خودروتک |
1 ماه پیش

قیمت ها از دست خودروسازان خارج شده است

قیمت‌ها از دست خودروسازان خارج شده‌ است

عضو کمیسیون صنایع اظهار داشت: وزیر صمت در بحث کنترل قیمت کالاهای صنعتی هم عملکرد قابل قبولی نداشته است و امروز در این حوزه هم گرانی بیداد می‌کند و بازار آن بی‌سرو سامان مانده و از کنترل خارج شده است.

به گزارشخودروتکبه ایلنا ، سید علی موسوی درباره پیگیری استیضاح وزیر صمت اظهار داشت: یکی از دلایل طرحاستیضاحوزیر صمت وعده‌های انجام نشده و به اجرا نرسیده است.نمایندگان مجلسدر واقع وعده‌هایی که آقای فاطمی‌امین در جلسه رای اعتماد به مردم داده‌اند را مطالبه و پیگری می‌کنند و سوال ما از وزیر صمت این است که تحقق وعده‌ها به کجا رسیده‌ است؟

وی ادامه داد: سوال ما این است که چرا بعد از تقریبا یکسال، وعده‌ها به انجام نرسیده و نه تنها که وعده‌ها سرانجام نداشتند بلکه در برخی از موارد شاهدعقب نشینیو عقبگرد هستیم و عملکردها افت پیدا کرده‌ است.

عضو کمیسیون صنایع با اشاره به وعده‌های وزیر صمت مرتبط با بازارخودروگفت: یکی از وعده‌های وزیر صمت،کاهش قیمت خودروبوده اما در ادامه مدیریت وی در راس وزارت صمت، شاهد آن بودیم که نه تنهاقیمت خودروکنترل نشد و کاهش پیدا نکرد بلکه قیمت‌ها افزایش یافتند به طوری که امروز افسار قیمت‌ها در بازار خودرو و کنترل قیمت‌ها از دست وزارت صمت و شرکت‌های خودروساز خارج شده‌ است.

موسوی تاکید کرد: مهم‌ترین موضوع، پیگیری افزایش کیفیت خودرو است و مطالبه مجلس از سازندگان خودرو و وزارت بهبود و ارتقای کیفیت خودروی ساخت داخل بوده است که امروز شاهد آن هستیم کیفیت خودرو با جان مردمبازیمی‌کند و هزاران نفر از هموطنانمان به دلیل خودروهای بی‌کیفیت داخلی و باز نشدن ایربگ، درست کار نکردن ترمز و... جان خود را از دست می‌دهند.

عضو کمیسیون صنایع با بیان اینکه این عدم تحقق وعده‌ها و برنامه‌های وزارت صمت در واقع ترک فعل مسئولان است، گفت: مجلس به دنبال حفظحقوقمردم و پیگیر مطالبات آنها بوده است. مقصران وضعیت امروز در بحث خودرو باید محاکمه شوند وقوه قضاییهباید این موضوعات را مورد بررسی قرار دهند و جلوی آن را بگیرند.

موسوی افزود: اینکه آقای فاطمی امین در طول این مدت توضیحاتی ارایه نمی‌داد و مدعی شد که هنوز برای ارایه گزارش‌ها زود است، قابل قبول نیست تقریبا یک سال از مدت زمان مدیریت اقای فاطمی امین در وزارت صمت می‌گذرد و باید پاسخگوی اقدامات و عملکرد خود در این مدت زمان باشد. وقت نداریم و مردم در تب و تاب گرانی‌ها گیر کردند و باید هر چه زودتر به داد مردم برسیم.

وی گفت: البته نمایندگان در بحث استیضاح وزیر صمت منکر برخی از اقدامات خوب و مثبت اقای فاطمی امین نیستند و این اقدامات را هم در نظر می‌گیرند اما باید دید وزیر صمت می‌تواند نسبت به عملکردی که داشته، مجلس را قانع کند؟ 

خودروتک


#‌اخبار منبع: خودروتک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اینتر قهرمان ۲ فصل پیش و نایب‌قهرمان فصل پیش سری آ ایتالیا در هفته اول فصل جدید مقابل لچه پیروز شد.

8 ساعت پیش

نایب قهرمان فصل گذشته سری A با پیروزی در دیداری که تا واپسین لحظاتش به تیم حریف امتیاز داده بود، فصل جدید را شروع کرد.

8 ساعت پیش

سرمربی سابق پرسپولیس می‌گوید این تیم باید روی ارسال پاس‌های در عمق هم برنامه داشته باشد.

8 ساعت پیش

رئیس جمهور آمریکا حمله به سلمان رشدی نویسنده کتاب «آیات شیطانی» را «وحشیانه» خواند و آنرا محکوم کرد.

7 ساعت پیش

بارسلونای متحول شده هم در اولین هفته فصل جدید لالیگا اسپانیا مقابل رایووایکانو متوقف شد.

8 ساعت پیش

کارشناس اداره‌کل هواشناسی خوزستان از پیش‌بینی وقوع دماهای ۴۹ درجه و بالاتر در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه خبر داد.

9 ساعت پیش

وقتی ساختمان متروپل آبادان روی سر مردم بی‌گناه فرو ریخت، انبوهی از تخلفات را برملا کرد تا شاید تلنگری برای مسئولان باشد.

9 ساعت پیش

خلاصه دیدار تماشایی و پرگل پاری سن ژرمن و مون‌پلیه در هفته دوم از مسابقات لیگ برتر فوتبال فرانسه و پیروزی ۵ بر ۲ پی اس جی در این بازی را ببینید.

8 ساعت پیش

بیشتر...