خبرآنلاین |
2 روز پیش

تبصره شفاهی چین رای نیاورد حمله نمایندگان کشورهای غربی به سفیر چین در شورای حقوق بشر خبرآنلاین

تبصره شفاهی چین رأی نیاورد/ حمله نمایندگان کشورهای غربی به سفیر چین در شورای حقوق بشر

درخواست چین برای حذف یک پاراگراف از پیش نویس قطعنامه ضد ایرانی در شورای حقوق بشر با واکنش شدید و تند کشورهای غربی و بانیان قطعنامه مواجه شد.

به گزارش خبرآنلاین، سفیر و نماینده چین در مقر اروپایی سازمان ملل، ژنو دقایقی قبل از رأی گیری در خصوص پیش نویس قطعنامه با انتقاد از سیاسی بودن این پیش نویس که کشورهای غربی در خصوص تحولات داخلی ایران تهیه و به شورای حقوق بشر ارائه کرده اند خواستار اعمال یک تبصره شد که بر اساس آن بند مرتبط با کمیته حقیقت یاب حذف شود. این پیشنهاد با واکنش تند کشورهای غربی مواجه شد.

نماینده چین در سخنرانی خود بر اصول بی طرفی و جهان شمولی و خودداری از استانداردهای دوگانه و رعایت انصاف تاکید کرد و گفت در رعایت حقوق بشر باید پیچیدگی‌های محلی و منطقه‌ای و تفاوت‌های فرهنگی را مد نظر قرار دهد.

نماینده چین گفت پیش‌نویس قطعنامه ارائه شده به شدت از ایران انتقاد می‌کند بدون آنکه به تلاش‌های ایران برای رفع مشکلات اشاره‌ای بکند.

همچنین چین انتقاد کرد که تشکیل مکانیسم تحقیقی مورد نظر بدون حمایت حکومت ایران اقدامی سازنده نیست و می‌تواند وضعیت را در ایران پیچیده‌تر کند.

نمایندگان کشورهای غربی از جمله آلمان، انگلیس، آلمان، ایسلند، فنلاند، اوکراین، هلند و ... با انتقاد شدید از نماینده چین و بعضا با الفاظی بسیار تند که چرا چنین پیشنهادی اساسا مطرح شده است از حاضرین در نشست خواستند تا به این پیشنهاد چین رأی منفی دهند.

در نهایت این پیشنهاد رأی نیاورد و شورای حقوق بشر تا دقایقی دیگر اصل پیش نویس قطعنامه ضد ایرانی را به رأی خواهد گذاشت.

4949#‌اخبار_بین‌الملل منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

به‌مناسبت برد ارزشمند تیم فوتبال کشورمان در برابر تیم ولز، همراه اول به تمامی مشترکان خود هدیه می‌دهد.

1 ساعت پیش

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران امروز شنبه ۵ آذر ماه، میزبان دادوستد ۷۶ هزار و ۵۰۰ تن آهن اسفنجی بود.

1 ساعت پیش

یک زن در روستای «مدکی» ولسوالی (شهرستان) زیروک ولایت پکتیکا، شش‌ قلو شامل سه نوزاد دختر و سه نوزاد پسر به دنیا آورده است.

3 ساعت پیش

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با صدور بخشنامه ای، احکام مالیاتی آیین نامه حمایت از سکوها و کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال را جهت اجرا به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ کرد.

1 ساعت پیش

خیلی وقت‌ها تصور ما از مشکلات روحی و جسمی با چیزی که واقعا هست متفاوت است یکی از اون موارد اضطراب اجتماعی بین افراده است که مشکلاتی به وجود می‌آورد.

2 ساعت پیش

رییس آزمایشگاه همکار مرجع کشوری آنفلوآنزا انستیتو پاستور ایران ضمن تشریح جزئیات خدمات تشخیصی آزمایشگاه آنفلوانزای این مرکز، به افزایش موارد آنفلوآنزا در سال جاری اشاه کرد و گفت: در حال حاضر بیشتر آنفلوآنزای نوع A از زیرگونه H۳N۲ عامل ایجاد بیماری در کشور است و مواردی هم آنفلوانزای زیرگونه H۱N۱ گزارش می‌شود.

1 ساعت پیش

با حضور مدیرعامل، معاونان و مدیران، نشست سرپرستان مناطق دهگانه بیمه آسیا در تهران برگزار شد.

1 ساعت پیش

1 ساعت پیش

در هفتمین روز از رقابت‌های فوتبا جام جهانی 4 دیدار برگزار می‌شود.

1 ساعت پیش

بیشتر...