خبرگزاری تسنیم |
6 روز پیش

امسال حتی یک مورد قطعی برق به دلیل کمبود تولید نداشته ایم اخبار نفت انرژی اخبار اقتصادی تسنیم Tasnim


امسال حتی یک مورد قطعی برق به دلیل کمبود تولید نداشته‌ایم

مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به ثبت مصرف ۶۴ هزار مگاواتی در سال جاری گفت: با وجود افزایش مصرف، امسال حتی یک مورد قطعی برق به دلیل کمبود تولید نداشته‌ایم.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش گروه اقتصادیخبرگزاری تسنیم، آرش کردی، مدیرعامل شرکت توانیر اظهار داشت" هفته بسیار گرمی پیش‌رو داریم و نیازمند کمک و همراهی هموطنان هستیم.

وی افزود: برنامه‌های مدیریت مصرف امسال در بخش ادارات سختگیرانه اجرا می‌شود به طوری که در ساعات اداری 30 درصد باید مصارف خود و پس از ساعات اداری باید 60 درصد مصرف خود را کاهش دهند.

کردی با بیان اینکه "در مجموعه وزارت نیرو این میزان را سختگیرانه‌تر اجرا کردیم، به طوری که در ساعات اداری، در ساختمان‌های اداری وزارت نیرو 40 درصد کاهش مصرف داشته‌ایم"، گفت: ادارات تاکنون همراهی خوبی داشته‌اند ولی قابلیت خوبی برای مدیریت بار و مصرف در بخش ادارات وجود دارد.

وی ادامه داد: در دو هفته گذشته برق اندکی بیش از 100 شرکت و دستگاه دولتی را قطع کرده‌ایم؛ ادارات در صورتی که دیزل ژنراتورهای تولید برق داشته و مورد استفاده قرار دهند، هیچ محدودیتی نخواهند داشت و حتی اضافه تولید برق آنها خریداری می‌شود.

کردی درباره بخش خانگی نیز گفت: بخش خانگی نصف مصرف برق کشور را در دوران اوج مصرف به خود اختصاص می‌دهد و اگر مشترکان در این بخش تنها 10 درصد کاهش مصرف داشته باشند بدون هیچ مشکلی از تابستان عبور خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه 30 هزار مگاوات سهم مشترکان خانگی از مصرف برق در فصول گرم سال است، خاطرنشان کرد: مشترکان اگر تنها 10 درصد  کاهش مصرف داشته باشند، در کل کشور  3 هزار مگاوات مصرف کاهش خواهد یافت.

مدیرعامل توانیر در خصوص نحوه مصرف برق مشترکان در کشور نیز گفت: 80 درصد از جمعیت خانگی کشور زیر الگو یا در سطح الگو برق مصرف می‌کنند که این تعداد می‌توانند از مشوق‌های صنعت برق که به میزان 500 تومان به ازای هر یک کیلووات ساعت کاهش مصرف است، بهره‌مند شوند؛ این میزان پاداش دقیقا 5 برابر هزینه برق مصرفی است که وزارت نیرو از مشترکان دریافت می‌کند.

وی افزود: مشترکان در این طرح حتی می‌توانند از صنعت برق طلبکار شوند که در این صورت در قبوض ماه‌های بعدی آنها لحاظ می‌شود.

مدیرعامل توانیر درباره گروه‌های پرمصرف نیز اظهار داشت: حدود 20 درصد از مشترکان بیش از الگو مصرف می‌کنند که در میان این گروه، 2 درصدی هستند که بیش از دوبرابر برق مصرف می‌کنند.

وی ادامه داد: در مجموع از بین 30 میلیون مشترک خانگی 25 میلیون مشترک 60 درصد و 5 میلیون مشترک 40 درصد از برق کشور را مصرف می‌کنند.

کردی با تقدیر از مردم در سراسر کشور به دلیل همراهی با صنعت برق گفت: هموطنان اگر در ساعت اوج مصرف  استفاده از وسایل برقی را به نیمه شب یا ساعت خنک روز منتقل و دمای کولرهای گازی  را روی 25 درجه و کولرهای آبی را روی دور کند قرار دهند،  10 درصد کاهش مصرف، به راحتی و بدن آنکه رفاه و آسایش آنها کاهش یابد، قابل دسترسی است.

مدیرعامل توانیر با بیان اینکه "تاکنون بخش‌های صنعت و کشاورزی به خوبی با صنعت برق همراهی کرده‌اند که جای تقدیر دارد"، گفت: با وجود افزایش مصرف و رسیدن پیک مصرف به 64 هزار مگاوات در سال جاری، امسال حتی یک مورد قطعی برق به دلیل کمبود تولید نداشته‌ایم.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

کنایه عبدالله روا به مذاکره همزمان بازیکنان با چندین تیم لیگ برتری را ببینید.

4 ساعت پیش

تیم ملی بسکتبال ایران در نخستین بازی رسمی خود با سرمربیگری سعید ارمغانی، به مصاف قزاقستان می‌رود.

4 ساعت پیش

بازیکن فصل گذشته استقلال به طور رسمی به جمع آبی‌پوشان پایتخت پیوست.

4 ساعت پیش

آیا می دانید نیش زنبور عسل چه فایده هایی برای انسان دارد؟ در این مقاله به بررسی فواید نیش زنبور عسل بر روی انسان می پردازیم.

4 ساعت پیش

انتقادات سعید عبدولی و پیشنهاد عبدالله روا برای این کشتی گیر را ببینید.

4 ساعت پیش

کنایه برنامه ویدیوچک به ماجرای انتقال وینگرجوان استقلال به پرسپولیس و بازگشت دوباره به استقلال را ببینید.

4 ساعت پیش

صحبت های روزبه چشمی هافبک با تجربه استقلال تهران با دوربین این باشگاه پس از تمدید قرارداد را ببینید.

3 ساعت پیش

مهاجم هلندی بارسلونا خیلی زود به دوران حضور خود در این تیم پایان داد.

5 ساعت پیش

بیشتر...