خبرگزاری ایسنا |
1 ماه پیش

معاون سیاسی استاندار اصفهان: آمار میزان مشارکت پس از پایان رای گیری اعلام می شود ایسنا

معاون سیاسی استاندار اصفهان: آمار میزان مشارکت پس از پایان رای‌گیری اعلام می‌شود

ایسنا/اصفهانمعاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان با بیان اینکه آمار دقیق با آنالیز و تفکیک‌ مشارکت مردم در انتخابات، پس از اتمام رای‌گیری انجام خواهد شد.

محمدرضا جان‌نثاری، عصر امروز (جمعه، ۱۱اسفندماه) در دومین نشست خبری در روز انتخابات مجلس و خبرگان رهبری در خصوص ادامه فرآیند انتخابات، اظهار کرد: رای‌گیری مستمرا و بدون هیچ مشکلی در تمام شعب در حال انجام است. با توجه به حضور جمعیت رای دهنده این زمان از ساعت ۱۸ تا ۲۰ تمدید شد.

وی تاکید کرد: همه چیز در آرامش و امنیت کامل پیگیری شده و ادامه خواهد داشت.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان خاطرنشان کرد: آمار رای‌گیری‌ها به‌صورت سیار در حال انجام است. قاعدتا شهرستان‌ها نباید آماری ارائه دهند و آمار دقیق از سمت ستاد انتخابات استان اعلام خواهد شد.

جان‌نثاری با ابراز رضایت از مشارکت مردمی توضیح داد: نسبت به انتخابات‌های گذشته وضعیت و مشارکت خوبی داریم. در ساعات پایانی نیز ان‌شاءالله مشارکت بالاتری نسبت به زمان مشابه در دیگر انتخابات‌ سال‌های گذشته داشته باشیم.

او هم چنین درباره اخذ رای در روستاها و مناطق صعب‌العبور، تصریح کرد: ارسال صندوق و اخذ رای از تمام مناطق استان انجام شده و تنها برای یک روستا (وزوه) در اطراف فریدونشهر با ۲۰ خانوار جاده‌ها بسته شده و به دلیل شرایط جوی امکانی برای بالگرد نبود که هنوز نتوانسته‌ایم رای آن‌ها را بگیریم، ولی همچنان در تلاش ارسال صندوق رأی به این روستا هستیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان با بیان این‌که آمار دقیق با آنالیز و تفکیک‌ پس از اتمام رای‌گیری انجام خواهد شد، گفت: گزارش‌هایی از تبلیغ خارج از شعبه در زمان ممنوعیت تبلیغ رسیده که به هیئت نظارت ارجاع دادیم تا بررسی کنند، ولی از خود کاندیداها گزارش تخلفی نداشته‌ایم. با مدیر کل آموزش و پرورش نیز صحبت کردیم تا با هماهنگی با کارگروه‌های انتخابات استان، مدارس به صورت موردی تعطیل شده و اطلاع‌رسانی شود.

او اضافه کرد: روند رای‌گیری با صندوق‌های سیار در تمام بیمارستان‌های سطح شهر طبق برنامه زمانبندی انجام شده است. مسیر صندوق‌های سیار از قبل مشخص شده و به‌صورت خانه به خانه نیست، ولی برای افراد با شرایط جسمانی سخت و در صورت اطلاع به فرمانداری منعی ندارد. این حق مردم است و باید مردم را به حق‌شان برسانیم.

جان‌نثاری تاکید کرد: تا نتیجه قطعی نشده نباید منطقه‌ای اعلام کنیم، زیرا گاهی آرا یک صندوق می‌تواند نتیجه را تغییر دهد. پس برای جلوگیری از هر نوع شائبه، نتایج را بعد از اتمام مراحل رای‌گیری اعلام می‌کنیم.

مهدی سلیمانی، دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان نیز یادآور شد: هر ساعتی که مهلت پایانی رای‌گیری است، در نخستین گام نتایج انتخابات مجلس خبرگان رهبری انجام شده و پس از آن سراغ صندوق‌های نمایندگان مجلس می‌رویم.

وی افزود: با این شرایط نتایج حوزه انتخابی شهرستان اصفهان و تعدد شعب آن (۹۷۲ شعبه) فرآیند اعلام نتیجه طولانی خواهد بود و شاید تا یک یا دو روز در این مرحله بمانیم.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

«صنم مطلق‌زاده» دانشمند ایرانی «دانشگاه هلسینکی»، مدل‌های هواشناسی را برای نظارت بر حرکات ماهواره‌های حاضر در مدار زمین به کار می‌گیرد تا جابه‌جا شدن آنها را نشان دهد و بررسی‌های صورت‌گرفته با آنها را اصلاح کند.

2 ساعت پیش

در پی جنایت صهیونیست ها در یورش به اردوگاه نور شمس در طولکرم و به شهادت رساندن 14 فلسطینی جنبش حماس خواستار اعتصاب عمومی در روز یکشنبه در کرانه باختری شد.

1 ساعت پیش

بیشترین افزایش درآمد در این دوره مربوط به پروازهای دبی به ریاض بوده که درآمدها نسبت به سال گذشته ۴۱۶ درصد افزایش یافته است. این پرواز دو ساعته، مسیری بسیار پرسود بین مراکز مالی بزرگ و یکی از شلوغ ترین مسیرهای خاورمیانه است.

2 ساعت پیش

جواد نکونام، سرمربی استقلال برای یک هوادار استوری خاصی منتشر کرد.

2 ساعت پیش

با گذشت چند روز از بالاگرفتن تنش‌ها در منطقه، طلا همچنان جایگاه‌ خود را به عنوان پناهگاه امن، حفظ کرده‌است.

2 ساعت پیش

تا به امروز در کتاب‌های زیست‌شناسی به این نکته اشاره می‌شد که فقط باکتری‌ها این توانایی را دارند که نیتروژن را از جو گرفته و آن را برای زندگی قابل استفاده کنند. برخی گیاهان مانند حبوبات که قابلیت تثبیت نیتروژن را دارند، این کار را با نگهداری باکتری‌های همزیست در گره‌های ریشه‌هایشان انجام می‌دهند. اما کشف اخیر دانشمندان، از داستان دیگری حکایت دارد.

1 ساعت پیش

چهره ملی پوشان اوران ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد آمریکا در المپیک پاریس مشخص شد.

1 ساعت پیش

با تغییرات بازار تلفن هوشمند، اندروید در سال ۲۰۲۴، رشد قابل توجهی خواهد داشت که دو برابر روند iOS اپل خواهد بود.

2 ساعت پیش

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس به صهیونیست ها درباره تجاوز زمینی به رفح هشدار داد و گفت: اگر دشمن تصمیم بگیرد به رفح حمله کند، مردم ما پرچم سفید را بالا نخواهند برد و مقاومت آماده دفاع از خود است.

1 ساعت پیش

بیشتر...