تولید محصول برنج ICM در ۳۰۰۰ هکتار شالیزار مازندران all tv logo

تولید محصول برنج (ICM) در ۳۰۰۰ هکتار شالیزار مازندران
مازندرانساری

روابط عمومیجهاد کشاورزی مازندراناعلام کرد: همایش مدیریت تلفیقیتولید محصول برنج(ICM) باحضور محققان، کارشناسان کشاورزی و کشاورزان پیش‌رو در محمودآباد برگزار شد.

این همایش با حضور رعیت پناه مسوول پیگیری امور معاونت بهبود تولیدات گیاهی، بیگی سرپرست مدیریت حفظ نباتات، رمضانی مسؤول پیگیری زراعت برنج سازمان جهاد کشاورزی مازندران، صالحی فر مسؤول غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران، خسروی رییس معاونت موسسه تحقیقات برنج کشور، رستمی متخصص بیماری‌های گیاهی مرکز تحقیقات برنج کشور، مدیران، معاونین فنی و کارشناسان پهنه مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ها، کشاورزان پیشرو و مددکاران ترویجی شهرستان‌ها در مرکز ترویج و توسعه تکنولوژی هراز (کاپیک) محمودآباد برگزار شد.

هدف از این روش در تولید محصول برنج، بهینه‌سازی عملکرد محصول در عین به حداقل رساندن اثرات منفی بر محیط زیست و سلامت انسان است و نگاهی جامع به مدیریت محصول دارد.

حاصلخیزی خاک، مدیریت آفات و بیماری‌ها، مدیریت آب، تناوب زراعی، کنترل علف‌های هرز و استفاده از نهاده‌های کشاورزی مناسب از جمله موارد مورد توجه در ICM است و استقرار این سیستم با توجه به کنترل و پایش موثر همه فرآیند‌های تولید انجام می‌شود.

در راستای اجرای برنامه‌های راهبردی امنیت غذایی و ارتقاء کمی و کیفی بهره‌وری تولید محصول استراتژیک برنج و تولید غذای سالم و پایداری حفظ تنوع زیستی در زیست‌بوم شالیزار‌های مازندران، امسال در ۳۰۰۰ هکتار شالیزار مازندران، تولید برنج به روش ICM انجام می‌شود.

باشگاه خبرنگاران جوانمازندرانساری#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس سازمان هواپیمایی کشور گفت: هنوز هیچ تغییر قیمتی در بلیت هواپیما ایجاد نشده و تصمیم گیرنده اصلی در این بخش ستاد تنظیم بازار است.

نیم ساعت پیش

سازمان وظیفه عمومی فراجا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مشمولان غیرغایبی که متقاضی تمدید موعد اعزام به دلیل همزمانی خدمت ۲ برادر هستند، می‌توانند تا پایان خدمت دوره ضرورت برادر حین خدمت از تمدید تاریخ اعزام به خدمت بهره‌مند شوند.

یک ربع پیش

اولین جلسه شورای سیاستگذاری کنگره ملی سرداران شهید استان البرز با حضور نماینده ولی فقیه در استان و رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور برگزار شد.

یک ربع پیش

جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پی انتقام سپاه از رژیم صهیونیستی پیامی را منتشر کرد.

یک ربع پیش

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان با اشاره به تاثیر ساخت بزرگراه در مسیر زابل - زاهدان بر توسعه استان از طریق کریدور شمال - جنوب و نیز کاهش تلفات جاده‌ای بر تکمیل و بهره برداری از این پروژه مهم راه‌سازی تا پایان سال ۱۴۰۳ خبر داد.

نیم ساعت پیش

آخرین فهرست از ۳۰ فیلم پرفروش تاریخ سینما منتشر شد.

یک ربع پیش

رئیس جمهور پیشین آمریکا گفت: ایران جرات حمله به اسرائیل را داشت تنها به این دلیل که دولت بایدن ضعیف بود. 

نیم ساعت پیش

رئیس سازمان نقشه برداری کشور گفت: ۳۵۰ شهر فاقد نقشه در کشور بودند که از این تعداد برای ۱۵۰ شهر نقشه تهیه شده است.

نیم ساعت پیش

بیشتر...