بازار نیوز |
دیروز

سهم ۴۵ تنی بازار قم از توزیع روزانه تخم مرغ

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: از یکم دی‌ماه روزانه ۴۵ تن تخم‌مرغ در بازار قم تأمین‌شده است.

عباس پورمیدانی در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان که در سالن جلسات کرامت استانداری برگزار شد، اظهار داشت:در بخش توزیع، صمت وظیفه نظارتی دارد و باید مانع از گران‌فروشی کالاهای اساسی توسط اصناف توزیعی شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم افزود: از یکم دی‌ماه روزانه 45 تن تخم‌مرغ در بازار قم تأمین‌شده است.

وی بیان کرد: با پیگیری‌های انجام‌شده، نهاده‌ها صد در صد  تأمین می‌شود که در این راستا توزیع نهاده‌ها مانع از گرانی مرغ و تخم‌مرغ شد.

قیمت اعلام‌شده تخم‌مرغ درب مرغداری 14 هزار تومان است

پورمیدانی تصریح کرد: قیمت اعلام‌شده تخم‌مرغ درب مرغداری 14 هزار تومان است و مرغداران در قم و کشور یک قیمت مصوب دارند که طبق ابلاغ وزیر باید در هر شهری رعایت شود.

وی خاطرنشان کرد: انتقال تخم‌مرغ از مرغداری باید با مجوز دامپزشکی صورت بگیرد و کارشناسان نیز آن را ثبت کنند، قرار است از روز شنبه آینده توزیع دقیق تخم‌مرغ رصد شود و توزیع‌کنندگان نیز باید پاسخگو باشند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: در صورت مشاهده تخلف از سوی مرغداران یا توزیع‌کنندگان، پرونده تخلفات در تعزیرات تشکیل می‌شود، به همین دلیل باید نحوه توزیع در سامانه ثبت شود.

وی افزود: گاهی درروند توزیع به نظر می‌رسد وضعیت در کنترل نیست و قیمت‌ها و نحوه توزیع رها می‌شود، ما باید برای جلوگیری از تخلف، تخم‌مرغ را در آخر زنجیره مدیریت کنیم، اگر اصناف برای گران‌فروشی خود فاکتور نشان دهند ریشه اصلی گرانی‌ها مشخص می‌شود.

پورمیدانی عنوان کرد: مصرف خانوار در قم، بر اساس برآوردهای انجام‌شده بیش از 29 تن نبوده است، در حال حاضر نیمی از توزیع بر عهده اتحادیه است و از این طریق می‌توان توزیع را کنترل کرد.

مرغداری‌ها همکاری خوبی در تحویل تخم‌مرغ و مرغ دارند

وی خاطرنشان کرد: مرغداری‌ها همکاری خوبی در تحویل تخم‌مرغ و مرغ دارند و در این مدت با متخلفان نیز برخورد شد، امید است بتوان باسیاست‌های راهبردی وضعیت بازار را در تولید و توزیع ساماندهی کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم بیان کرد: باید از منطق ملی نیز درروند توزیع استفاده کرد، برخی از استان‌ها، تولیدات شان صفر است و ازاین‌رو استان‌های تولیدکننده باید مازاد را در اختیار خارج از استان قرار دهند.

در این جلسه مهدی ریاضی مدیرکل تعزیرات حکومتی قم نیز عنوان کرد: قیمت تمامی تخم‌مرغ‌ها در سطح استان مصوب است و ما از تجربه‌ای که در توزیع مرغ داشتیم استفاده کردیم و موجب تعادل بازار شد.

2 هزار واحد فروش تخم مرغ در قم مشغول فعالیت هستند

وی بیان کرد: در قم 2 هزار واحد فروش تخم‌مرغ وجود دارد و بازرسی و نظارت تنها از 10 پرسنل برخوردار است ازاین‌رو از ظرفیت بسیج درروند بازرسی‌ها استفاده می‌کنیم که در تعادل بخشی به بازار بسیار مؤثر است.

ریاضی گفت: از طریق سه اتحادیه نیز هماهنگی صورت گرفت و بازرسی این اتحادیه‌های بنکداران و خواربارفروشان و اتحادیه مواد پروتئینی مشارکت خوبی دارند، ضمن اینکه درروند بسته‌بندی نیز نظارت می‌شود.

وی اظهار داشت: در مورد تخلفات مربوط به تخم‌مرغ در سال جاری، 42 پرونده به ارزش 26 میلیارد و 967 میلیون ریال ثبت‌شده است.#‌اخبار
منبع: بازار نیوز


تبلیغات

مطالب مرتبط

سخنگوی وزارت بهداشت از جان باختن ۷۱ بیمار مبتلا به کرونا در شبانه‌روز گذشته خبر داد.

3 دقیقه پیش

شیخ دیاباته که چند روزی در کنار خانواده خود بود، باید آن‌ها را به مقصد پاریس بدرقه کند.

4 دقیقه پیش

سرمربی پرسپولیس بار دیگر انتقادات تندی را علیه سرپرست پیشین این باشگاه انجام داد تا این سؤال مطرح شود که تبعات حضور وی در باشگاه چیست؟

1 ساعت پیش

هروویه میلیچ مدافع کروات استقلال پس از دربی و بدون اجازه مدیران این باشگاه، ایران را ترک کرد که این موضوع با واکنش باشگاه همراه شد.

1 ساعت پیش

عضو کمیته علمی مقابله با کرونا، گفت: تصمیم استفاده از واکسن ایرانی در راستای حفظ عزت ملی گرفته شد.

1 ساعت پیش

مشهد- دبیر نخستین جشنواره هنرهای مفهومی رضوی گفت: در نخستین دوره جشنواره هنرهای مفهومی رضوی توجه به هنرهای ترکیبی که طیف گسترده ای از هنرها را شامل می شود، مورد توجه قرار گرفته است.

1 ساعت پیش

رئیس‌جمهور ترکیه با تایید انجام گفت‌وگوهای رسمی بین آنکارا و مسکو برای خرید دومین سامانه پدافند موشکی از روسیه، گفت هیچ کشوری نمی‌تواند به ترکیه بگوید در امور دفاعی چگونه عمل کند.

2 ساعت پیش

گروه استانها -امام جمعه موقت شیراز گفت: مدیران باید در وسط میدان باشند تا بتوانند مشکلات مردم و جامعه را برطرف کنند و در کارزار اقتصادی نیز نگاه به درون داشته باشند و از اقتصاد داخلی حمایت کنند.

4 ساعت پیش

نباید فراموش کنیم که ویروس کووید ۱۹ همچنان مهمان زندگی ما است بنابراین لزوم همزیستی هوشمندانه شرط اصلی شکست این بیماری است.

4 ساعت پیش

مدیر کل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری از پرداخت تسهیلات “طرح حمپاد” برای پنج هزار و ۴۰۹ نفر از واجدین شرایط در روز شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ خبر داد.

5 ساعت پیش

رئیس کل بانک مرکزی نوشت: انتظارم از فعالین سیاسی این است، رقابتهای حزبی و جناحی خود را به تلاشهای بانک مرکزی برای بهبود شرایط اقتصاد و استفاده از فرصتهای بین المللی برای خنثی سازی و کاهش تحریم و تقویت ارزش پول ملی وصل نکنند. 

5 ساعت پیش

صادق محرمی مدافع ایرانی دیناموزاگرب در جدیدترین مصاحبه‌اش از شرایط در کرواسی و کار کردن با مربیان کروات گفته است.

6 ساعت پیش

دانشمندان عوامل جدیدی را شناسایی کردند که در افزایش احتمال ابتلا به حمله قلبی مؤثر هستند.

9 ساعت پیش

منابع خبری از بروز نقص‌های فنی در ناو هواپیمابر 13.2 میلیارد دلاری نیروی دریایی آمریکا خبر دادند.

9 ساعت پیش

کمیته تخلفات نمایندگان بیمه آرمان برای بررسی موارد انضباطی نمایندگان با حضور مدیران و سرپرستان مدیریت های عضو کمیته چهارشنبه ۲۴دی۹۹ برگزار شد.

9 ساعت پیش