بیتوته |
6 ماه پیش

بیوگرافی آبان عسکری بازیگر نویسندهبیوگرافی و عکس های آبان عسکری

آبان عسکریمتولد ۵ اردیبهشت ۱۳۶۵ در تهران، بازیگر است. آبان عسکری مدرک کارشناسی ارشد پژوهش هنر دارد.آبان عسکری بازیگر جوان متولد سال 1360 است کار هنری خود را از سال ۸۸ با بازی در تئاتر شروع نموده است و نخستین حضور جدی او در سینما با بازی در فیلم سینمایی «شنای پروانه» رقم خورد. وی همین طور نویسندگی چند فیلم‌کوتاه از جمله فیلم تحسین شده «بچه خور» را به عهده داشته است.

چکیده ای از بیوگرافی آبان عسکری

نام : آبان عسکری

تاریخ تولد: 5 اردیبهشت 1360

محل تولد: تهران

زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون

حرفه: بازیگر و نویسنده

مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد تئاتر

سالهای فعالیت : 1388 تاکنون

همسر : محمد کارت

بیوگرافی آبان عسکری

آبان عسکریمتولد سال 1360 است و بازیگری را با تئاتر شروع نمود و در فیلم و سریال هایی مانند لاوراتوار، سوفی و دیوانه، مسکوت، روزگار، هشت و نیم دقیقه، پرستاران، حوالی پاییز و شنای پروانه اجرای نقش کرد.

آبان عسکری تجربه نویسندگی فیلم بچه خور به کارگردانی محمد کارت را در کارنامه هنری اش دارد و در چند اثر دیگر با همسرش محمد کارت به عنوان نویسنده و تهیه کننده همکاری کرد.

فیلم شنای پروانه در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و شش سیمرغ بلورین را به دست آورد و به عنوان بهترین فیلم از دید تماشاگران انتخاب شد.

وی از سال ۱۳۷۹ فعالیت هنری خویش را با بازیگری و کارگردانی تئاتر شروع نمود. او تاکنون در فیلم‌هایی مانند «گزارش یک جشن» به کارگردانیابراهیم حاتمی کیا، «بی خود و بی جهت» به کارگردانی عبدالرضا کاهانی، «بوسیدن روی ماه» به کارگردانی همایون اسعدیان، «چه خوبه که برگشتی» به کارگردانی داریوش مهرجویی، «عصبانی نیستم» به کارگردانی رضا درمیشیان، «حراج» به کارگردانی حسین شهابی، «آزادی مشروط» به کارگردانی حسین مهکام، «نسبت خونی» به کارگردانی پدرام پورامیری و حسین امیری دوماری به ایفای نقش پرداخته است.

آغاز تا شهرت

خانم عسکری کار حرفه ای خود را در بازیگری با حضور در تئاتر و در سال ۱۳۸۸ آغاز کرد. او در عرصه ی تئاتر موفق شد تا در نمایش هایی مثل«فیروزه» با کارگردانی بهزاد فراهانی و نمایش «خاطره ای نداشتم حتی اگر هزار سالم بود» با کارگردانی قطب الدین صادقی و همین طور نمایش «مترسک» که کارگردان آن مهرداد خامنه بود، به اجرای نقش بپردازد. بر روی صحنه رفتن برای او شروع هنری را رقم زد ولی شهرت و شناخته شدن در بین مردم را مدیون تلویزیون و نمایش خانگی است. البته قسمتی از محبوییت و شناخته شدن او هم از بازی در فیلم سینمایی شنای پروانه می باشد.

ازدواج آبان عسکری

آبان عسگری با محمد کارت کارگردان ایرانی ازدواج کرده و متاهل است. او و محمد کارت فرزندی ندارند.

کارهای هنری آبان عسگری

سینما

- فیلم سینمایی «سوفی و دیوانه»در سال ۱۳۹۴

- فیلم سینمایی «مسکوت» در سال ۱۳۹۶

- فیلم سینمایی » مات»در سال ۱۳۹۴

- فیلم سینمایی «شنای پروانه» در سال ۱۳۹۸

تلویزیون

- سریال حوالی پاییز

- سریال روزگار

- سریال هشت و نیم دقیقه

- سریال پرستاران

- سریال یاغی

تصاویرآبان عسگری

گردآوری:بخش سرگرمی بیتوته#‌بازیگران منبع: بیتوته

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...