خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

ارائه پیشنهاد سرمایه‌گذاری 7000 میلیارد تومانی در استان مرکزی به ایران‌خودرو- اخبار مرکزی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim


ارائه پیشنهاد سرمایه‌گذاری 7000 میلیارد تومانی در استان مرکزی به ایران‌خودرو

گروه استان‌ها-استاندار مرکزی گفت: یکی از پیشنهادات امروز ما به مدیرعامل ایران‌خودرو این است که ایران‌خودرو حدود ۷ هزار میلیارد تومان در استان سرمایه‌گذاری کند به این شکل که بخشی از تولیدات خود را به کارخانجات مستقر در استان مرکزی بسپارد .

- اخبار استانها -

به‌گزارشخبرگزاری تسنیمازساوه، سیدعلی آقازاده ظهر امروز در نشست با کارگران در شهرستان ساوه با اشاره به دیدار با وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در پی این دیدار اخبار خوبی به ویژه برای بازنشسته‌ها داریم، موضوع همسان‌سازی‌ها خوشبختانه در سال‌های پایانی این دولت شکل گرفت و حدود 48 هزار میلیارد تومان که ماهیانه حدود 4 هزار میلیارد تومان می‌شود درحال پرداخت است.

وی افزود: به منظور این همسان‌سازی‌ها در واقع دولت از سهم خود در مراکز تولیدی به تامین اجتماعی داد که این سازمان هم مبالغ را در طول 4 سال پرداخت می‌کند.

داد "سالاری" از دست "نوبخت" بلند بود/حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تا 4 برابر افزایش پیدا می‌کند

استاندار مرکزی با اشاره به طرح موضوعاتی مبنی بر اینکه بازنشسته‌های کشوری و تامین اجتماعی با هم متفاوت هستند تصریح کرد: در همین سه روز گذشته داد "سالاری" از دست "نوبخت" بلند بود که نوبخت یک هزینه سنگینی را پیشنهاد داده مبنی بر این که سال آینده حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تا 4 برابر افزایش پیدا می‌کند یعنی رقمی در حدود 86 هزار میلیارد تومان در بودجه 1400 برای این موضوع درنظر گرفته شده است.

آقازاده بیان کرد: در شرایط سخت اقتصادی و درآمد کمی که دولت دارد اما برای سال 1400 هم برای بازنشستگان کشوری و هم بازنشستگان تامین اجتماعیاخبارخیلی خوبی هست که امیدواریم در مجلس هم این چکش‌کاری‌ها انجام و تصویب بودجه محقق شود.

وی ادامه داد: به دنبال پیگیری‌های فراوان کانون بازنشستگان و تشکل‌های مختلف در سراسر کشور، دولت هم لبیک گفت و این نیاز و حق بازنشستگان کشور را که سال‌ها این انتظار را داشتند گواهی کرد و خوشبختانه اگر اتفاقی نیفتد و پیشنهاد لایحه دولت در این بخش مورد تایید مجلس قرار گیرد و رای بگیرد، در سال 1400 تفاوت بسیار زیادی به لحاظ پرداخت به بازنشستگان هم کشوری و هم تامین اجتماعی داریم.

استاندار مرکزی عنوان کرد: امیدواریم این بخشی از دینی باشد که به گردن دولت بوده و بخشی از نیاز به حقی باشد که بازنشستگان داشتند، مواردی هم که از سوی دبیر اجرایی خانه کارگر مطرح شد را یادداشت کردیم و سفر مدیرعامل ایران‌خودرو به استان هم در همین رابطه است.

آقازاده افزود: در استان قطعه‌ساز زیاد داریم و یکی از پیشنهادات امروز ما به مدیرعامل ایران‌خودرو این است که ایران‌خودرو حدود 7 هزار میلیارد تومان در استان سرمایه‌گذاری کند به این شکل که بخشی از تولیدات خود را به کارخانجات مستقر در استان مرکزی بسپارد و کم نیستند این کارخانجات که از ظرفیت و توان آنها آن طور که باید استفاده نمی‌شود.

وی تصریح کرد: نکته دیگر این است که با تلاش نمایندگان کارگران، خود کارگران و کارفرمایان شاخص‌های اقتصادی در استان نسبت به دو سه سال قبل به رغم تمام تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی که داشتیم خیلی بهتر شده است.

آمارهای استان در قطب‌های صنعتی امیدوارکننده است

استاندار مرکزی بیان کرد: به رغم تمام مشکلات، خوشبختانه آمارهای استان در قطب‌های صنعتی مانند ساوه، اراک، دلیجان و زرندیه آمارهای خیلی امیدوارکننده‌ای است گرچه مشکلاتی هم وجود دارد.

تأمین اجتماعی: برنامه‌ای برای متناسب‌سازی دوباره حقوق بازنشستگان نداریم
حقوق بازنشستگان کشوری امشب واریز می‌شود
توضیحات شریعتمداری درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی

آقازاده ادامه داد: برخی از این مشکلات در مورد کارگران از جمله شیشه کاوه و غیره قابل حل است، ملاک اگر قانون باشد باید دید قانون چه رایی صادر کرده است و باید مطابق قانون عمل کرد یعنی اگر رای به نفع کارگر باشد حتما همه ما می‌ایستیم و حق کارگر را می‌گیریم اما اگر رای به نفع کارفرما باشد و کارگر نیازها و خواسته‌هایی داشته باشد باید آن را به شکل دوستانه در یک فضای صمیمی و نه با فشار و تجمع حل کنیم.

وی عنوان کرد: اگر بنا داریم مشکل را حل کنیم در وهله نخست ملاک قانون است، در صورتی که رای به نفع کارفرما باشد با خواهش و صحبت دوستانه و نه فشار می‌توان روزنه‌ای را باز کرد و نیازهای کارگران را تحقق بخشید.

متاسفانه در چند ماه اخیر تجمعاتی از سوی کارگران علیه کارفرمایان وجود دارد

استاندار مرکزی افزود: متاسفانه چند ماه اخیر تجمعاتی از سوی کارگران البته محدود بر علیه کارفرمایان داشتیم که باید سعی کنیم در این شرایط حساس که دشمن به دنبال بهانه است برای اینکه تحریک کند و بد جلوه دهد شرایط کشور را هر گره‌ای قابل باز کردن است مگر اینکه یکی از طرفین نخواهد اما در استان مرکزی طرفین به قدری با شعور هستند که بتوان موضوع را حل کنیم.

آقازاده تصریح کرد: ملاک در وهله نخست قانون است و باید به آن تمکین کرد اما اگر دیدیم نه حق کارفرما بلکه حق کارگر ضایع شده باید با صحبت مشکل را حل کنیم ولو قانون بر علیه کارگر رای داده باشد.

انتهای پیام/712/ش#‌اخبار
منبع: خبرگزاری تسنیم


تبلیغات

مطالب مرتبط

محمد سلامتی با بیان اینکه «مشارکت حداقلی یعنی نارضایتی حداکثری» هشدار می دهد که «این امر برای کشوری که بر محور مردم می‌چرخد، نگران کننده است. در روابط بین‌الملل نیز، مشارکت حداقلی یک امتیاز منفی محسوب شده و طرف‌ها را به طمع می‌اندازد.»

5 دقیقه پیش

چهارمین جشنواره ملی "فیلم ایثار" با هدف کشف حمایت از استعدادهای جوان، در نیمه اول اسفند ماه سال جاری برگزار می شود.

6 دقیقه پیش

در حالی که سودان تاکید دارد ارتشش در داخل مرزهای خود با اتیوپی مستقر است و به دنبال جنگ با هیچ کسی نیست، اتیوپی اعلام کرد، هرگز مذاکرات مرزی با سودان تا پیش از خروج نیروهایش از مناطق مورد اختلاف انجام نخواهد شد.

10 دقیقه پیش

دختر 5 ساله ای که توسط پدربزرگ و مادربزرگش ماهها در قفس سگ زندانی بود نجات یافت.

یک ربع پیش

یک فوق تخصص عفونی، گفت: برای تشخیص مسمومیت ناشی از آلوگی هوا یا ابتلا به کرونا باید به پزشک مراجعه کرد، زیرا عوارض کرونا با آلودگی هوا تقریبا یکسان است.

یک ربع پیش

اعلام خروج گلستان از وضعیت قرمز شیوع کرونا و آبی و زرد شدن اغلب شهرها پس از چند هفته، به کاهش رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی توسط مردم انجامید که نتیجه آن سیر صعودی دوباره ابتلا به کووید ۱۹ در گلستان است.

یک ربع پیش

واژه جتور از دو عبارت Je و Tour تشکیل شده که معنی آن مسافرت راحت است. نام برند به خوبی معرف اهداف آن بوده و هویت محصولاتش را به عنوان خودروهایی لوکس مشخص می کند.

یک ربع پیش

رئیس هیات مدیره سابق پرسپولیس در اظهارات خود مدعی شده است که یحیی گل محمدی به دنبال برکناری افشین پیروانی سرپرست این تیم بوده است.

یک ربع پیش

رییس اتاق بازرگانی تهران گفت: در خصوص گسترش تجارت با اوراسیا باید از تجربیات دیگر کشور‌ها و اتحادیه‌ها استفاده کنیم.

یک ربع پیش

یک عضو سابق کابینه دولت حسن روحانی با تحلیل انتخابات ایالات متحده آمریکا، نتانیاهو و اسراییل را اولین بازنده تغییر قدرت در آمریکا دانست و گفت: در حالی‌که ایران مساله یک بایدن نیست، جریان بازنده‌ای در خاورمیانه هست که می‌خواهد ایران را به مساله اول آمریکا تبدیل و شری را در منطقه ایجاد کند.

یک ربع پیش

نصری کارشناس سیاست خارجی می گوید: ممکن است در فرایند بازبینی تحریم‌های دوره ترامپ - که بخشی از آن باز اعمال تحریم‌های پیش از برجام و بخشی تحریم‌هایی جدید بود - بایدن تصمیم بگیرد برخی از تحریم‌های خارج از برجام را حفظ کند تا از آن‌ها به مثابه اهرم برای کشاندن ایران به میز مذاکرات استفاده کند.

نیم ساعت پیش

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا گفت: تجمع، برگزاری دورهمی و افزایش سفرها، تجمع در مراکز و اماکن عمومی و... همچنان بسیار خطرناک بوده و منجر به بروز امواج بعدی بیماری خواهد شد.

نیم ساعت پیش

بازار منتظر کاهش قیمت خودرو است و خودروسازان به دنبال واقعی کردن قیمت خودرو. این دو انتظار شاید در ظاهر با یکدیگر متضاد باشند. اما در شرایطی می توان امیدوار بود که قیمت خودرو در کارخانه و بازار، هر دو کاهش یابند.

نیم ساعت پیش

امروز اعلام شد خرید و فروش حواله خودروی «تارا» به فهرست ممنوعه سایت دیوار اضافه شده است.

نیم ساعت پیش

نفرات رزرو برندگان فروش فوق‌العاده ایران خودرو مرحله یازدهم بر روی وبسایت ایران خودرو قرار گرفت.

نیم ساعت پیش