وزیر جنگ رژیم صهیونیستی: اجازه بازگشت حماس به رفح را نمی دهیم all tv logo

رژیم صهیونیستی عملیات زمینی در رفح را از ماه مِی سال جاری میلادی آغاز کرد. عملیات در این منطقه در نهایت باعث اشغال گذرگاه رفح، اصلی‌ترین گذرگاه برای تامین نیاز‌های فلسطینیان شد. از هفتم مِی این رژیم اجازه ورود هیچ کمک بین المللی از طریق گذرگاه رفح به غزه را نداده است.

به گزارش الجزیره، یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی امروز چهارشنبه پس از دیدار با برت مک گورک، نماینده دولت آمریکا در امور خاورمیانه اعلام کرد: (رژیم) اسرائیل به هیچ عنوان نمی‌تواند بازگشت حماس به رفح و مرز میان غزه و مصر را بپذیرد.

گالانت درباره دیدار امروز خود با مک گورک گفت: دو طرف در این گفت‌وگو‌ها درباره غنیمت شمردن فرصت برای رسیدن به توافق با حماس به منظور آزادی اسرای صهیونیست باقی مانده در غزه به رایزنی پرداختند.

همچنین طرفین در این دیدار بر چالش‌های پیش رو در مسیر رسیدن به توافق با حماس پرداخته و راهکار‌های حل و فصل این چالش‌ها را بررسی کردند.

نظامیان صهیونیست در حالی گذرگاه رفح را اشغال کرده‌اند و در مرز با مصر مستقر شده‌اند که براساس توافق کمپ دیوید میان قاهره و تل‌آویو در دوره انور سادات، نظامیان این رژیم حق استقرار در مرز‌های میان فلسطینیان و مصر را ندارند. اقدامی که خشم مقامات قاهره را به دنبال داشته و آنها به دنبال دادن مسئولیت به تشکیلات خودگردان در این زمینه هستند.

مترجم: ابوالفضل هاشمی#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تصاویر مربوط به خودرو ب ام و X1 مدل 2023 را مشاهده می کنید.

1 ساعت پیش

معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در نشست خبری با محوریت خودرو ری‌را بیان کرد: ۶۹ درصد از قطعات استفاده شده در خودروی ری‌را داخلی است، ظرف ۶ ماه تا یک سال آینده نیز، ۳۰ درصد وابستگی به واردات قطعات را کاهش خواهیم داد؛ چرا که یکی از استراتژی های مدیریت ارشد برای ایران‌خودرو، کاهش ارزبری محصولات است که ساپکو در حال پیگیری این استراتژی می باشد.

1 ساعت پیش

مریم معصومی مدتی میشه بازیگری رو بیخیال شده اما به شدت تو اینستاگرام فعاله و دستی جذاب هم بر آتش استایل و فشن داره!

1 ساعت پیش

حتما با این مشکل رو به رو شده اید که در زمان استفاده از خودروی شخصی خود، ماشین به سختی روشن میشود و یا مصرف سوخت خودرو به میزان قابل توجهی افزایش پیدا میکند. در صورت مشاهده چنین مواردی یکی از اولین حدس هایی که زده میشود، خرابی شمع خودرو است.

1 ساعت پیش

محمد علی فردین در سن 19 سالگی با مهری خمارلو همسر زیبایش ازدواج کرد و تا آخر عمر به عشق او وفادار ماند.

1 ساعت پیش

اعتماد آنلاین : تصویری از سالن مطالعه دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران منتشر شده که نشان از تفکیک جنسیتی در این دانشگاه دارد.

1 ساعت پیش

رامسین کبریتی متولد ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۳۴۸ در شهر تهران می باشد برادر نسرین شهزک معروف به سپیده بازیگر قبل از انقلاب است.

1 ساعت پیش

لیست قیمت جدید محصولات گروه بهمن موتور ویژه اردیبهشت ماه 1402 منتشر شد.

1 ساعت پیش

دو بازیکن ملی پوش عراق در آستانه بازگشت به تیم ملی این کشور در بازی دوستانه با ایران هستند.

1 ساعت پیش

بیشتر...