خبرگزاری ایسنا |
1 ماه پیش

تسهیلات مشاغل خانگی در سیستان بلوچستان افزایش یافت ایسنا

تسهیلات مشاغل خانگی در سیستان و بلوچستان افزایش یافت

ایسنا/سیستان و بلوچستانمدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان از افزایش سقف تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی خبر داد.

حامد آرامش در شورای اشتغال گفت: با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه مورد نیاز شاغلین خانگی و پیگیری‌های دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت متبوع، سقف فردی تسهیلات قرض الحسنه اشتغال‌زایی به یک‌صد و پنجاه میلیون تومان و سقف تسهیلات پشتیبان یا کارفرمایی به ازای بکارگیری افراد مددجو متناسب با سقف فردی حداکثر تا چهار میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: این رشد ۵۰ درصدی در تسهیلات فردی و ۱۰۰ درصدی در تسهیلات پشتیبان، بیانگر توجه دولت مردمی سیزدهم به ایجاد اشتغال پایدار، رفع بیکاری، فقرزدایی و حمایت از زنان و جوانان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان با داشتن فرهنگ غنی از شمال تا جنوب دارای ظرفیت های ممتازی برای ایجاد و توسعه مشاغل خانگی است و رویکرد اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری دیگر دستگاه های اجرایی و بانک های عامل، حمایت از فعالان این حوزه است.

آرامش افزود: دولت سیزدهم با تسهیل‌گری و مانع‌زدایی در صدور مجوزهای کسب‌وکار، به‌ویژه مجوز مشاغل خانگی، توجه به امر اشتغال را بصورت عینی و عملی نمایان کرده است و می‌بایست جویندگان کار بویژه بانوان از این فرصت استفاده کنند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...