خبرگزاری تسنیم |
3 ماه پیش

رحیمی: خوب نیست فدراسیون المپیکی تکواندو بلاتکلیف باشد صحبت های عسکری درباره هوگوها درست است اخبار رزمی اخبار ورزشی تسنیم Tasnim


رحیمی: خوب نیست فدراسیون المپیکی تکواندو بلاتکلیف باشد/ صحبت‌های عسکری درباره هوگوها درست است

مدیرفنی تیم ملی تکواندو گفت: تکواندو رشته المپیکی است و خوب نیست بلاتکلیف بماند و مسئولان رده اول کشور خود را متعهد بدانند که این موضوع هر چه سریعتر مشخص شود.

- اخبار ورزشی -

اصغر رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری تسنیم، در خصوص برگزاری دور جدید تمرینات تیم ملی تکواندو اظهار داشت: به چند دلیل فعلاً اردو را تعطیل کردیم. لیگ برتر تکواندو خیلی فشرده شروع شد و بچه‌های ملی‌پوش با توجه به تعهدشان به باشگاه‌ها در مسابقات حاضر شدند که همزمان با اردوی اول، وزن هشتم تیم ملی از ناحیه رباط با آسیب جدی مواجه شد. در مرحله دوم نیز بازیکنان با مصدومیت‌های از ناحیه ترک روی پا، کشیدگی و چند آسیب دیدگی مواجه شدند.

وی تصریح کرد: از طرفی به دلیل همین مصدومیت‌ها، بچه‌ها را از حضور در مرحله اول مسابقات انتخابی دانشجویان معاف کردیم. قرار بود مرحله دوم انتخابی 6 بهمن‌ماه  برگزار شود تا دو برابر ظرفیت اعلامی، اسامی بازیکنان خود را به کمیته برگزاری مسابقات اعلام کنیم، اما به این نتیجه رسیدیم که شاید در این تاریخ نتوانیم این کار را انجام بدهیم. دلیل این موضوع نیز آسیب‌دیدگی زیاد بچه‌ها در بخش پسران  و مثبت اعلام شدن تست کرونای 18 نفر از ملی‌پوشان دختران است.  این اتفاقات باعث شد که اردوی تیم ملی ابتدای بهمن‌ برگزار نشود.

مدیرفنی تیم ملی تکواندو در خصوص شرایط اعزام ملی‌پوشان به تورنمنت فجیره تاکید کرد: فکر نمی‌کنم دیگر بتوانیم برای این تورنمنت اقدامی کنیم، اما در اسفندماه چند تورنمنت در ایران برگزار خواهد شد. به دلیل کرونا امتیاز تورنمنت‌های ایران از 10 به 20 امتیاز ارتقا یافته است و ما می‌توانیم 40 امتیازی که هر سال از تورنمنت‌های بین‌المللی کسب می‌کردیم را در این مسابقات به دست بیاوریم. از طرفی به غیر از شرایط کنونی فدراسیون، اعزام به فجیره به دلیل مصدومیت زیاد بازیکنان با سختی‌های بسیاری همراه بود. سیاست و برنامه‌ریزی ما در حال حاضر کسب این امتیازات از تورنمنت‌های ایران است.

رحیمی در خصوص عدم حضور عسکری در مسابقات لیگ برتر گفت: فکر می‌کنم همه ما چالش‌های عسکری برای عدم حضور در لیگ برتر را می‌دانیم. با توجه به اینکه هنوز مربیان تیم دانشجویان را انتخاب نکردیم، از عسکری درخواست کردم که مسابقات انتخابی را از نزدیک ببیند، اما ایشان همین دلایلی که برای عدم حضور در لیگ را دارد را اعلام کرد که درست نیز می‌گوید. عسکری اعتقاد دارد با توجه به مشکلات هوگوهای داخلی، ورزشکاران به صورت استاندارد نمی‌تواند امتیاز بگیرد و این مسابقات مبنای درستی برای قضاوت نیست.

وی  در پاسخ به این سوال که با توجه به غیبت عسکری در لیگ، بازیکنان شایسته این مسابقات شانسی برای حضور در تیم ملی خواهند داشت، افزود: با خانلرخانی، زوار، خلیفه و سایر مربیان لیگ برتر صحبت کردم تا به نوعی نماینده‌ام در لیگ برتر باشند. ما دنبال این هستیم تیم ملی را پایه‌ریزی و درست کنیم و برای همین قصد نداریم بازیکن شایسته‌ای از قلم بیفتد و به همین دلیل از این مربیان خواستم نماینده من در لیگ باشند.حتی در مسابقات دانشجویان از ایمانزاده درخواست کردم در بخش مردان مسابقات را زیر نظر داشته باشند. به نحوی مربیان را مشارکت می‌دهم تا اگر ورزشکاری شاخصی بود به اردو دعوت شود. امیدوارم مشکل هوگو نیز حل شود و به نوعی استاندارد‌سازی صورت بگیرد تا خیال همه راحت شود.

مدیرفنی تیم ملی تکواندو در خصوص نامشخص بودن شرایط فدراسیون تکواندو گفت: اینکه یک واقعیت است و در خصوص فدراسیون ابهاماتی وجود دارد. من نیز نمی‌دانم چه خواهد شد و آیا انتخابات ابطال خواهد شد یا برای ساعی حکم می‌زنند، اما باور کنید به عنوان کسی که تجربه کوچکی دارم، تمام تلاشم را انجام می‌دهم تا تیم ملی لطمه نخورد. با این وجود این شرایط نیز بی‌تاثیر نخواهد بود و امیدوارم در این هفته سرنوشت فدراسیون مشخص شود.

رحیمی در پایان خاطرنشان کرد: تکواندو رشته المپیکی است و خوب نیست در این شرایط بلاتکلیف بماند و مسئولان رده اول کشور خود را متعهد بدانند که این موضوع هر چه سریعتر مشخص شود. نباید شرایط جوری باشد که روزها را از دست بدهیم و بعد خدایی نکرده در بازی‌های آسیایی هانگژو یا المپیک پاریس نتیجه نگرفتیم، رئیس فدراسیون و کادرفنی را زیر سوال ببریم.

نامشخص بودن زمان برگزاری دور جدید تمرینات تیم ملی تکواندو/ عدم اعزام ملی‌پوشان به تورنمنت فجیره


انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مشهد-مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام از تدارک ویژه برنامه های ملی توسط این بنیاد در ایام دهه کرامت خبر داد.

2 ساعت پیش

روزنامه فایننشال تایمز هشدار داد دولت ها وقت و منابع زیادی را صرف کاهش هزینه های فزاینده انرژی به دنبال حمله روسیه به اوکراین کرده اند اما این جنگ بذر بحرانی به مراتب بزرگتر در زمینه ناامنی غذایی را افشانده است.

3 ساعت پیش

تهران_ روابط عمومی قلب تپنده هر سازمان و تلفیقی از دانش و مهارت بوده که پل ارتباطی بین داخل و خارج از هر مجموعه محسوب می شود.

2 ساعت پیش

ارزش سهام عدالت، ۱٫۶درصد افزایش یافت.

2 ساعت پیش

اجاره سند ملکی برای آزادی زندانیان، موضوع تازه‌ای نیست اما با وجود مشکلات زیادی که هم برای اجاره‌کنندگان سند و هم برای سندگذاران به وجود می‌آید، چندان مورد توجه قرار نگرفته است.

3 ساعت پیش

یکی از ابعاد پرورش فرزند بالنده و متعادل، پرورش فردی است که به والد بودن تمایل دارد و مهارتهای کافی برای انجام این کار را هم آموخته است. این ویژگی، علاوه بر اهمیت داشتن از منظر فردی، نقش بسزایی در تعادل، ثبات و رشدیافتگی اجتماع دارد. حال سوال اینجاست که برای ایجاد و تثبیت هویت پدری و هویت مادری در فرزندانمان، به چه لوازمی نیازمندیم؟ با آغاز اجرایی شدن سیاست اصلاح ارز ترجیحی طی روزهای اخیر، این موضوع به اصلی‌ترین بحث درمحافل علمی تبدیل شده است. از ماه‌های قبل گزارش‌ها و تحلیل‌های متعددی درباره انحراف شدید اختصاص ارز ترجیحی و تأثیر بسیار اندک آن منتشر شده است.

2 ساعت پیش

بندرعباس-استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه دشمنان امنیت و اقتصاد ایران لحظه‌ای در ضربه زدن به مردم درنگ ندارند گفت: پلیس مظلوم است و باید به امکانات روز تجهیز شود.

2 ساعت پیش

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اکنون صادرات سالیانه بخش معدن و صنایع معدنی کشور به بیش از ۱۲ میلیارد دلار افزایش یافته و ۳۸ درصد ارزش بازار بورس ایران متعلق به شرکت‌های این بخش است.

3 ساعت پیش

قیمت هر قطعه سکه طرح جدید بهار آزادی بر اساس نرخ اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران ۱۴میلیون و ۴۲۵ هزار تومان است.

2 ساعت پیش

بیشتر...