راهبرد معاصر |
۱ هفته پیش

رئیس سازمان سنجش خبر داد سهم ۷۰ درصدی کنکور تیرماه در قبولی های دانشگاه راهبرد معاصر

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کنکور دی‌ و تیر‌ماه هردو باهم در پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های کشور تاثیرگذار بودند، بیشترین تراز ملاک پذیرش بود و بر همین اساس 70 درصد قبول‌های دانشگاه از کنکور تیرماه بودند.

به گزارش راهبرد معاصر. عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در رابطه با تراز کنکور دی‌ماه و تیر‌ماه گفت: کنکور دی‌ماه از نظر علمی به نسبت کنکور تیرماه سخت‌تر بود، این جوی‌ که بین داوطلبان رایج شده مبنی بر سختی کنکور تیرماه شایعه است.

وی افزود: درس ریاضی کنکور دی‌ آسان تر بود اما سایر دروس سخت‌تر از کنکور تیر بودند، اگر بحث روایی سوالات را هم مشاهده کنید‌، کنکور دی‌ماه از کنکور تیرماه سخت‌تر بوده است.* ۳۰ درصد از داوطلبان با کنکور دی‌ماه وارد دانشگاه شدند

وی گفت: کنکور دی و تیرماه هردو باهم در قبولی نهایی تاثیرگذار بودند، اما افرادی که تنها با کنکور دی‌ماه شرکت کردند، در بهترین حالت حدود ۳۰درصد بودند.

پور عباس در پایان درباره نحوه محاسبه ترازها گفت: مجموع ۲ کنکور را باهم مقایسه کرده‌ایم و بیشترین تراز را در نظر گرفته‌ایم./ فارس#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ظهر روز گذشته هفتم مهرماه، مرگ مشکوک زن جوانی با ضربات چاقو در خیابانی در محله تهرانپارس به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش داده شد.

13 دقیقه پیش

جشنواره آب در آیینه رسانه با شناخت نفرات برگزیده در بخش‌های مختلف به پایان رسید.

11 دقیقه پیش

مسئول اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کازرون از آغاز طرح برق‌رسانی به محوطه تنگ چوگان مجموعه جهانی بیشاپور در این شهرستان خبر داد.

8 دقیقه پیش

رئیس شورای اسلامی شهر یزد گفت: رویداد‌های متناسب با شرایط ناشنوایان در برنامه‌های شهری در دستور کار شهرداری یزد قرار گیرد.

یک ربع پیش

سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به اینکه نوسازی و بازسازی واحدهای صنعتی در دستور کار این سازمان قرار دارد گفت: در حال حاضر مصرف برق الکتروموتورهای بسیاری از صنایع بیشتر از استاندارد است.

یک ربع پیش

فرماندار سامان از تامین ۵۸ هکتار زمین برای ایجاد مجتمع دامداری شهرستان سامان خبر داد..

14 دقیقه پیش

تاتنهام در بازی بزرگ هفته هفتم لیگ جزیره از سد لیورپول گذشت.

14 دقیقه پیش

تعبیر خواب گندم از نظر امام صادق را در زیر بخوانید.

13 دقیقه پیش

مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی از ابلاغ معافیت مالیات و عوارض ارزش افزوده تولیدات صنایع دستی داخلی خبر داد.

10 دقیقه پیش

بیشتر...