عصر ایران |
۴ هفته پیش

مهار آتش در منطقه جنگلی درازنو کردکوی گلستان

مدیرکل مدیریت بحران گلستان: اکنون در مناطق سخت گذر به دلیل غیر قابل دسترس بودن، تنه درختان در حال سوختن است و بقایای آتش وجود دارد اما شعله‌های آتش در این مناطق مانند سه روز گذشته نیست.

مدیرکل مدیریت بحران گلستان از اطفای حریق در منطقه جنگلی درازنو شهرستان کردکوی این استان در حدود ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه شنبه شب خبر داد.

رسول حسام در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: البته شرایط موجود این منطقه مانند شرایط ابتدای شامگاه امشب است و تغییری نکرده و شرایط جوی آرام و باد ملایمی در ارتفاعات در حال وزیدن است.

وی بیان داشت: عملیات مهار در بیشتر مناطق انجام شده و آتش در واقع تحت کنترل نیروها در آمده و بخش زیادی از مناطق اطفا شده است.

وی خاطرنشان کرد: اکنون در مناطق سخت گذر به دلیل غیر قابل دسترس بودن، تنه درختان در حال سوختن است و بقایای آتش وجود دارد اما شعله‌های آتش در این مناطق مانند سه روز گذشته نیست.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گلستان گفت: در صورتی که وزش باد برای صبح فردا نداشته باشیم و شرایط فعلی در منطقه برقرار باشد، پرواز بالگردها برای اطفا و مهار این مناطق انجام خواهد شد.

حسام با اشاره به این که امروز هیچ پروازی به علت نامساعد بودن شرایط جوی انجام نشد، یادآور شد: هم اکنونه سه فروند بالگرد در فرودگاه بین المللی شهدای گرگان مستقر و آماده باش هستند تا بتوانند فردا عملیات اطفا را انجام دهند.

وی تصریح کرد: جهت وزش باد اکنون از شمال به جنوب است و همین مساله باعث شده تا رطوبت منطقه افزایش یاد که این افزایش رطوبت و با توجه به اعلام هواشناسی مبنی بر بارش باران از صبح فردا تا عصر همان روز، به روند اطفا کمک شایانی می کند.

وی اضافه کرد: البته نیروهای مردمی، سپاه، بسیج، نیروی انتظامی و ارتش در منطقه حضور دارند تا در صورت افزایش باد و احتمال پخش شدن بقایای آتش از مناطق غیرقابل دسترس به مناطق سطح، بتوانند در لحظات اولیه آتش را مهار و اطفا را انجام دهند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گلستان گفت: لحظه به لحظه شرایط جوی منطقه با توجه به وجود ایستگاه سیار هواشناسی پایش و رصد می‌شود.

به گزارش ایرنا، از حدود ساعت ۱۲ ظهر روز پنجشنبه اول مهر ماه، مناطقی از منطقه درازنو واقع در ارتفاعات شهرستان کردکوی دچار حریق شد که به علت وزش شدید باد و سخت گذر بودن منطقه و خشکی آن مناطق شدت آتش زیاد گشت و کار مهار را به مشکل مواجه ساخت.

براساس آخرین آمار رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور که در منطقه حضور دارد، بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هکتار از اراضی منطقه درازنو دچار حریق شد.

گلستان ۴۵۲ هزار هکتار عرصه جنگلی و ۸۶۲ هزار هکتار عرصه مرتعی دارد که جزو مناطق پرخطر از نظر وقوع آتش سوزی هستند و گردشگران، دامداران و حاشیه‌نشینان جنگل‌ها و مراتع نقش بسزایی در حفظ و نگهداری این نعمت خدادادی دارند.#‌اخبار منبع: عصر ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سفیر ایران در بلاروس با اشاره به آخرین وضعیت اتباع ایرانی گرفتار در مرز بلاروس و لیتوانی گفت: تهران با جدیت پیگیر وضعیت اتباع است و تلاش می‌کنیم این عزیزان زودتر به کشور بازگردند.

نیم ساعت پیش

ستاد نمازجمعه تهران با صدور پیامی، از حضور شوق‌انگیز مردم و مسئولان در جشن اقامه مجدد نماز جمعه تهران، که پس از ۲۰ ماه با مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا و موافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی)، عطر وحدت و معنویت را در فضای پایتخت ایران اسلامی پراکند و فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل را طنین‌انداز کرد، قدرشناسی کرد.

1 ساعت پیش

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ضمن تکذیب برخی شایعات در زمینه گرانی قیمت بنزین گفت: رئیس مجلس نیز پیگیر اتفاق رخ داده بوده و به کمیسیون دستور رسیدگی به این موضوع را داده است.

2 ساعت پیش

مصوبه اصلاح و تکمیل ماده یک اساسنامه دانشگاه فرهنگیان ابلاغ شد.

3 ساعت پیش

تاکنون بیش از 70 میلیون نفر در کشور واکسینه شدند، بر همین اساس ستاد ملی کرونا برای بازگشایی مدارس نیز چراغ سبز داده است تا مدارس به صورت ترکیبی بازگشایی شود.

3 ساعت پیش

اختلال ایجاد شده در سامانه سوخت‌گیری در پمپ بنزین‌ها که از ساعاتی قبل موجب بروز مشکل در روند سوخت‌گیری خودرو‌ها شده ناشی از حمله سایبری بوده است.

3 ساعت پیش

روز شنبه قرار است دو پذیره‌نویسی بزرگ به شاخص اضافه شود و این موضوع در رشد شاخص موثر عمل می‌کند اما پرتفوی افراد تغییری را نخواهد داد.

4 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

4 ساعت پیش

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: افراد کم درآمد در اولویت دریافت کارت اعتباری هستند. چنانچه قرار شد به افراد دیگر هم پرداخت شود در دو سطح انجام می‌شود.

4 ساعت پیش

یک کارشناس: نظر دولت افزایش ۱۰ درصدی و پلکانی حقوق کارمندان در سال آینده است که ممکن است در زمان بررسی بودجه ۱۴۰۱ در مجلس تایید شده یا تغییر کند.

4 ساعت پیش

باید در آبان 1400 دو یارانه به حساب سرپرستان خانوار واریز شود، همچنین باید هر دو گروه بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی وام ضروری دریافت کنند.

4 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

4 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

4 ساعت پیش

استاندار تهران در مورد وضعیت پمپ بنزین‌ها گفت: مشکل نرم‌افزاری در سامانه هوشمند سوخت به وجود آمده که در اسرع وقت حل می‌شود.

4 ساعت پیش

بیشتر...