خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

تلاش بسیج برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب عملیاتی کردن سند راهبردی 10 ساله اعتلای بسیج فیلم اخبار اردبیل اخبار استانها تسنیم Tasnim


تلاش بسیج برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب و عملیاتی کردن سند راهبردی 10 ساله اعتلای بسیج + فیلم

گروه استان ها - بزرگداشت هفته بسیج، تبیین برنامه‌ها، خدمات نظام، انقلاب اسلامی و پرداختن به نقش نیروهای جان‌برکف بسیجی یکی از رسالت‌های ملی، دینی و انقلابی است و به همین مناسبت در شهر و روستاهای استان به آن پرداخته می‌شود.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیمازاردبیل، به مناسبت هفته بسیج در سراسر استان اردبیل برنامه‌های متعددی در حال برگزاری است و طرح‌های مختلفی نیز به مرحله اجرا رسیده و به همین منظور برنامه‌های هفته بزرگداشت بسیج با شعار «بسیج پاره تن مردم است»، با صدها عنوان موضوع‌های ادبی، فرهنگی، بصیرتی و ورزشی در شهرستان‌ها اجرا می‌شود.

امسال این هفته به ترتیب با نام بسیج و اقتصاد مقاومتی، علم و پژوهش، عدالت و مبارزه با فساد، عزت ملی و مرزبندی با دشمن، استقلال و آزادی، سبک زندگی و معنویت و اخلاق نامگذاری شد.

بسیج مستضعفان با فرمان تاریخی امام‌ خمینی(ره)، پنجم آذرماه سال 1358 تشکیل شد و پس از تصویب مجلس شورای اسلامی در دی‌ماه 1359به صورت قانونی رسمیت پیدا کرد و هم‌اکنون مجموعه نیروهای آن در بخش‌‌های مختلف سازمان‌ها و نهادها در شهرها و روستاها فعال هستند.

 بزرگداشت هفته بسیج، تبیین برنامه‌ها، خدمات نظام، انقلاب اسلامی و پرداختن به نقش نیروهای جان‌برکف بسیجی یکی از رسالت‌های ملی،  دینی و انقلابی است و به همین مناسبت در شهر و روستاهای استان  به آن پرداخته می‌شود.

برنامه‌های بزرگداشت این هفته با همکاری اقشار مختلف مردم، پایگاه‌های مقاومت، رسانه‌های گروهی به نحو مناسب، با هدف تجلیل از جان‌برکفان بسیجی و تبیین خدمات نیروی مردمی و انقلابی برگزار  می‌شود.

در 42 سال گذشته نیروهای بسیجی بر حسب ضرورت در تمامی عرصه‌ها به خصوص در دوران هشت سال دفاع مقدس به نقش‌آفرینی مشغول بودند و باید برای تکریم تمامی ایثارها و فداکاری آنها در راستای خدمت به مردم و کشور اقدام مناسب صورت گیرد.

دیدار با مسئولان، برگزاری یادواره‌های شهیدان، فعالیت گروه‌های جهادی، برگزاری انواع مسابقات، نشست‌های بصیرتی، تجلیل از بسیجیان، خانواده شهیدان، برپایی نمایشگاه‌های مختلف و تبیین اهداف نظام و انقلاب از اهم برنامه‌هایی است که در طول هفته بسیج در حال اجراست.

شکرالله عبدی جانشین فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل اظهار داشت: اهمیت به رونق و توسعه اشتغال پایدار در مناطق محروم استان یکی از برنامه‌های مهم بسیج است که به همین منظور صندوق‌های قرض‌الحسنه‌ای راه‌اندازی کرده‌ایم.

وی بیان کرد: بسیج همواره در کنار آحاد مختلف مردم برای خدمت‌رسانی در جامعه آماده است و به همین منظور درصدد هستیم تا از اصل و متن انقلاب اسلامی دفاع کرده و برای دستیابی به اهداف و آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی کوشا باشیم که این مسئله به عنوان اولویت اساسی و مهم مطرح است.

جانشین فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: شجره طیبه امروز به درخت تنومندی تبدیل شده که با تلاش برای تحکیم بنیان‌های نظام اسلامی گام‌های اساسی برداشته و درصدد هستیم که در عرصه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی پیشگام باشیم.

عبدی اظهار کرد: تحقق بیانیه گام دوم انقلاب و عملیاتی کردن سند راهبردی 10 ساله اعتلای بسیج از اهداف و برنامه‌های مهمی است که با جدیت در دستور کار داریم و به همین منظور باید برنامه‌ریزی‌های اساسی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: به مناسبت هفته بسیج 600 عنوان برنامه با شعار «بسیج حامی مردم» در حال برگزاری است که به صورت مجازی و حضوری در نظر گرفته شده و تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیشده شده است.

 جانشین فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: نمایش اقتدار عاشورایی بسیجیان نیز به همین مناسبت برگزار شده و به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج 100 زندانی جرایم غیرعمد در استان آزاد شده و به آغوش خانواده‌های خود بازمی‌گردند.

عبدی از اختصاص یک میلیارد و 850 میلیون تومان اعتبار برای اجرای پروژه‌های بسیج خبر داد و ادامه داد: به همین منظور عملیات 28 پروژه عمرانی با اختصاص اعتباری در حدود 3 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

گام دوم انقلاب با تفکر بسیجی میسر است

حجت‌الاسلام والمسلمین میثم فیاضی به مناسبت هفته مبارک بسیج اظهار داشت: گام دوم انقلاب با تفکر بسیجی میسر است و در این مسیر معلمان به عنوان طلیعه‌داران رشد، توسعه و پیشرفت هستند.

فیاضی افزود: با تربیت جوانان مومن و متعهد و متخصص آینده انقلاب اسلامی تضمین خواهد شد که رسالت فرهنگیان بر همین اساس شکل گرفته و سند تحول بنیادین نیز بر آن تاکید اساسی دارد.

 مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل با انتقاد از ارائه نسخه تربیتی توسط غرب ، این عنوان را یک نوع استعمار جدید دانست و گفت: با طراحی سند 2030 در دنیا می خواهد به اهداف شوم و پلید خویش دست یابد که به برکت نظام اسلامی این توطئه هم مانند همه دسیسه های رنگارنگ دیگر با شکست مواجه گردید.

فیاضی ادامه داد: اخیراً دشمنان با برنامه ریزی بسیار زیرکانه با دو عنصر تحریم و تحریف درصدد نفوذ به آرمان های والای انقلاب هستند که به یقین با بصیرت و تدبیر آحاد مردم خصوصاً معلمان و دانش آموزان در این زمینه نیز دشمنان ناکام خواهد ماند.

هفته مبارک بسیج نماد غرور و عزت ملی است

سردار غلامحسین محمدی اصل فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل اظهار داشت: بسیج یکی از ستون‌های اصلی جبهه انقلاب اسلامی در مواجهه با تهاجم عظیم فرهنگی و جنگ نرمی است که دشمنان اسلامی برای تضعیف ارزش‌های انقلاب و اسلام به راه انداخته است.

وی با اشاره به اینکه ده‌ها عنوان برنامه در هفته مبارک بسیج در سراسر استان اردبیل برگزار شد افزود: بسیج یکی از ستون‌های اصلی جبهه انقلاب اسلامی در مواجهه با تهاجم عظیم فرهنگی و جنگ نرمی است که دشمنان اسلام برای تضعیف ارزش‌های انقلاب و اسلام به راه انداخته‌اند.

محمدی‌اصل ادامه داد: هفته مبارک بسیج نماد غرور و عزت ملی است و تشکیل این مجموعه انقلابی‌ و توانمند نتیجه تدبیر ارزنده و حکیمانه امام راحل است.

روایت متفاوت حاج علی فضلی از دیدار بسیجیان لشگر سیدالشهدا(ع) با امام خمینی(ره)+ صوت
ورود بسیج به نهضت آبرسانی/ تامین امنیت 40 هزار نقطه کشور با حضور بسیجیان + فیلم
بسیج در تداوم انقلاب و نظام نقش تعیین‌کننده‌ای دارد

وی ادامه داد: تحریم‌ها در دوران دفاع مقدس به حدی بود که حتی واردات سیم خاردار را به کشور ممنوع کرده بودند اما بسیجیان با خلاقیت و اراده جهادی توانستند بر تمامی مشکلات و محرومیت ها فائق آیند که در این خصوص امام راحل جنگ را نعمتی برای کشور قلمداد کردند چرا که مردم ایران به خوبی دشمنان خود را شناختند و با روحیه بسیجی توانستند در حوزه های مختلف کشور را بی نیاز از واردات کنند.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: بسیج به عنوان پاره تن مردم در تمام شرایط سخت و دشوار کشور در کنار مردم است و خدمتگزاری به ولی نعمتان انقلاب را افتخاری بزرگ می‌داند.

انتهای پیام/140/ش#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

5 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

5 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

5 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

5 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

5 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

5 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

5 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

5 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

5 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

5 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

5 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

5 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

5 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

5 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

5 روز پیش

بیشتر...