اکونا پرس |
4 روز پیش

رشد 51 درصدی سوددهی بانک سینا

رشد 51 درصدی سوددهی بانک سینا

مجمع عمومی عادی سالانه (نوبت دوم) بانک سینا ساعت 10 روز پنج‌شنبه 13 مردادماه سال جاری با حضور حداکثری سهامداران و با مجوز بانک مرکزی و رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی در هتل المپیک تهران برگزار شد.

رشد 51 درصدی سوددهی بانک سینا
به گزارشاکونا پرس،

این مراسم که با حضور دارندگان بیش از ۷۶ درصدسهام(حضوری و آنلاین از طریق وب‌سایت بانک به نشانی www.sinabank.ir) و با حضور معاون بانک و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارایی، مدیر کل دفتر امور بانکی و بیمه وزارتاقتصادبه عنوان نماینده دولت،معاونبرنامه‌ریزی و امور مجامع بنیاد، مدیرکل مجامع بنیاد، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، اعضای هیئت‌مدیره، معاونان مدیرعامل، مدیران بانک و سهامداران برگزار شد، صورت‌های مالی منتهی به اسفندماه سال 1400 بانک مطرح و به تصویب رسید. در ابتدای این جلسه گزارش عملکرد سالانه توسط سرپرست بانک سینا تشریح شد.

غلامرضا فتحعلی در سخنانی گفت: بانک سینا با یک برنامه‌ریزی مدون و در چارچوب ضوابط و مقررات بانک مرکزی، در پرداخت تسهیلات در سال 1400 حدود 49 درصدرشدداشته است. در این سال حدود 387 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده که این رقم در سال قبل از آن 259 هزار میلیارد ریال بوده است.

وی اظهار داشت: بانک سینا در پایان اسفندماه سال 1400 شاهد رشد 42 درصدی منابع بوده است و به این ترتیب منابع بانک در پایان سال 1400 به بیش از 467 هزار میلیارد ریال رسید. همچنین بانک سینا با انجام اقداماتی نظیر اصلاح ترکیب منابع، گام‌های مؤثری در جهت کاهش قیمت تمام‌شده پول برداشته است به نحوی که قیمت تمام‌شدهپولاز ۱۶.۸۹ درصد در پایان سال 99 به ۱۶.۴۸ درصد در پایان اسفندماه سال 1400 کاهش یافت.

وی تصریح کرد: بانک سینا به منظور حمایت از ‎‌‌شرکت های دانش‌بنیان نیز تا پایان سال 1400 با اعطای پنج هزار و 448 میلیارد ریال تسهیلات و بیش از 3 هزار میلیارد ریال ضمانت‌نامه برای این شرکت‌ها، گام‌های مؤثری در جهتحمایت از تولیدو اشتغال‌آفرینی این شرکت‌ها برداشته است.

به گفته فتحعلی، بانک سینا با کاهش 2 درصدی نسبت مطالبات غیرجاری به کل تسهیلات از ۴.۵ درصد در پایان سال 99 به ۲.۵ درصد در پایان اسفندماه 1400، توانست موفقیت چشمگیری را در راستای بهبود وضعیت ریسک اعتباری به ثبت برساند.

وی تصریح کرد: بانک سینا در پایان سال 1400 با کسب مبلغ هفت هزار و 298 میلیارد ریال سود خالص، توانست به میزان 51 درصد نسبت به سال قبل از آن، سود خالص خود را افزایش دهد و ان‌شاءالله با اتخاذ تصمیمات و اقدامات صحیح، سودآوری خود را در سال 1401 نیز تداوم خواهد بخشید.

سرپرست بانک سینا خاطرنشان ساخت: این بانک با رعایت ضوابط و بخشنامه‌های بانک مرکزی، یکی از شفاف‌ترین بانک‌های کشور از منظر مرکز پژوهش‌هایمجلس شورای اسلامیوبانک مرکزیانتخاب شده است.

وی با اشاره به عملکرد رو به رشد این بانک در بیشتر شاخص‌ها گفت: تیم مدیریتی بانک تمام تلاش خود را برای تأمین رضایت هر چه بیشتر سهامداران به کار خواهد بست.

در این مجمع، پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، صورت‌های مالی منتهی به اسفند سال 1400 مطرح و به تصویب سهامداران رسید.

همچنین مجمع با تقسیم سود به مبلغ ۲۹ ریال به ازای هر سهم و مجموعاً ۷۲۹ میلیارد ریال موافقت کرد. با رأی سهامداران، روزنامه‌های اطلاعات و دنیای اقتصاد نیز به عنوان روزنامه‌های کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های بانک انتخاب شدند.

تعیین پاداش هیئت‌مدیره برای سال مالی منتهی به 29 اسفند 1400، حق حضور اعضای غیر موظف هیئت‌مدیره وحقوقو مزایای اعضای موظف هیئت‌مدیره در سال مالی 1401، از دیگر تصمیمات مجمع عمومی عادی سالیانه بانک سینا بوده است. در این جلسه همچنین سازمان حسابرسی به عنوان بازرس و حسابرس اصلی بانک در سال مالی منتهی به 29 اسفند 1401 انتخاب شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

مدیرعامل بانک سپه از تغییر شرایط ضمانت تسهیلات پرداختی کمتر از یک میلیارد ریالی این بانک خبر داد.

رئیس جمهور با بیان اینکه نباید اجازه دهیم تکانه‌های اقتصادی چون تحریم یا تنگناهای کرونایی، آهنگ توسعه کشور را کند کرده…#‌اخبار منبع: اکونا پرس

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بازتاب گسترده شهادت ابراهیم النابلسی، رهبر جنبش الاقصی در نابلس به همراه دو تن از همرزمانش توسط رژیم صهیونیستی در شبکه های اجتماعی جهان عرب در برنامه امشب «هاشتاغ» شبکه العالم بررسی می شود.

3 ساعت پیش

شهردار اراک گفت: دومین رویداد سوگواره شعر عاشورایی کشور توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری این کلان‌شهر برگزار می‌شود.

3 ساعت پیش

نایب رییس فدراسیون هندبال گفت: مونتسرات زمان زیادی برای اجرای برنامه‌هایش نداشت و طبیعی است که در این زمان کوتاه انتظار معجزه از او نداریم.

2 ساعت پیش

تیم ملی والیبال بانوان کشورمان امروز در ادامه ی بازی های همبستگی کشورهای اسلامی برابر تیم ازبکستان صف آرایی کرد.

3 ساعت پیش

با حکم علی عبدالعالی مدیر شبکه آموزش سیما، سیاوش عقدای�

2 ساعت پیش

اولین بانوی موتورسوار ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان، از سوء استفاده گسترده در دادن مجوز واردات موتورسیکلت‌های سنگین به افرادی غیر از قهرمانان این رشته طی سال های گذشته، خبر داد و گفت: روسای برخی فدراسیون‌ها و مسئولان به عنوان افراد کاملا غیرمرتبط با رشته موتورسواری این مجوزها را گرفته‌اند اما به ما قهرمانان این رشته مجوزی داده نشد.

1 ساعت پیش

پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه: براساس گزارش وزارت امور اقتصادی و دارایی ، بانک سپه با کسب سهم از کل 33.7 درصد از پرداخت تسهیلات بدون ضامن در کشور، رتبه نخست نظام بانکی را کسب کرد.

3 ساعت پیش

اگر چه بازیکنان می‌توانند در تیم‌های باشگاهی هر شماره‌ای را به تن کنند اما به علت محدودیت‌های موجود، کمتر می‌توان شماره‌ای غیر متداول را در تیم‌های ملی مشاهده کرد.

2 ساعت پیش

شرایط اقتصادی نامناسب و ناامنی اجتماعی صهیونیست ها به عنوان دو عامل مهاجرت در برنامه «غیاهب الکیان» شبکه العالم واکاوی می شود.

3 ساعت پیش

بیشتر...