشجویان به نوشتن مقاله مشترک با استاد راهنما، رانت برای استاد است.

6 ساعت پیش

تسنیم نوشت: شهربازی پاساژ مجتمع تجاری الماس در تهرانپارس که اخیراً تصاویر کشف حجاب متصدیان آن منتشر شده بود با دستور مقام قضایی پلمب شد.

13 ساعت پیش

ایران نوشت:چند روز قبل مرد جوانی از یک باشگاه ورزشی در خیابان ولیعصر تهران بیرون آمد و سوار بر خودروی بنز خود شد. اما به محض سوار شدن ناگهان صدایی از صندلی عقب شنید و قبل از آنکه بتواند واکنشی نشان دهد، مرد نقابداری که همزمان با او سوار خودرو شده بود، دستش را دور گردن او انداخت.

5 ساعت پیش

تسنیم نوشت: استاد دانشکده برق دانشگاه تهران گفت: چهارشنبه هفته پیش ما مقاله‌ای را به ژورنال nature communications سابمیت کردیم و در این مقاله چکیده کار خانم دانشجو در طول ۳، ۴ سال اخیر ارائه شده بود. به عنوان یک محقق این کار بهترین کار زندگی من بود.

19 ساعت پیش

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:برای سر و سامان دادن به وضعیت به وجود آمده در اثر ناآرامی‌های ماه‌های اخیر و رفع عوارض منفی آن، قوه قضائیه می‌تواند نقش مهمی داشته باشد.

6 ساعت پیش

بیشتر...