خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

خواستار راه اندازی یک شرکت تامین مالی در کرمانشاه هستیم ایسنا

خواستار راه‌اندازی یک شرکت تامین مالی در کرمانشاه هستیم

ایسنا/کرمانشاهمعاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه خواستار صدور مجوز برای راه‌اندازی یک شرکت تامین سرمایه برای کرمانشاه با معرفی استانداری شد.

بهزاد باباخانی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی کرمانشاه، از معضل بیکاری کرمانشاه یاد کرد که قدمت ۵۰ ساله دارد و گفت: یکی از مهمترین راه‌های کمک به بیکاری کرمانشاه تامین مالی برای سرمایه‌گذاران در طرح‌ها و پروژه‌ها است.

وی ابزار اصلی کنونی تامین مالی در کشور و کرمانشاه را تسهیلات بانکی اعلام کرد که معضلات خاص خود را دارد و یادآور شد: منابع مالی بانک‌ها در زمینه منابع و مصارف دچار محدودیت است و از سوی دیگر تضاد منافع بین بانک‌ها وفعالین اقتصادی چالش‌هایی را ایجاد کرده که مصادیق آن را در جلسات ستاد تسهیل می‌بینیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی اضافه کرد: البته از منابع مختلف تسهیلات بانکی خوبی‌ برای استان در نظر گرفته شده که آینده روشنی را پیش روی استان ایجاد می‌کند.

باباخانی جذب ۱۴۰ درصدی تسهیلات بند الف تبصره ۱۸، ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات از سفر رئیس جمهور و ۵۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات ریالی و ۴.۵ میلیارد دلار تسهیلات ارزی در قرارگاه ملی اشتغال را از مهمترین این تسهیلات دانست که به کمک تامین مالی طرح‌های کوچک، متوسط و بزرگ استان می‌آید.

وی با بیان اینکه در دنیا استفاده از بازار سرمایه ۶۰ درصد تامین مالی را به خود اختصاص می‌دهد، افزود: این عدد در کشور ما در گذشته پنج درصد بود که اکنون به ۱۸ درصد رسیده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه بر لزوم استفاده بیشتر از ظرفیت بازار سرمایه برای تامین مالی طرح‌های استان یاد کرد و گفت: با توجه به مشکلاتی که در زمینه تامین مالی از بانک‌ها وجود دارد چاره‌ای نداریم جز اینکه به این سمت حرکت کنیم.

باباخانی از ظرفیت قابل توجه بازار سرمایه در کرمانشاه یاد کرد که در زمان اوج بازار رتبه نهم را از لحاظ معاملات داشتیم و گردش ماهانه معاملات در استان دو هزار میلیارد تومان بود.

وی سپس به ارائه چند پیشنهاد برای استفاده بهینه از ظرفیت بازار سرمایه پرداخت و گفت: تقاضا داریم پرونده چهار شرکتی که برای پذیرش در بازار سرمایه ارسال شده مورد پذیرش قرار گیرد و پرونده ۱۰ شرکت دیگر نیز با اولویت و امتیاز ویژه رسیدگی شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه همچنین خواستار تامین مالی ۳۰ طرح استان شد و عنوان کرد: خوشبختانه شرکت‌های تامین سرمایه نیز استقبال خوبی از ارائه ۱۰ شرکت دانش بنیان کرمانشاه در جریان پنل‌های تخصصی همایش منطقه‌ای تامین مالی غرب کشور داشتند که امیدواریم مورد توجه قرار گیرد.

باباخانی همچنین درخواست کرد دبیرخانه پذیرش و تامین مالی شرکت‌های غرب کشور به کرمانشاه سپرده شود و افزود: با توجه به گردش مالی ماهانه دو هزار میلیارد تومانی معاملات بورس کرمانشاه تقاضا داریم این گردش در حساب کارگزاری‌ها در استان بماند.

صدور مجوز برای راه‌اندازی یک شرکت‌ تامین مالی در کرمانشاه درخواست دیگر وی بود و عنوان کرد: به علاوه تقاضا داریم کرمانشاه مرکز آموزش و آزمون‌های بازار سرمایه در غرب کشور باشد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در صورتی که زیپ لباستان به هر دلیلی خراب شود می‌توانید با روشی ساده آن را تعمیر کنید و نیازی به تعویض آن نخواهید داشت.

4 ساعت پیش

مجری جلسه پیش از آغاز صحبت‌های زاکانی شهردار تهران در تشریح اینکه تعداد نمایندگان تشکل‌های دانشجویی تنها سه مورد بود، گفت: ما از نمایندگان تشکل‌های مختلف دعوت کردیم اما آنها خود قبول نکردند و در جلسه حاضر نیستند.

6 ساعت پیش

معاون انتظامی و امنیتی وزارت کشور در مورد ارسال پیامک هشدار زلزله گفت:‌ این موضوع نه هک بوده و نه مسأله خاص امنیتی، بلکه اشتباه فنی بوده است.

6 ساعت پیش

یک کارشناس بازار خودرو، ضمن تاکید بر اینکه انتظارات مردم از وزارت صمت برای توقف نوسان مستمر قیمت خودرو در بازار برآورده نشده معتقد است که همین عرضه خودروها در بورس به‌دور از قیمت دستوری نوعی مُسکن بر درد تقاضای کاذب و نگاه سرمایه‌گذاری بر خودرو است که در میان‌مدت منجر به کنترل نوسان قیمت‌ها خواهد شد؛ اما با وضع فعلی، ادامه روند افزایش قیمت خودروها در بازار تا پایان سال، دور از انتظار و واقعیت نیست.

7 ساعت پیش

از آنجایی که ارزش بیت‌کوین (BTC) حدود ۱۷هزار دلار شده است، حدس و گمان برای قیمت آینده آن پایین است.

7 ساعت پیش

وزیر اقتصاد گفت: سهم بانک‌ها در تامین مالی بالا است که در این بین استفاده از تسهیلات قرض الحسنه یک ویژگی ممتاز است.

4 ساعت پیش

نمایندگان مردم در مجلس یازدهم با کلیات طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مخالفت کردند.

6 ساعت پیش

با وجود تمام حواشی امروز مجلس و انتقادهای مخالفان مهرداد بذرپاش برای تصدی وزارت راه و شهرسازی، او امروز به‌ عنوان وزیر راه و شهرسازی در مجلس انتخاب شد.

7 ساعت پیش

روز آرام بازار خودرو دوامی نداشت و دوباره معاملات امروز با افزایش قیمت آغاز به کار کرد. قیمت خودروهای سایپا و ایران خودرو به طور میانگین ۵ میلیون تومان نسبت به روز گذشته بالا رفته است. در این میان افزایش قیمت پراید بیشتر از همه متقاضیان بازار خودرو را شوکه کرد، ارزان ترین خودرو سایپا درحال حاضر ۲۱۸ میلیون تومانی شده است.

7 ساعت پیش

بیشتر...