کاهش ۱۵ درصدی درآمد شهرداری تهران در دی و بهمن سال ۹۸

کاهش ۱۵ درصدی درآمد شهرداری تهران در دی و بهمن سال ۹۸

خزانه دار شورای شهر تهران گزارش مالی شهرداری تهران را در دی و بهمن سال ۹۸ ارائه کرد.

به گزارش خبرنگارحوزه شهریگروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، ارائه گزارش مالی شهرداری تهران در دی و بهمن سال ۹۸ در دستور کار دویست و نهمین جلسه علنی شورای شهر تهران قرار گرفت.

در ابتدای این گزارش خزانه دار رسولی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در یازده ماهه سال ۹۸ مبلغ ۱۴۹ هزار و ۹۰۲ میلیارد ریال معادل ۶۸ درصد درآمد کسب شده است، گفت: در همین بازه زمانی کسری عملکرد ۷۱ هزار و ۷۹۸ میلیارد ریال معادل ۳۲ درصد نسبت به بودجه مصوب مشاهده می‌شود.

خزانه دار شورای شهر تهران در تشریح عملکرد هزینه‌ای تصریح کرد: در این دوره، شهرداری اجازه داشته حداکثر تا سقف اعتبار مصوب به مبلغ ۱۵۹ هزار و ۸۶۲ میلیارد ریال هزینه کند و در دوره مذکور مبلغ ۱۳۲ هزار و ۸۹۲ میلیارد ریال هزینه در دفاتر ثبت شده است.

رسولی ادامه داد: شهرداری تهران بر اساس بودجه مصوب اولیه شورا موظف بود در برش عملکردی دی ماه خود نسبت به تأمین منابع در سقف ۱۵ هزار و۶۹۰ میلیارد ریال اقدام کند که ماخذ محاسبه درآمد دی ماه بودجه مصوب است.

او در بخش عملکرد هزینه‌ای دی و بهمن سال ۹۸ بیان کرد: شهرداری تهران در دو ماه دی و بهمن تا سقف ۲۸ هزار و ۱۵۲ میلیارد ریال اجازه هزینه کرد داشته که با اعلام مبلغ ۲۵ هزار و ۸۹۹ میلیارد ریال در دو ماه تقریباً معادل ۸۸ درصد مصارف خود را منظور و ثبت کرده است.

خزانه دار شورای شهر تهران افزود: در دو ماه دی و بهمن شهرداری تهران موظف بوده نسبت به تأمین منابع در سقف ۳۵هزار و ۸۴۵ میلیارد ریال اقدام کند که میانگین تحقق درآمد در این دو ماه مبلغ ۲۵ هزار و ۴۰۶ میلیارد ریال بوده و معادل ۷۱ درصد درآمد کسب شده است.

رسولی درباره عملکرد حساب درآمد و هزینه یازده ماهه سال ۹۸ تصریح کرد: شهرداری تهران بر اساس بودجه مصوب موظف بوده، در برش عملکردی یازده ماهه خود نسبت به تأمین منابع در سقف ۲۲۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اقدام کند.

رسولی ادامه داد: در طی این دوره یازده ماهه مبلغ ۱۴۹ هزار و ۹۰۲ میلیارد ریال معادل ۶۸ درصد درآمد کسب شده است که بنابراین در یازده ماهه مذکور کسری عملکرد ۷۱ هزار و ۷۹۸ میلیارد ریالی نسبت به بودجه مصوب مشاهده می‌شود.

او ادامه داد: از کل درآمد یازده ماهه مبلغ ۱۲۲ هزار و ۹۰۵ میلیارد ریال نقد ۲۶هزار و ۹۹۷میلیارد ریال غیرنقد است.

رسولی در تحلیل و ارزیابی عملکرد درآمد و هزینه شهرداری تهران در دی و بهمن ماه سال ۹۸ گفت: در این دو ماه کسب درآمد نسبت به مدت مشابه سال قبل به میزان ۱۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

او ادامه داد: از کل درآمد‌های دی ماه ۹ هزار و ۹۸۹ میلیارد ریال آن معادل ۹۴ درصد نقد و ۶ درصد معادل ۶۲۲ میلیارد ریال آن غیرنقد و از کل درآمد‌های بهمن ماه ۱۴ هزار و ۷۹۵ میلیارد ریال، مبلغ بیش از ۱۳ هزار میلیارد ریال آن معادل ۹۳ درصد نقد و ۷ درصد ۹۹۶ میلیارد ریال آن غیرنقد است.

خزانه دار شورای شهر تهران تصریح کرد: از کل درآمد نقدی وصولی دی ماه ۴۹ درصد آن پایدار و ۵۱ درصد آن ناپایدار است و از کل درآمد نقدی وصولی بهمن ماه ۴۰ درصد آن پایدار و ۶۰ درصد آن ناپایدار است.

او با بیان اینکه شاخص تحقق ناپذیری درآمد از ۱۴ درصد دوره گذشته (ده ماهه)، به ۳۲ درصد رسیده است، تاکید کرد: هر چند گزارش درآمدها، پرداخت‌های نقدی و هزینه‌های غیرنقدی اسفند ارائه نشده اما این شاخص‌ها به خصوص میزان کسب درآمد غیر نقد نگران کننده است.

انتهای پیام/#‌اخبار_اجتماعی
منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران


تبلیغات

مطالب مرتبط

ایلنا نوشت: سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری تهران گفت: افرادی که با ایجاد تصادف ساختگی با خودرهایی مانند پورشه اقدام به اخاذی می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند.

11 ساعت پیش

میزان نوشت: سرکلانتر ششم پلیس پیشگیری از اجرای طرح پاکسازی گردنه تنباکویی در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

دیروز

مهر نوشت: سخنگوی وزارت بهداشت، از شناسایی ۶۲۰۴ بیمار جدید کووید ۱۹ در شبانه روز گذشته خبر داد.

دیروز

فارس نوشت: فرمانده انتظامی شهرستان "فارسان" امروز در شهرکرد گفت: در پی وقوع آتش‌سوزی در یک مدرسه در "دِه چشمه"، واحد گشت کلانتری۱۱ فارسان به همراه تیمی از نیروهای آتش‌نشانی و امدادی به محل اعزام شدند.

دیروز

ایرنا نوشت: رییس روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان وجود بیماران مبتلا به ویروس کرونای انگلیسی در استان را تکذیب کرد.

دیروز

فارس نوشت: رئیس پلیس راه مازندران گفت: احتمال ریزش کوه و رانش در محورهای کوهستانی استان وجود دارد که در زمان بارش‌ها بیشتر است که ضرورت دارد رانندگان به توصیه‌ها و هشدارها توجه شود.

دیروز

ایسنا نوشت: سخنگوی وزارت بهداشت درباره نحوه استفاده از عابربانک در دوران شیوع کووید-۱۹ توصیه هایی را ارائه داد.

پریروز

ایسنا نوشت: بر اساس آخرین تصمیمات ستاد ملی کرونا و پس از گذشت چهار ماه و نیم از آغاز سال تحصیلی، حضور «اختیاری» دانش آموزان پایه های اول و دوم ابتدایی، دانش آموزان کلیه پایه های تحصیلی در مدارس کمتر از ۵۰ دانش آموز و هنرستانی ها در شهرهای آبی و زرد از امروز اول بهمن ماه مجاز دانسته شده و درهای مدارس به روی این گروه از دانش آموزان باز است.

پریروز

ایسنا نوشت: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش برف و باران، وزش باد شدید و کاهش محسوس دما در بیشتر مناطق کشور خبر داد و گفت: سامانه بارشی تا روز جمعه (۳ بهمن) در کشور فعال خواهد بود.

پریروز

از جمله چالش هایی که در سال های اخیر گریبانگیر صنایع دستی ایران بوده، مسئله خلا حمایت های حقوقی و قانونی است. موضوعی که متاثر از آن چالش های مختلفی پیش روی فعالان این حوزه در مسیر توسعه و رونق کسب و کارشان قرار داده است.

3 روز پیش

فارس نوشت: مدیر مرکز مدیریت راه ها گفت: در حال حاضر در آزادراه کرج- قزوین حدفاصل پایانه شهید کلانتری تا مهرویلا و در آزادراه قزوین - کرج حدفاصل استاندارد تا پل فردیس ترافیک سنگین است.

3 روز پیش

رییس اداره ژنتیک دفتر بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت، با بیان اینکه غربالگری به هیچ عنوان اجباری نبوده است، گفت: هیچ ضرورتی برای محدود کردن غربالگری وجود ندارد.

3 روز پیش

ایسنا، به نقل از اسپوتنیک نوشت:یک دانشمند روس اعلام کرد کم‌خوابی و بی‌خوابی ریسک احتمال ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را ۲۵۰درصد افزایش می‌دهد.

3 روز پیش

فرمانده انتظامی مشهد گفت: تیم تجسس کلانتری ۱۲ مشهد در حال گشت زنی در حوزه استحفاظی خود با مشاهده درگیری یک جوان و دو شهروند بلافاصله برای بررسی موضوع وارد عمل شد.

3 روز پیش

اسنپ در گزارشی اعلام کرد که بر اساس تحقیقات بازار و نظرسنجی‌های انجام شده، در ناوگان این تاکسی اینترنتی، بیش از۹۸درصد رانندگان و بیش از ۹۰ درصد مسافران در سراسر کشور از ماسک استفاده می‌کنند.

3 روز پیش