پادشاه اردن: مخالف کوچاندن اجباری مردم غزه هستیم all tv logo

پادشاه اردن: مخالف کوچاندن اجباری مردم غزه هستیم
بین‌المللخاورمیانه

عبدالله دوم پادشاه اردن که هم اکنون به آمریکا سفر کرده است، در جمع تعدادی از سناتور‌های آمریکایی تأکید کرد که تداوم جنگ علیه غزه، فرصت‌های احیای فرآیند صلح را از بین خواهد برد.

پادشاه اردن ضمن مخالفت با هر گونه تلاش برای کوچاندن اجباری مردم نوار غزه، گفت: ساکنان غزه باید به خانه‌های خود بازگردند.

وی ضمن هشدار نسبت به گسترش دامنه جنگ و انفجار وضعیت در کرانه باختری و قدس که ناشی از تداوم خشونت صهیونیست‌ها علیه مردم فلسطین است، تصریح کرد: باید افق سیاسی خلق کرد که صلح عادلانه و فراگیر بر اساس راهکار دو دولتی محقق شود؛ راهکاری که تنها راه ثبات در منطقه است.

پادشاه اردن همچنین پیش از این، بعد از دیدار با «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا گفت: «نمی‌توانیم حمله اسرائیل به رفح را تحمل کنیم، زیرا منجر به فاجعه انسانی می‌شود».

وی با بیان اینکه جدایی کرانه باختری از غزه قابل قبول نیست، توضیح داد: «ادامه تنش‌زایی توسط شهرک‌نشینان [صهیونیست]منجر به هرج و مرج در منطقه می‌شود».

این در حالی است که پایتخت‌نشینان در اردن، همزمان با سفر پادشاه اردن به آمریکا، در حمایت از نوار غزه و اعتراض به سیاست‌های دولت «امان» تظاهرات کرده بودند.

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللخاورمیانه#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آیت‌الله رئیسی در پیامی از حضور پرشور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری قدردانی کرد.

نیم ساعت پیش

بارزترین جلوه بی‌عدالتی وجود مدارس خصوصی در نظام آموزشی است، اگر برخورداری اقتصادی تعیین کننده برخورداری آموزشی باشد، فاجعه است و مدارس خصوصی چنین اتفاقی را رقم زده‌اند.

نیم ساعت پیش

فرمانداران شهرستان کاشان و اردستان آرائی قطعی حوزه انتخابیه خود را اعلام کردند.

نیم ساعت پیش

وزیر خارجه دولت موقت لبنان با بیان اینکه رژیم صهیونیستی باید از همه مناطق لبنانی که اشغال کرده بیرون برود گفت که کشورش خواهان جنگ نیست و رژیم اسرائیل نباید قدرت حزب الله را دست کم بگیرد.

نیم ساعت پیش

فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) از دولت کانادا خواست تا صدور ویزا برای شرکت‌کنندگان در مسابقات کاندیداها را تسریع بخشد.

1 ساعت پیش

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از تمدید یک هفته‌ای برای دریافت سود سهام عدالت متوفیان در سال 1402 خبر داد.

نیم ساعت پیش

رئیس راهبری شرکت ملی گاز کشور گفت: روز گذشته میزان مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری به عدد ۶۵۵ میلیون مترمکعب رسید.

نیم ساعت پیش

با اتفاقاتی که در بازی شب گذشته دو تیم پاری‌سن‌‌ژرمن و موناکو در رقابت‌های لوشامپیونه افتاد؛ به نظر می‌رسد تنش در صدرنشین این رقابت‌ها رو به افزایش است.

نیم ساعت پیش

بیشتر...