خبرگزاری تسنیم |
1 ماه پیش

وعده جدید راه اندازی داروخانه هلال احمر لرستان این بار پس از صدور شناسنامه ملی اخبار لرستان اخبار استانها تسنیم Tasnim


وعده جدید راه‌اندازی «داروخانه هلال احمر» لرستان؛ این بار پس از صدور شناسنامه ملی

گروه استان‌ها- سال‌هاست بیماران خاص لرستان علاوه بر درد بیماری مجبوراند رنج کمبود دارو را در نبود داروخانه تخصصی هلال احمر برای ارائه داروهای تک‌ نسخه‌‌ای ویژه بیماران خاص را تحمل و با مشقت زیاد داروی خود را از استان‌های دیگر تهیه کنند.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیماز  خرم‌آباد  با توجه به اینکه مقام  معظم رهبری  بارها  فرموده‌اند «کاری کنیم بیمار جزء درد بیماری رنج دیگری نداشته باشد» ولی  بیماران خاص و صعب‌العلاج لرستانی به غیر از رنج بیماری خود، ده‌ها و بلکه صدها  مشکل دیگر جهت تامین داروهای خود دارند، بیمارانی که عمری با درد دست و پنجه نرم می‌کنند و دارو جزء جدایی ناپذیر زندگی‌‌شان شده است و بدون شک وجود داروخانه‌های تخصصی با داروهای معتبر و قیمت مناسب در استان لرستان یکی از نیازهای مهم  این بیماران قلمداد می‌شود. 

در همین راستا سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر کشور جهت رفع این مشکل با ایجاد داروخانه‌های تخصصی در بسیاری از استان‌های کشور کمک شایانی به رفع نیازهای بیماران، جهت تأمین داروهای کمیاب انجام داده است ولی در استان لرستان 25 سال است جدال علوم پزشکی و هلال احمر لرستان بر سر بود یا نبود داروخانه تخصصی هلال احمر سبب شده که بیماران خاص  این استان متضرر شوند و برای تامین دارو مورد نیاز خود راهی استان‌های همجوار شوند و رنج مشقت راه و استرس فاسد شدن داروهای یخچالی در مسافت‌های طولانی بر رنج بیماری آنها افزوده شود.

برای راه‌اندازی داروخانه منتظر صدور شناسنامه ملی هستیم

صارم رضایی مدیر عامل جمعیت هلال احمر لرستان شامگاه پنج شنبه در نشست خبری مجازی با اصحاب رسانه با اشاره به آخرین وضعیت داروخانه هلال احمر در استان لرستان  اظهار داشت: خوشبختانه  کلیه مجوزهای مربوط به کمیسیون  ماده 20 و وزارت  بهداشت  صادر و هفته گذشته به استان ارسال شده و منتظر صدور شناسنامه ملی از طرف وزارت  بهداشت هستیم.

وی افزود: جهت احداث داروخانه هلال احمر  فضای فیزیکی در منطقه سبزه میدان در نظر گرفته شده و به محض صدور شناسنامه ملی این داروخانه به زودی راه‌اندازی و به مردم استان خدمات ارائه می‌دهد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان عنوان کرد: با هماهنگی‌های ایجاد شده با سازمان تدارکات پزشکی و پیگیری نمایندگان استان و با توجه به اینکه هلال احمر پنج کارخانه داروسازی در سطح کشور دارد پس از راه‌اندازی داروخانه هلال احمر داروها  نیز پخش می‌شود.

  وی در رابطه  حمایت هلال احمر از بیماران صعب العلاج بیان کرد: خوشبختانه به صورت پیوسته و ماهانه  با معرفی  بیماران  صعب العلاج  از طرف مراجع مختلف مورد درمان قرار می‌گیرند  در همین راستا تاکنون 180 میلیون  تومان به حدود 380 بیمار صعب العلاج  و همچنین به 271  بیمار کرونایی، دیابتی و نیازمند 550 میلیون ریال کم هزینه پرداخت شده است.

این وعده بهاری مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان جهت راه‌اندازی داروخانه هلال احمراستان در حالی است که پیش از این نیز کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر کشور 18 ام آبان ماه سال گذشته در سفر به لرستان داشتن داروخانه هلال احمر را حق طبیعی مردم لرستان دانست و از راه‌اندازی این  داروخانه تا ماه آینده (دی ماه سال گذشته ) خبر داد و گفت: بنده به طور ویژه راه‌اندازی داروخانه هلال احمر در استان لرستان را پیگیری خواهم کرد.

غیر از هلال احمر هیچ داروخانه‌‌ای حق عرضه داروهای خاص را ندارد

وی تصریح کرد: تا پایان امسال به طور قطعی داروخانه هلال احمر در لرستان ایجاد می‌شود و معتقد هستیم غیر از هلال احمر هیچ داروخانه‌‌ای حق عرضه داروهای خاص را ندارد.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور  خاطرنشان کرد: تهیه داروهای خاص و داشتن یک داروخانه قوی در استان لرستان جز دغدغه‌های جمعیت هلال احمر است که در همین راستا معاونت درمان جمعیت هلال احمر با پیگیری‌های انجام شده برخی از کار راه‌اندازی داروخانه هلال احمر استان لرستان انجام شده و امیدواریم طی ماه آینده با گرفتن مصوبه ازکمیسیون ماده 20 سازمان غذا و دارو استان لرستان نیز به جمع  داروخانه‌های هلال احمر اضافه می‌شود.

همتی افزود: از سازمان غذا و دارو در خواست کرده‌ایم که نباید از  راه‌اندازی داروخانه‌های خاص جلوگیری کند چرا که راه‌اندازی این داروخانه‌ها برای هلال احمر جز هزینه سودی ندارد ولی دغدغه مردم برای تهیه داروهای خاص کمتر می‌شود.

افتتاح داروخانه هلال‌احمر در لرستان نیازمند هماهنگی‌های درون استانی است

محمد نصیری رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر کشور  نیز هشتم فروردین‌ ماه  امسال در سفر به لرستان  راه‌اندازی داروخانه هلال احمر را نیاز مبرم  لرستان دانست و اظهار داشت: با توجه به محرومیت استان و بروز حوادث طبیعی در این استان احداث داروخانه هلال‌احمر نیاز مبرم لرستان بوده که عملیاتی شدن آن نیازمند هماهنگی‌های لازم درون استانی است که امیدواریم با پیگیری استاندار لرستان و طبق مصوبه ماده 20 کمیسیون دانشگاه علوم پزشکی در سال 1400 افتتاح شود.

وی تصریح کرد: تنها  2 استان از کشور فاقد داروخانه هلال‌احمر هستند که لرستان یکی از آن‌هاست و این اصلاً زیبنده این استان و کشور ما نیست و استاندار لرستان باید هماهنگی‌های لازم درون استانی را به ثمر برساند.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر کشور  خاطر نشان کرد: هم اکنون مراکز توان‌ بخشی در مرکز استان وجود دارد که امیدواریم با افتتاح داروخانه هلال‌احمر در لرستان شاهد افزایش مراکز توان ‌بخشی در شعب شهرستان‌‌های استان باشیم.

به هرحال امیدواریم  رویای بیماران خاص لرستانی بر اساس وعده‌های مسئولان امسال  محقق شود و شاهد  ترخیص داروخانه هلال احمر پس از 25 سال  باشیم تا بیماران خاص لرستان پس از سال‌ها رنج و مشقت در استان به داروی خود دسترسی پیدا کنند.

خرم‌آباد|رویای بیماران خاص لرستانی در آستانه تحقق؛ ترخیص داروخانه هلال احمر بعد از 22 سال
مردم لرستان از نبود داروخانه تخصصی رنج می‌برند
رنج بیماران خاص لرستان در دعوای علوم پزشکی و هلال احمر؛ سکوت عجیب استاندار‌

انتهای پیام/645/ش#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عابدینی، دبیر کمیته علمی کووید ۱۹ گفت: خاصیت مغناطیسی ایجاد شده در بدن برخی دریافت کننده‌های واکسن کرونا ممکن است در هر نوع از این واکسن بروز کند. بر اساس فرضیه‌ها ممکن است این عارضه بر اساس مواد موجود در واکسن بروز کند. به دنبال یافتن دلیل علمی این موضوع هستیم.

۱ هفته پیش

«غیبت هنر» عنوان گزارشی است که در آن حضور بسیار کمرنگ اهالی فرهنگ و هنر در این دوره از انتخابات ریاست‌جمهوری بررسی شده است.

۱ هفته پیش

مجری یک شبکه عراقی گفت: بهتر است بشار رسن در فصل آینده به پرسپولیس و ایران برگردد یا به یک لیگ اروپایی برود.

۱ هفته پیش

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: میزان اعمال قانون در طرح محدودیت تردد برای شهرهای گروه قرمز مبلغ یک میلیون تومان و شهرهای زرد و نارنجی به میزان پانصد هزار تومان است.

۱ هفته پیش

بندرعباس-نماینده ولی فقیه در هرمزگان افزود: حضور در انتخابات استفاده از حق و انجام تکلیف است و مشارکت درآن موجب افزایش عزت و استقلال کشور خواهد شد.

۱ هفته پیش

بوژیدار رادوشوویچ ، ناامید از بدقولی مدیران باشگاه به کشورش رفته و شاید این آغاز جدایی او از پرسپولیس باشد.

۱ هفته پیش

معاون وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اعتبار رتبه‌بندی تامین می‌شود، به این پرسش پاسخ داد که آیا رتبه‌بندی معلمان با تغییر دولت متوقف خواهد شد؟!

۱ هفته پیش

وزیر اقتصاد و دارایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ۴۰ درصد باقیمانده سهام عدالت چه زمانی آزادسازی خواهد شد، گفت: این موضوع وابسته به شرایط بازار است، اگر شرایط بازار مناسب شود اقدامات لازم برای آزادسازی ۴۰ درصد دوم سهام عدالت انجام می شود.

۱ هفته پیش

قیمت جهانی طلا در معاملات امروز، دوشنبه، همچنان تحت تاثیر گزارش هفته گذشته که نشان می‌داد تورم آمریکا بیش از حد انتظار بالا رفته است، رشد کرد.

۱ هفته پیش

باشگاه الهلال عربستان اعلام کرد با لئوناردو ژاردیم سرمربی پرتغالی سابق موناکو قراردادی یک ساله امضا کرد.

۱ هفته پیش

تیم ملی فوتبال ایران برای دیدارهای مقدماتی جام جهانی از پیراهن‌های جدید سفید و قرمز استفاه خواهد کرد.

۱ هفته پیش

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی اعلام کرد میزان ذخائر اورانیوم غنی‌شده ایران در حال حاضر ۱۶ برابر سقف تعیین‌شده در برجام است.

۱ هفته پیش

یکی از چالش های افرادی که صاحب ایده و دانش هستن

۱ هفته پیش

در نمایشگاه «اولین نمایشگاه توانمندسازی و حمایت از شرکت‌های منطقه در تامین نیازهای شرکت‌های پتروشیمی ماهشهر»، شرکت‌های پتروشیمی بندر امام، کارون، اروند، شهید تندگویان، خوزستان، بوعلی سینا، شرکت فجر انرژی خلیج فارس و شرکت عملیات غیرصنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی در منطقه با هدف تأمین نیازهای خود از واحد‌های تولیدی منطقه ماهشهر و با حضور مدیران عامل این شرکت‌ها ۶۶ تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

۱ هفته پیش

بیمه تعاون در راستای سیاست های ترویج علم در صنعت بیمه، اقدام به دستاوردهای پژوهشی متخصصان آکادمیک کرده است.

۱ هفته پیش

بیشتر...