خبرگزاری تسنیم |
۴ هفته پیش

لاپید: نتانیاهو باید کابینه اصلی را منحل می کرد تسنیم


لاپید: نتانیاهو باید کابینه اصلی را منحل می‌کرد

رئیس حزب اپوزیسیون رژیم اسرائیل نخست وزیر این رژیم را به خیانت به نظامیان متهم کرد و گفت که نتانیاهو به جای انحلال شورای جنگ، باید کابینه اصلی را منحل می‌کرد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین المللخبرگزاری تسنیم، یائیر لاپید، رئیس حزب اپوزیسیون رژیم اسرائیل از اقدام نتانیاهو در انحلال کابینه اضطراری جنگی انتقاد کرد و گفت که بهتر بود به جای شورای جنگ، خود کابینه اصلی را منحل می‌کرد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل قبل از ظهر امروز کابینه فوق العاده‌ای جنگی خود را بعد از ماه‌ها منحل کرد و بنا به گفته رسانه‌های صهیونیست، قرار است این کابینه نسبت به کابینه قبلی کوچکتر باشد که شامل وزیران جنگ، امور استراتژیک و رئیس شورای امنیت داخلی است.

رئیس اپوزیسیون رژیم اسرائیل در واکنش به تصویب «قانون سربازی» در این رژیم گفت: دولت نتانیاهو به ارتش خیانت می‌کند و امنیت کشور را تضعیف می‌کند».

او همچنین گفت: نتانیاهو، نظامیان ما را با لبخندش به تصویب لایحه قانون مذکور که حریدی‌ها را از خدمت معاف می‌کند، فروخت. لاپید گفت که «نباید حریدی‌ها بگوید: بمیریم هم، سربازی نمی‌رویم، زیرا کسانی که هر روز کشته می‌شوند، فرزندان ما هستند که در ارتش خدمت می‌کنند.»

حریدی‌ها یهودیان فوق‌ارتدکس، بنیادگرایان شاخه یهودیت ارتدوکس در اراضی اشغالی فلسطین هستند و حدود 10 درصد از جمعیت رژیم اسرائیل را تشکیل می‌دهند و بر اساس قانون معافیت سربازی که حکومت نتانیاهو تصویب کرده این قشر از صهیونیست‌ها از سربازی معاف هستند.

هفته گذشته پارلمان کنست اسرائیل این قانون را مجددا تمدید کرد، آن هم در شرایطی که جنگ نوار غزه و درگیری‌ها در شمال فلسطین منجر شده، تل‌آویو با کمبود نیرو مواجه شود و نیرو‌های ذخیره ارتش را برای جنگ فرابخواند. تصویب تمدید این قانون موجی از اعتراض‌ و نارضایتی در بین صهیونیست‌های سکولار به ویژه نیروهای ارتش به راه انداخت.

بنی گانتس، رئیس ائتلاف «بلوک دولت» تهدید کرده بود که در صورت تصویب تمدید این قانون از کابینه جنگی کنار خواهد کشید و همین اتفاق افتاد و او هفته گذشته بعد از موافقت کنست از کابینه جدا شد؛ اقدامی که باعث شد نتانیاهو، کابینه‌ جنگی را امروز منحل کند.

نتانیاهو کابینه جنگی را منحل کرد
انحلال کابینه جنگی اسرائیل؛ وضعیت شکننده نتانیاهو

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تصویری قدیمی از چند بازیگر مطرح ایرانی در یونان با تیپ های بسیار از مد افتاده منتشر شد.

1 ساعت پیش

مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت اعلام کرد که تمام خدمات مربوط به انتقال سهام عدالت متوفیان به ورثه‌ها، به شرط اینکه از طریق بازار سرمایه صورت گیرد، رایگان خواهد بود.

1 ساعت پیش

طبق اعلام سازمان ملی استاندارد ایران، ضمن تجدیدنظر صورت گرفته توسط این سازمان، تولیدکنندگان و فروشندگان تایر از هفتم شهریور ماه سال جاری، برای توزیع هر حلقه تایر، ملزم به ارائه برگه‌ ضمانت‌نامه خواهند بود.

1 ساعت پیش

معاون اول رئیس جمهور تصویب‌نامه هیأت وزیران در خصوص حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان کشوری، قضات، اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها، کارانه پزشکان و حقوق والدین شهدا را به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد.

1 ساعت پیش

به گفته سخنگوی شورای رقابت هرگونه قیمت‌گذاری در مورد خودرو از فیلتر سازمان حمایت، شورای رقابت و وزارت صمت عبور می‌کند و خودروساز نمی‌تواند در این زمینه مستقل عمل کند.

1 ساعت پیش

بر اساس شاخص سرمایه‌گذاری لوکس نایت فرانک، خودروهای کلاسیک یکی از دارایی‌ها با بهترین عملکرد در سطح جهان بوده‌اند و در طول سال‌ها گاهی از کلاس‌های دارایی سنتی بهتر عمل کرده‌اند. حتی در دوران اوج کووید، اتومبیل‌های کلاسیک دومین سرمایه‌گذاری پرطرفدار بودند.

1 ساعت پیش

با انتخاب«جو بایدن» و اتمام دوره ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ»، خوش‌بینی به رفع ناگهانی و یک‌شبه مشکلات بین‌المللی در فضای سیاسی و اجتماعی کشور حاکم شده است. صنعت خودرو همپای صنعت نفت، آسیبی جدی از تحریم‌های امریکا دیده است.

1 ساعت پیش

شاید باور کنید قالپاق خودرو ارزان باشد اما دوران ارزانی این قطعه هم گذشت.

1 ساعت پیش

وزیر کشور: احتمال ادامه تعطیلی با تشخیص وزارت بهداشت وجود دارد.

1 ساعت پیش

بیشتر...