خبرگزاری ایسنا |
۲ هفته پیش

انتخابات، زمینه ای برای گردش نخبگان تغییرات در جامعه است ایسنا

انتخابات، زمینه‌ای برای گردش نخبگان و تغییرات در جامعه است

ایسنا/خراسان شمالیرئیس خانه احزاب استان خراسان شمالی گفت: حضور مردم نشان دهنده مشروعیت و مقبولیت نظام و حاکمیت است و انتخابات زمینه‌ای برای گردش نخبگان و تغییرات در جامعه است بر این اساس انتخابات بستر خوبی برای این موضوع است.

سید میکائیل محمدی در گفت و گو با ایسنا، به اهمیت رشد تعالی انسان در مکتب اسلام اشاره کرد که مشارکت در انتخابات، زمینه این رشد را فراهم می‌کند.

وی به ساختار قانون اساسی و حقوق اقلیت‌های دینی نیز اشاره کرد و افزود: حضور اقشار مردم در انتخابات، موجب می‌شود که نظام مشروعیت لازم را پیدا کند و در عرصه‌های بین‌المللی ایدئولوژی و برنامه های خود را به انجام برساند.

مشارکت مردم، پایه و اساس حاکمیت است

محمدی با بیان اهمیت مشارکت در این انتخابات گفت: مشارکت مردم، پایه و اساس حاکمیت است. حضور مردم در صحنه‌های مختلف پس از انقلاب در حد مطلوب بوده و در این انتخابات نیز تکرار خواهد شد.

وی به‌روزرسانی و نوآوری قوانین انتخابات را از جمله اقدامات مناسب عنوان کرد و گفت: قانونگذار با جزئیات بیشتر موارد را بررسی و وضع کرد تا حق مردمی، استانی یا شهری ضایع نشود و به طور یقین با چنین حساسیت‌هایی، مشارکت بیشتر می‌شود. بر این اساس قانون جدید از بروز تخلفات انتخاباتی جلوگیری می‌کند.

اجبار به شرکت در انتخابات در بعضی کشورها/ حضور خودجوش مردم در ایران

وی با تاکید بر اینکه انتخابات، عالی‌ترین مظهر حضور مردم در عرصه سیاسی است، ادامه داد: چشم دنیا روی مشارکت مردم است و مشارکت مردم، همان قانون است.

محمدی افزود: در بسیاری از کشورها، رای دادن در انتخابات اجباری است اما در کشور ما مردم خودجوش و داوطلبانه به پای صندوق‌های رای می‌روند.

وی بیان کرد: در عرصه‌های انتخاباتی هر وقت حضور پررنگ‌تر باشد و موضع‌گیری خارجی علیه کشورمان عوض می‌شود، حرف ایران در مجتمع بین المللی به کرسی می‌نشیند.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب بر حاکمیت قانون تاکید دارند؛ قانون فصل الخطاب همه است و مشارکت هرچه زیادتر باشد یعنی مشروعیت بیشتر مورد قبول است.

رئیس خانه احزاب استان تصریح کرد: احزاب شناسنامه‌داری که از وزارت کشور پروانه فعالیت دارند، می‌توانند به شور انتخاباتی بیفزایند.

محمدی گفت: در ۴۵ سال گذشته باید به سوی حزبی شدن می‌رفتیم. مزایای آن بیشتر از معایب است. مردم در انتخابات حزبی به جای فرد به فکر و اندیشه رای می‌دهند و این بزرگ‌ترین مزیت حزبی شدن انتخابات است.

وی ادامه داد: برخی مشکلات امروز مردم به انتخاب مردم برمی‌گردد که به نظرم حزبی شدن می‌تواند این معضل را بر طرف کند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل، گفت: برای امنیت برگزاری انتخابات در ادبیل بیش از 10 هزار نفر مشارکت دارند.

نیم ساعت پیش

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: انتخابات با صحت، سلامت و در امنیت کامل در استان خراسان رضوی در حال برگزاری است.

نیم ساعت پیش

طحان نظیف گفت: طبق شواهد درصد مشارکت خوب بوده است و حتی نسبت به انتخابات مجلس یازدهم این مشارکت بهتر بوده است. اما آمار نهایی و تکمیلی را پس از اتمام فرایند اعلام می‌کنیم.

نیم ساعت پیش

دبیر ستاد انتخابات خراسان جنوبی از فراهم شدن شرایط برای رأی دادن افراد دارای معلولیت و افراد مسن خبر داد.

نیم ساعت پیش

رای گیری در شعب سراسر کشور تا ساعت ۲۰ تمدید شد.

نیم ساعت پیش

امام جمعه اراک گفت: منتخبان انتخابات امانتدار مردم هستند.

نیم ساعت پیش

رئیس ستاد انتخابات استان چهارمحال و بختیاری گفت: تاکنون حضور مردم پای صندوق‌های رای استان بی‌نظیر بوده است، قطعا استقبال پرشور مردم در سراسر استان منجر به افزایش اقتدار و عزت کشور خواهد شد.

نیم ساعت پیش

زنگ آغاز انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ‌خبرگان رهبری در ساعت 8 صبح 11 اسفند ماه 1402 به‌صدا درآمد تا تکلیف نمایندگان مردم در خانه ملت و خبرگان ‌مشخص شود.

نیم ساعت پیش

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری مازندران، گفت: تدابیر خوبی برای امنیت ارتباطات در انتخابات استان اندیشیده شده و در همین راستا نقاط اختلال اینترنت در مازندران به صفر رسیده است.

نیم ساعت پیش

بیشتر...