4 روز پیش
2 بازدید

برای مستاجران برنامه‌ حمایتی داریم | خبر24

برای مستأجران برنامه‌ حمایتی داریم
به گزارشخبر24، علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری خود با خبرنگاران که ظهر امروز (دوشنبه) گفت:کار رسانه این روزها از همیشه مهمتر است. 

وی با بیان اینکه مسأله کرونا کماکان مهمترین مسأله دولت است، اظهار داشت: مبارزه ضد کرونایی دولت و نظام سلامت وارد مرحله جدیدی می شود.

ربیعی همچنین خاطرنشان کرد: ما به دوران پس از کرونا نرسیدیم، آثار و تبعات کرونا از ماه های قبل شروع شده و دوران پسا کرونا به معنای اتمام آن نیست؛ سه اصل فاصله گذاری، ماسک زدن و رعایت مسایل بهداشتی می تواند به ما در مسایل اقتصادی کنم کند، ما در مبارزه با کرونا چالش های جدیدی داشتیم که توانستیم با موفقیت از آن عبور کنیم.
**ماسک ارزان در اختیار مردم قرار می‌گیرد
ربیعی گفت: قرار شد ماسک ارزان در اختیار مردم قرار گیرد، برخی استان‌ها وارد پیک کرونایی شده اند اما این به منزله پیک جدید نیست. 

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه سیاست توامان رونق اقتصاد و مبارزه با کرونا دارای پیچیدگی های زیادی است، بیان داشت: تعطیلات عید فطر الان دارد آثارش را می گذارد. البته ما از ۲ هزار تست روزانه به ۲۶ هزار تست روز رسیدیم.

**در کوتاه مدت برای مستأجران برنامه‌ حمایتی خواهیم داشت

وی در مورد مشکلات قیمت مسکن برای مردم خاطر نشان کرد: قرار شد معاون اول سیاست ها را پیگیری کنیم. ما در کوتاه مدت در مورد مستأجران برنامه‌ حمایتی خواهیم داشت.

ربیعی در مورد اقدامات دولت در زمینه مسکن، بیان داشت: یکی از سیاست های ما تولید بیشتر مسکن است، برخی نهادها مانند کمیته امداد و بنیاد مستضعفان اقدامات خود را در زمینه مسکن آغاز کرده اند، ما تفاهم نامه ای با وزارت کشور برای تسهیل و سرعت بخشی به پروانه ساخت امضا کرده ایم. در یکی از تصمیمات دولت، ۱۹ درصد تسهیلات مسکن رشد داشته است. پارسال ۲۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد به ۵۸۱ هزار مورد درخواست تسهیلات اختصاص یافته است. 

**امیدواریم بتوانیم بورس مسکن را راه اندازی کنیم

وی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی موظف به کنترل هزینه ساخت مسکن شد، گفت: امیدواریم بتوانیم بورس مسکن را راه اندازی کنیم.

سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: ورود ارز به صورت اسکناس به کشور بدون محدودیت آزاد است، همچنین تصمیم خوب دیگری که مقام معظم رهبری تایید کردند واردات فلزات گرانبها از تعرفه گمرکی معاف شدند که این مصوبه تا پایان سال ۹۹ است.

وی در مورد کمک دولت به بخش تولید گفت:  قرار شد کسانی که زودتر مالیات پرداخت کنند برای هر ماه ۱/۵ درصد تخفیف درنظر گرفته شده است. امسال هم وزارت امور اقتصادی و دارایی قرار شده تخفیفات بدهی های مالیاتی را انجام دهد.

ربیعی اضافه کرد: همکاران من در وزارت نیرو نگران افزایش مصرف برق هستند، پارسال اوج مصرف برق در تیرماه کمتر از ۵۸ هزار مگاوات در روز بود اما الان در هفته آخر خرداد  ۵۶ هزار مگاوات است

سخنگوی دولت در ادامه این نشست خبری گفت: ما از اعضای شورای حکام انتظار داریم که این شورا استقلال خود را حفظ کند، جمهوری اسلامی ایران بیشترین حد دسترسی را که ممکن بوده به آژانس داده است ما شفافترین برنامه صلح آمیز هسته ای جهان را دارد. به کشور‌های منطقه نگاه کنید هیچکدام چنین شفافیتی ندارد، ما همیشه آماده بودیم بر اساس مقررات بین المللی دسترسی را برای کارشناسان آژانس داشته باشیم، مسأله بازرسی های فنی نباید سیاسی شود. امیدواریم آژانس پس از تایید ۱۷ گزارش از راستی آزمایی ایران انتظار داریم آژانس همینطور عمل کند ما رد پای رژیم صهیونسیتی را در این مورد میبینیم.

ربیعی در مورد بلوکه شدن حساب های ایران در کره جنوبی گفت: ما به دلایلی احساس می‌کنیم کره جنوبی همکاری نمی‌کند، بانک مرکزی مدام دارد این موضوع را پیگیری می‌کند؛ امیدواریم دولت کره جنوبی این منابع را آزاد کند این منابع مربوط به صادرات نفت به این کشور و با مجوزهای آمریکا برای آنها بوده است.

**برای بهره گیری از دیپلماسی منتظر تغییرات مدیریتی در آمریکا نیستیم

سخنگوی دولت در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه آقای ظریف پیش بینی حضور مجدد ترامپ را در کاخ سفید دارد، دولت مجوز تنظیم سیاست جدید برای آمریکا دارد، خاطر نشان کرد: ما برای بهره گیری از دیپلماسی منتظر تغییرات مدیریتی در آمریکا نیستیم، اگر آمریکا موضع واقعی مذاکره داشته باشد دیپلمات های ما آمادگی بازگشت به میز مذاکره ای که آمریکا آن را ترک کرد دارد.

وی در پاسخ به سوالی در مورد جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی بیان داشت: این حادثه دردناک بود و ما از ابتدا اعلام کردیم همکاری لازم را انجام می دهیم، ما هم باید نسبت به خوانش جعبه سیاه در خارج از کشوراعتماد داشته باشیم، کمیته بررسی حادثه آمادگی سفر به اوکراین بعد از کرونا را دارند.

ربیعی در مورد خودکشی یک جانباز در بخش های پیمانکاری نفت گفت: از اول که این حادثه اتفاق افتاد بررسی ها آغاز شد، پیش داوری در این زمینه نباید باشد. علل خودکشی از عوامل اقتصادی و فقر تا جنبه های روانشناختی و محیطی می تواند باشد. در برخی از استان های کشور خودکشی بیشتر است و باید علل آن را فردی و محلی بررسی کرد، اورژانس اجتماعی را افزایش دادیم، قطعا فشارهای روانی و اقتصادی می تواند در این زمینه وجود داشته باشد. در این مورد خاص تحقیقاتی خواستیم، در این مورد خاص عوامل فردی بیشتر بوده است، ما در دوران سختی که هستیم نیاز به امید به آینده داریم.

ربیعی در مورد مسکن مهر خاطر نشان کرد: از دو میلیون و دویست هزار واحد مسکن مهر در دولت یازدهم و دوازدهم، ۱میلیون ۹۳۰ هزار واحد تحویل داده شده است، در دو سال گذشته از ۴۸۰ هزار واحد ، ۲۱۰ هزار واحد تحویل، ۱۲۰ هزار واحد در مرحله نصب انشعابات، ۷۰ هزار واحد تا آبان ماه تحویل و ۸۰ هزار واحد هم دارای اختلافات حقوقی است.
 منبع: خبر 24


مطالب پیشنهادی

انکار یک خبرسازی درباره دولت و حسن روحانی

ایسنا نوشت:معاون پارلمانی رئیس جمهور با تکذیب ارتباط ویدیویی رئیس جمهور با نمایندگان مجلس برای رای اعتماد به وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی گفت: در جلسه امروز، معاون اول رئیس جمهور به جای رئیس جمهور حاضر خواهد شد.

جایگزین آب آهک در مربای کدو | جایگزین آب آهک در مربای کدو چیست

جایگزین آب آهک در مربای کدو و جایگزین آب آهک در مربای کدو چیست و خواص کدو حلوایی و مربای کدو حلوایی چگونه طبخ می شود را در پرشین وی بخوانید

مدل کیک های عروسی | گلچینی از زیباترین مدل کیک های عروسی

مدل کیک های عروسی وگلچینی از زیباترین مدل کیک های عروسی و تزیین کیک عروسی و دیزاین کیک عروسی و انتخاب کیک عروسی را در پرشین وی بخوانید

موفقیت حقوقی و مهم ایران در از بین بردن توقیف ۱.۶ میلیارد دلار /رسیدگی روند درخواست از صندوق بین‌المللی پول از سوی رئیس جمهور

رئیس جمهور درگفت وگو با رئیس کل بانک مرکزی به بررسی روند درخواست وام از صندوق بین المللی پول، پرداخت.

چگونه شیره بادام را بگیریم | چگونه شیره بادام را بگیریم و خواص شیره بادام

چگونه شیره بادام را بگیریم و آیا می دانید چگونه شیره بادام را بگیریم و خواص شیره بادام و خواص شیره بادام در بارداری و خواص شیره بادام برای استخوان ها را در پرشین وی بخوانید

پیشنهاد عضو شورای عالی اصلاح‌طلبان: ناطق‌نوری و امامی کاشانی بین ما و حاکمیت واسطه شوند

حسن رسولی، عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان و چهره نزدیک به عارف می‌گوید:با کمال تاسف مرز اجرا و نظارت اصلا وجود خارجی ندارد و روز به روز میزان دخالت حوزه نظارت در بخش اجرایی تحت تاثیر قانون نظارت استصوابی که انتظار داشتیم مجلس دهم این قانون را لغو بکند، بیشتر توسعه پیدا کرده است. 

گرفتن بوی گوشت | روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و گوشت قرمز

گرفتن بوی گوشت و روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و رفع بوی گوشت قرمز و نکات مزه دار کردن انواع گوشت قرمز و سفید را در پرشین وی بخوانید

نکات آشپزی | نکات آشپزی و ترفندهای مهم خانه داری که باید هر فردی بداند

نکات آشپزی و آشنایی با نکات آشپزی و ترفندهای مهم خانه داری که باید هر فردی بداند و ترفندهای خانه داری و نکات مهم آشپزی و ترفندهای مهم اشپزی را در پرشین وی بخوانید

رهبر انقلاب به سخنان کدام مقام آمریکایی در سخنرانی امروز خود اشاره کردند؟

تسنیم نوشت: مقام معظم رهبری در سخنرانی تلویزیونی امروز به مصاحبه فرماندار ایالت ایلینوی آمریکا اشاره کردند که از زنده شدن غرب وحشی بعد از شیوع کرونا در آمریکا سخن گفته بود.

میرسلیم: چرا برخی هنوز شاهنشاهی فکر می‌کنند و فخر می‌فروشند

رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه و نماینده منتخب تهران در مجلس یازدهم با تاکید براینکه بازسازی اعتماد عمومی نیازمند تعامل بین عقلای سیاست است، می‌گوید:«وای به حال جامعه ای که عقلا و علما و نخبگان سیاسی آن به جای تعامل برای کشف مسائل و چاره جویی مشکلات و کوشش برای دستیابی به کمال، هرکدام به انزوا بخزند»

غفوری‌فرد: پیروز انتخابات ۱۴۰۰ یک‌ اصولگراست /قالیباف رئیس‌ مجلس می‌شود

غفوری فرد، عضو شاخص جبهه پیروان و نماینده ادوار مجلس می گوید: به احتمال خیلی خیلی زیاد در انتخابات ریاست جمهوری با رای بسیار بالایی نامزد اصولگرایان رای خواهد آورد.

دستورات مهم روحانی درباره اجرای فاصله‌گذاری هوشمند مقابله با کرونا

رئیس جمهور پس از دریافت گزارش‌های جداگانه‌ای از وزیران کشور و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند از روز شنبه و آغاز فعالیت کسب و کارهای کم‌ریسک در همه استان‌ها به جز تهران، تاکید کرد که این طرح باید با نظارت دقیق و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا اجرا شود.

نامه نماینده اصولگرا به آیت الله جنتی

تسنیم نوشت: رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از آیت الله جنتی خواست نماینده شورای نگهبان در نشست آتی این کمیسیون حاضر شده تا استفساریه استخدام معلمان حق التدریس بررسی شود.

کرونا و رفتارهایی نامتعارف به بهانه دین‌دار بودن

هر روز که می گذرد دامنه شیوع ویروس کرونا گسترده‌تر می‌شود، تفاوتی هم بین فقیر و غنی، چپ و راست و ...نمی‌گذارد و همه را درگیر کرده است.

موارد مصرف سس سویا | موارد مصرف سس سویا برای مزه دار کردن غذا

موارد مصرف سس سویا و موارد مصرف سس سویا برای مزه دار کردن غذا و سس سویا چیست و فواید سس سویا چیست و خواص سس سویا را در پرشین وی بخوانید

این شَبَحِ ارتش ایران، قاتل شناورهای چند میلیون دلاری در خلیج فارس است + عکس

باشگاه خبرنگاران نوشت: نیروی دریایی ارتش همواره جهت حفظ منافع دریایی کشور نیاز به ساخت تجهیزات پیشرفته دارد.

لایحه حذف چهار صفر از پول ملی در دستور کار پارلمان

ایسنا نوشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات علنی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته آینده لوایح مالیات بر ارزش افزوده، اصلاح قانون پولی و بانکی کشور (حذف چهار صفر از پول ملی) و اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را در دستور کار دارند.

به یاد دو دیپلمات و سیاستمدار امین نظام

هیچگاه فکرش را هم نمی‌کردم روزی اتفاقی بیفتد و سر و کله بیماری‌ای به نام کرونا در این کشور پیدا شود که دو تن از همکاران خوبم را که خاطرات خوبی را با آنها داشتم از من بگیرد و کشور از وجود خدمات آنها محروم شود.

کنایه‌های قطعی رهبری به آمریکایی‌ها /دولتی ماسک دولت دیگر را می‌برد و برای چند دستمال توالت به جان هم می‌افتند /یک سناتور گفته غرب وحشی زنده شد - خبرآ

مقام معظم رهبری فرمودند: خوشبختانه احساس تفکر اسلامی و زنجیره ارزش های اسلامی در مردم بسیار قوی و راسخ است.

خداحافظی با مردِ «شماره یک» مجلس / روزگار پساپارلمانی لاریجانی

روزگار پسا پارلمانی علی لاریجانی چگونه خواهد گذشت؟ آیا او رخت سیاست را از تن بدر خواهد کرد و به گوشه دنج سیاست می رود یا استراحتی کوتاه کرده و برای ۱۴۰۰ آماده می شود یا...

مطالب مرتبط