ایران آنلاین |
1 ماه پیش

شاخص بورس منفی شد ایران آنلاین

شاخص بورس منفی شد

شاخص کل در بازار بورس امروز (سه‌شنبه) ۲۰ هزار و ۹۴۷ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۲۱۴ هزار واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از هشت میلیارد و ۹۵۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۰۸ هزار و ۱۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنینشاخص کل(هم وزن) با پنج هزار و ۵۶۵ واحد کاهش به ۴۲۶ هزار و ۸۶۴ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با سه هزار و ۶۴۰ واحد افت به ۲۷۹ هزار و ۱۸۰ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۱۴ هزار و ۸۰۶ واحد و شاخص بازار دوم ۴۴ هزار و ۱۸۷ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۵۷۳ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۴۵۲ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۳۵۸ واحد، پالایش نفت تبریز (شبریز) با ۲۷۶ واحد، تولیدی فولاد سپید فراب کویر (کویر) با ۲۶۰ واحد، فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش (افق) با ۲۳۵ واحد، پتروشیمی خارک (شخارک) با ۱۹۱ واحد و نفت بهران (شبهرن) با ۱۷۳ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

همچنین نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با دو هزار و ۶۷۰ احد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۷۶۰ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۲۸۷ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۹۶۳ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۶۹۴ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۶۵۴ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۶۳۱ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۶۰۶ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۵۴۳ واحد و فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۵۲۵ واحدبا تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

برپایه این گزارش امروز نماد پالایش نفت اصفهان (شپنا)، پالایش نفت تهران (شتران)، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، فولاد خوزستان (فخوز)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) و ایران خودرو (خودرو) درگروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه فرآورده نفتی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۳۶۰ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۶ هزار و ۸۷۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورسنیز بیش از ۳۰۷ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۸۹۴ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۷۷۱ هزار برگه سهم به ارزش ۴۶ هزار و ۷۹۶  میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای بهمن دیزل (خدیزل)، پتروشیمی غدیر (شغدیر)، کلر پارس (کلر)، تجارت الکترونیک پارسیان کیش (تاپکیش)، فرآورده های غذایی و قند چهارمحال (قچار)، تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا (کتوکا) و مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان (زماهان) با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند.

امروز نمادهای پلیمر آریا ساسول (آریا)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پتروشیمی مارون (مارون)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز) و پتروشیمی تندگویان (شگویا) با تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه بودند.

/ایرنا#‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...

تبلیغات


تبلیغات

مطالب مرتبط

قرار است دادگاه عالی ورزش با توجه به درخواست‌های معاونت جدید حقوقی باشگاه پرسپولیس، جلسه‌ای را در مورد وضعیت مهاجم پرسپولیس برگزار کند.

1 دقیقه پیش

سرمربی تیم استقلال در آستانه برکناری از هدایت این تیم قرار گرفت.

6 دقیقه پیش

یک رسانه غربی به نقل از منابع آگاه گزارش داد که طرف‌های اروپایی برجام در قطعنامه‌ای که از حمایت آمریکا نیز برخوردار است و همین هفته در شورای حکام آژانس به رأی گذاشته خواهد شد، از ایران خواهند خواست که اجرای پروتکل الحاقی را از سر بگیرد.

13 دقیقه پیش

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای سلبریتی‌ها با درآمد بیش از ٢٠٠ میلیون تومان در سال را مشمول مالیات کردند.

نیم ساعت پیش

پیشکسوت استقلال در رابطه با وضعیت استقلال در نیم فصل اول گفت.

نیم ساعت پیش

یکی از عجیب‌ترین روزهای کاری زلاتکو کرانچار در فوتبال ایران در پرسپولیس زمانی رقم خورد که علی دایی جانشینش شد.

نیم ساعت پیش

شاگردان محمود فکری در شرایطی که همه هواداران استقلال منتظر پیروزی تیمشان مقابل مس رفسنجان بودند تنها با یک امتیاز از میدان بیرون آمدند.

نیم ساعت پیش

وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای فراهم کردن بستر لازم برای رقابت عادلانه بخش غیردولتی، پیشنهاد شمول مزایای شهرک‌های صنعتی دولتی به شهرک‌های صنعتی غیردولتی را برای بررسی و تصویب، به هیأت دولت ارایه کرد.

نیم ساعت پیش

در دیدارهای قبلی سرخپوشان یاد مهرداد میناوند و علی انصاریان دو پیشکسوت این باشگاه زنده نگه داشته می‌شد، اما این اتفاق در دیدار مقابل سایپا رخ نداد.

نیم ساعت پیش

گزینه نایب رئیسی فدراسیون فوتبال در مورد انتخابات فدراسیون صحبت کرد.

نیم ساعت پیش

نادر فریاد شیران پیشکسوت فوتبال ایران معتقد است که علی کریمی با ورود خود به عرصه انتخابات فوتبال و با علم بر اینکه شانس چندانی نیز برای موفقیت ندارد، اما دست مافیای فوتبال را رو کرد .

نیم ساعت پیش

برانکو ایوانکوویچ در پی درگذشت کرانچار پست جدیدی را منتشر کرد.

نیم ساعت پیش

امسال تست‌های زیادی از لیگ‌برتری‌ها گرفته شد.

نیم ساعت پیش

پرسپولیس با شکست سایپا به صدرنشینی ادامه داد و سپاهان با پیروزی مقابل گل‌گهر سیرجان فاصله‌اش در صدر جدول با پرسپولیس را حفظ کرد. استقلال هم با توقف در خانه مس رفسنجان از کورس عقب ماند.

نیم ساعت پیش

یحیی گل محمدی نسبت به درگذشت کرانچار واکنش نشان داد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...