ورزش سه‌ |
2 ماه پیش

دوست دارم تیم ملی ایران بازی کنم ولی نمی شود ورزش سه

ریکاردو آلوز: تا آخر فوتبالم در تراکتور می‌مانم

دوست دارم تیم ملی ایران بازی کنم ولی نمی‌شود!

ریکاردو آلوز، ستاره پرتغالی تراکتور، با گذراندن تعطیلاتی کوتاه به همراه خانواده‌اش به تبریز بازگشت.

دوست دارم تیم ملی ایران بازی کنم ولی نمی‌شود!

به گزارش "ورزش سه"، این ستاره پرتغالی که در فصل گذشته به لیگ فوتبال ایران آمده و با خلق حد نصاب‌ خیره‌کننده، بدل به یک چهره مطرح در فوتبال ایران شده است، در گفت‌وگویی کوتاه با خبرنگار "ورزش سه" از تمایلش به ادامه فوتبال در باشگاهتراکتورصحبت می‌کند. جایی که او عشق بسیاری را از هواداران دریافت کرد و همچنین مدیریت محمدرضا زنوزی و ارتباط خوبش با پاکو خمس و بازیکنان، باعث آرامش خاطر او است.

آلوز که به عنوان یکی از محبوب‌ترین بازیکنان تراکتور بعد از دو هفته غیبت در دیدار مقابل گل‌گهر حضور پیدا کرد و پایه‌گذار تک گل تیمش بود، درباره نمایش تراکتوری‌ها مقابل حریف سرسخت سیرجانی گفت:بازی خوبی انجام دادیم. این یک مسابقه پایاپای بود و به نظر منهر تیمی نمی‌تواند در سیرجان با پیروزی به شهرش برگردد.آنها تیم سازمان‌یافته‌ای بودند و در دقایقی کار را برای ما خیلی سخت کردند و خوشحالم که توانستیم سه امتیاز این بازی را بگیریم، به‌خصوص که چمن ورزشگاه هم کمی بلند بود و کار را برای بازی روان تراکتور سخت می‌کرد.

از آلوز درباره پاکو خمس و شرایط تراکتور بعد از کسب دو پیروزی متوالی سوال می‌کنیم و او می‌‌گوید:فکر می‌کنم بعد از بازی استقلال، کمی شرایط سخت بود‌. البته ما در آن بازی چندان خوش شانس نبودیم و در ضربان ایستگاهی و روی ارسال‌ها بازی را به تیم خوب استقلال واگذار کردیم اما در دو هفته گذشته این شکست را جبران کردیم ومی‌رویم برای اینکه در ادامه بازی‌ها تا پایان نیم فصل هم حداکثر امتیازات را بگیریم.

1965214

از آلوز برای شرایط قراردادی‌اش با تراکتور سوال می‌کنیم. او می‌گوید:من یک فصل و نیم دیگر هم با ترا‌کتوری‌ها قرارداد دارم و واز حضورم در فوتبال ایران خوشحالمو تراکتور هم یک باشگاه ویژه و یک انتخاب خوب برای من بوده است، به‌خصوص که مالک باشگاه تلاش می‌کند همه چیز در اینجا حرفه‌ای و به روال باشد.امکاناتی را که ما الان در تبریز داریم، خیلی از تیم‌های دیگر ندارندوشرایط پرداختی‌ها هم تا آنجایی که من اطلاع دارم نظم خوبی داردو مشکل خاصی از این بابت وجود ندارد ومن حتی به این فکر می‌کنم که فوتبالم را در تراکتور و در شهر تبریز تمام کنم.

آلوز درباره اینکه آیا از تیم‌های دیگر ایرانی، اروپایی یا تیم‌های حاضر در منطقه خلیج فارش پیشنهاد داشته یا نه می‌گوید:نمی‌خواهم بازارگرمی کنم و بی دلیل اسم خودم را سر زبان‌ها بیندازم.تمایل من در حال حاضر این است که در ایران و در تبریز به فوتبالم ادامه بدهمو همانطور که گفتم دوست دارم همین‌جا کارم را تمام کنم و شاید کار بعدی‌ام در فوتبال هم از همین‌جا آغاز بشود (با خنده).

1965215

وقتی با آلوز درباره آنچه که به تراکتور در این فصل گذشته صحبت می‌کنیم، او در جواب می‌گوید:در ابتدای فصل تراکتور بسیار تغییر کرده بود و ما بازی‌های حساس و سختی را پشت سر هم انجام دادیم و این باعث شد که شروع کارمان باز دشواری همراه باشد. اما به هر صورت اینکهتوانستیم از آن سه شکست خودمان را بالا بکشیم،کار خیلی بزرگی انجام داده‌ایم واین به کیفیت مربی و بازیکنان ما برمی‌گردد.شاید امروز آن سه بازی برای ما تکرار بشود، نتایج کاملا متفاوتی برای ما رقم خواهد خورد. با این حال در فوتبال هیچ چیز دیر نیست و تراکتور باید در سایه آرامش و ثبات و با حمایت طرفداران پرشورش پیش برود و اگر ما بتوانیم در نیم فصل با نتایج قابل قبول کار را تمام کنیم، قول می‌دهم مدعی جدی قهرمانی در پایان فصل خواهیم بود. این را هم در نظر داشته باشید کهفشار زیادی روی تراکتور است و هواداران توقع زیادی از بازیکنان این تیم دارند. به خصوص امسال چهره‌هایی به تیم ما اضافه شده‌اند ‌که اسم و رسم زیای در ایران دارند. امیدوارم شرایط آنطور که ما می‌خواهیم پیش برود و تراکتور از خودش یک نتیجه به‌یادماندنی به یادگار بگذارد.

1965216

سوال آخرمان از ریکاردو درباره حرف‌های دیروز گوستاوو، دیگر ستاره تراکتوری‌ها، درباره تمایل به بازی در تیم ملی ایران است. ریکاردو می‌گوید:من پاسپورت پرتغالی دارم اما اگر فوتبال ایران بخواهد از من در سطح ملی استفاده کند، بسیار خوشحال خواهم بود که بتوانم این کمک را به تیم ملی ایران بکنم.البته فکر می‌کنم قوانین شما در دادن پاسپورت و ملیت بسیار سختگیرانه است و امکان این مسئله وجود نداشته باشد. این چیزی است که من از مسئولان باشگاه پرس‌وجو کردم، چون پیش از من بازیکنان دیگری هم بوده‌اند که دوست داشتند در تیم ملی ایران بازی کنند اما این اتفاق هرگز رخ نداد و فکر می‌کنم این مسئله دلیل خاصی داشته باشد.

ریکاردو با شروع تمرینات تراکتور در دور جدید، بازی‌ساز تیمش در دیدار با پیکان خواهد بود که آن مسابقه هم یک بازی سخت است. ریکاردو می‌گوید:در لیگ فوتبال ایران هیچ مسابقه ساده‌ای وجود ندارد.همه بازی‌ها، فیزیکی و درگیرانه است و برای کسب امتیاز باید تا دقیقه ۹۰ بجنگیم.#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سرمربی پیکان تهران از سوی کمیته انضباطی با یک جلسه محرومیت تعلیقی و جریمه نقدی مواجه شد.

1 ساعت پیش

سر جیم راتکلیف، مالک جدید منچستریونایتد، مشتاق همکاری با یولیان ناگلزمان به عنوان سرمربی این تیم است.

1 ساعت پیش

خوان لاپورتا، رئیس باشگاه بارسلونا، معتقد است که این تیم شانس قهرمانی در لالیگا را دارد.

1 ساعت پیش

رئال مادرید پاداش ویژه‌ای را در صورت کسب توپ طلا توسط کیلیان امباپه، ستاره فرانسوی، در نظر گرفته است.

1 ساعت پیش

ستاره سابق استقلال هدایت تیم خوشه طلایی را برعهده خواهد گرفت و مالکیت این باشگاه به مشهد انتقال می‌یابد.

1 ساعت پیش

مدافع فصل گذشته استقلال با انتشار پستی از این تیم خداحافظی کرد.

نیم ساعت پیش

منابع آلمانی نوشته‌اند که در صورت جدایی آلفونسو دیویس از بایرن، باشگاه مونیخی قصد دارد تئو هرناندز را جانشین او کند.

1 ساعت پیش

سرمربی تازه وارد نساجی با حضور در تمرین امروز این تیم به بازیکنان معارفه شد.

1 ساعت پیش

باشگاه استقلال برای بارگذاری مدارک مربوط به کسب مجوز حرفه‌ای با چالش بدهی به باشگاه سانتاکلارای پرتغال روبه‌رو شده است.

1 ساعت پیش

بیشتر...