خبرگزاری ایسنا |
3 ماه پیش

رسیدگی به پرونده ها در کمیسیون ماده عجولانه است ایسنا

رسیدگی به پرونده‌ها در کمیسیون ماده ۵ عجولانه است

رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران درمورد سرانجام بررسی و تصویب طرح «الزام شهرداری تهران به اصلاح فرآیندهای دبیرخانه کمیسیون ماده ۵» توضیحاتی ارائه کرد.

مهدی عباسی در گفت‌وگو با ایسنا،در مورد سرانجام طرح پیشنهادی کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران تحت عنوان «الزام شهرداری تهران به اصلاح فرآیندهای دبیرخانه کمیسیون ماده ۵» گفت: کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران در راستای افزایش شفافیت، نسبت به ارائه این طرح اقدام کرد؛ چرا که ما به دنبال آن هستیم که در آماده کردن طرح‌های ارائه شده به کمیسیون ماده ۵ منافع عمومی در اولویت قرار گیرد و بر منافع شخصی غلبه کند.

وی با بیان اینکه در کنار شفافیت، بر اساس این طرح، شهرداری موظف می‌شود که به صورت سیستمی پرونده‌های ماده ۵ را بررسی کند، اظهارکرد: براین اساس کمیسیون ماده ۵ در بررسی طرح‌های شهری، طرح‌های موضعی و موضوعی و همچنین بررسی پرونده‌های پلاک‌های مشخص و طرح‌های موردی با آگاهی بخشی به شهروندان و کسب نظر آنها فعال می‌شود و از حقوق شهر و شهروندان صیانت می‌شود.

رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران با بیان اینکه امیدواریم این طرح هر چه زودتر در صحن شورا بررسی و تصویب شود؛ اما هنوز در دستور کار نگرفته است، گفت: با تصویب این طرح، شاهد قانون مداری در کمیسیون ماده ۵ خواهیم بود.

وی در واکنش به برخی مصوبات اخیر کمیسیون ماده ۵ نیز تاکید کرد: براساس قانون برخی از طرح های شهری باید در شورا نیز تصویب شود و تصویب در کمیسیون ماده ۵ کافی نیست و در مورد بخشی از طرح ها ما نیز اگر احساس کنیم برای شهر خطری دارد یا نیازمند بررسی بیشتر است آن را در شورای شهر بررسی می کنیم و چندین مورد را نیز در این موضوع داشتیم که در شورای شهر نیز بررسی و جمع بندی شد؛ اما در مورد پرونده های تک موردی و تک پلاک باید در کمیسیون ماده ۵ بررسی شود.

عباسی با تاکید بر اینکه به نظر می‌رسد که روند رسیدگی به پرونده‌های شهری در کمیسیون ماده ۵ عجولانه است، در حالی که برخی موضوعات کلیدی نیاز به بررسی بیشتر دارد، گفت: در نتیجه به نظر می رسد مصوبات کمیسیون ماده ۵ نیازمند پختگی بیشتر است و امیدواریم با تصویب این طرح الزام آور برای شهرداری در شورای شهر این موضوعات حل و فصل شود.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان با بیان اینکه باند چهار نفره سارقان سیم و کابل در بسطام متلاشی شد، گفت: یکی از سارقان برای انجام سرقت پسر را قربانی بریدن سیم می‌کرد.

نیم ساعت پیش

آیت‌الله رضا استادی -محقق و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم- در چهارمین وبینار سی‌و هفتمین کنفرانس وحدت اسلامی تصریح کرد: در مقابل تقریب، تبعید قرار دارد و تبعید به این معناست که کاری کرده شود که پیروان مذاهب مختلف از یکدیگر جدا گردند.

1 ساعت پیش

استاندار سمنان گفت: راستای تحقق شعار سال ، در سومین نشست ویژه رفع موانع تولید ، تامین منابع سرمایه ثابت و اعطای تسهیلات به کارخانه بزرگ صنعتی ایران تایر با حضور رئیس جمهور تصویب و در خصوص مشکلات برخی واحدهای معدنی استان نیز تصمیم گیری شد.

1 ساعت پیش

مرحوم هاشمی‌رفسنجانی در خاطراتش از روز ششم سال ۷۹، هم از حصر آیت‌الله منتظری نوشته هم درباره حکم دادگاه «نوارسازان» و کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری.

1 ساعت پیش

مدیرعامل صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی کشور بسته واگذاری حق بهره‌برداری از بناهای تاریخی لرستان را در اولویت دوم کشور دانست.

1 ساعت پیش

رییس کل دادگستری استان سمنان گفت: عزم جدی دستگاه قضایی، راه‌اندازی کارخانه سیمان بیارجمند را در مسیر ساماندهی قرار داده و رفع نارضایتی و مشکلات سهام‌داران این کارخانه در دستور کار است.

نیم ساعت پیش

به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس مسابقات تیراندازی در سمنان برگزار شد و برترین‌های آن مشخص شدند.

1 ساعت پیش

علی اسفندیاری (۲۱ آبان ۱۲۷۴ – ۱۳ دی ۱۳۳۸) که با نام نیما یوشیج شناخته می‌شود، بنیان‌گذار شعر مدرن فارسی و ملقب به «پدر شعر نو» در ایران است.

1 ساعت پیش

فردی که نسبت به روغن استفاده شده در سرخ کردن سیب زمینی ساندویچ فروش اعتراض کرد توسط آشپز عصبانی مورد هدف گلوله قرار گرفت.

1 ساعت پیش

بیشتر...