گلستان ما |
۱ هفته پیش

گلستان ما برخورد بدون اغماض پلیس با اراذل اوباش خواسته مردم از پلیس است

به گزارش گلستان ما، غلام الواری رئيس سازمان قضايي به همراه دادستان نظامي و مستشار دادگاه تجديد نظر نظامي گلستان به مناسبت هفته ناجا با فرمانده انتظامي استان ديدار و گفتگو کرد و با تبریک این هفته به تلاشگران عرصه امنیت اظهار کرد: پليس با ماموريت بسيار شکننده و حساس به حمايت عموم مردم و دستگاه های مختلف نياز دارد.

رئيس سازمان قضايي استان گلستان افزود: حمايت مردم از پليس نوعي قدرداني از زحمات کارکنان خدوم و جان بر کف ناجا محسوب مي شود.           

الواری با بيان اینکه رفتار پليس زير ذره بين مردم است، گفت: پليس بايد در انجام ماموريت ها اقتدار داشته باشد، اما به فرموده مقام معظم رهبري اقتداري که تبديل به ظلم شود قابل پذيرش نيست.

اين مقام قضايي بيان داشت: اگر دفاع از امنيت و آرامش مردم را از وظايف پليس برشماريم، بدون شک تخطي از قانون توسط پليس، مايه نارضايتي مردم است.

الواري تصريح کرد: مداراي با مردم عادي و برخورد محکم و مقتدرانه با برهم زنندگان نظم جامعه بايد به عنوان يک مدل صحيح رفتاري از سوي پليس معرفي شود.

وي با بيان اينکه نيروي انتظامي يک سازمان مردم محور است، تصريح کرد: با اين جايگاه پلیس همراه با ترک فعل مجرمانه باید از انجام هر گونه رفتار غیر اخلاقی، خودداري کند.

رئيس سازمان قضايي استان بيان داشت: اصالت پليس ريشه در قانون دارد و انتظار به حق مردم از متولیان برقراري نظم و امنيت چيزي جز توليد و تداوم امنيت با رعايت قانون نيست.

الواري افزود: در توليد امنيت يکي از خواسته ها و دغدغه هاي مهم مردم برخورد بدون اغماض پليس با اراذل و اوباش است.

اين مقام قضايي تاکيد کرد: نیروی انتظامی بايد جسورانه فرصت هرگونه شرارت و طغيان را از اراذل و اوباش سلب نمايد تا فکر ايجاد ناامني از ذهن هنجارشکنان خارج شود.

به گفته وي مقابله با اراذل و اوباش در مراکز شهرها يکي از مهم ترين وظايف نيروي انتظامي است.

الواري با بيان اينکه سازمان قضايي نقش نظارتي بر نيروهاي مسلح دارد، گفت: سازمان قضايي درمسير تامين امنيت با نيروهاي مسلح  کاملا هم سو و همراه است، اما در انجام وظايف قانوني بسيار جدي و مصمم است.

اين مقام قضايي تاکيد کرد: سازمان قضايي تلاش مي کند با صيانت از نيروهاي مسلح بواسطه اقدامات پيشگيرانه به صورت غير مستقيم به تامين امنيت کمک کند.

وي بيان داشت: يک نيروي نظامي با عدم ارتکاب جرم مي تواند در چرخه تامين امنيت نقش آفريني کند که البته انتظار سازمان قضايي چيزي جز اين نيست.

الواري تصريح کرد: طبق قانون متولي پيشگيري از وقوع جرائم نظامي سازمان قضايي است اما تاکيد فرماندهان بر قانون مداري در کاهش وقوع جرائم نظامي موثر است.

سردار محمد سعيد فاضل دادگر فرمانده انتظامي استان نيز در اين ديدار، گفت: جانفشاني در راه انقلاب اسلامي با تقديم تعداد زيادي شهيد و جانباز از افتخارات نيروي انتظامي است.

وي افزود: مردم عادي و هر سازماني که در تامين امنيت به نيروي انتظامي کمک مي کنند در اين افتخارات سهيم هستند.

دادگر تاکيد کرد: سازمان قضایی یکی از اين سازمان هاست که بواسطه کلاس های آگاهسازی حقوقی مستقيما بر افکار کارکنان ناجا تاثیر می گذارد.                                                           

وی با بيان اينکه به برنامه هاي پيشگيرانه سازمان قضايي اعتماد داريم، تاکيد کرد: اين سازمان کاملا کارشناسي شده علت وقوع جرائم را در بسترهاي مختلف دنبال کرده و خنثي مي کند.

دادگر تصريح کرد: روحيه همکاری نیروهای مسلح  با سازمان قضایی یک نمونه موفق درشناسايي و پیشگیری از وقوع جرائم است.
فرمانده انتظامي استان تاکيد کرد: قطعا ارتکاب جرم و تخلف از دستورالعمل ها و قوانين به هويت و جايگاه نيروي انتظامي آسيب وارد خواهد کرد.

وي گفت: پليس در انجام ماموريت ها همواره در معرض آسيب قرار دارد که اين موضوع کار و وظيفه ما را سنگين تر مي کند.   

گفتنی است رئیس عقیدتی سیاسی انتظامی استان نیز در این دیدار حضور داشت.

انتهای پیام/#‌خبری #‌اخبار منبع: گلستان ما

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس جمهور در پیامی به «الکساندر فان دربلن» فرا رسیدن روز ملی جمهوری فدرال اتریش را تبریک گفت.

نیم ساعت پیش

سازمان پدافند غیرعامل کشور در خصوص حمله سایبری به سامانه هوشمند توضیع سوخت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: اختلال در خدمت‌رسانی به مردم و خدشه به اعتبار سایبری کشور را پیگیری قانونی می‌کنیم.

نیم ساعت پیش

ستاد نماز جمعه تهران ضمن اعلام تدابیر اجرایی نماز جمعه این هفته گفت: خطیب این هفته، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد و سخنران پیش از خطبه‌ها خواهر شهید فهمیده و رئیس کنگره ملی همفکری بسیج دانش‌آموزی خواهند بود.

2 ساعت پیش

رئیس ستاد برگزاری ۱۳ آبان استان تهران گفت: با هماهنگی ستاد ملی مبارزه با کرونا تجمع ١٣ آبان در تهران و شهرستان‌های استان برگزار خواهد شد.

2 ساعت پیش

دبیر شورای نگهبان گفت: مقام معظم رهبری آگاه، به روز و مسلط به اوضاع هستند که دعا برای سلامتی و طول عمر با عزت ایشان برای ما فرض است.

2 ساعت پیش

زمان اتمام پالایش مرحله اول ثبت‌نام مسکن حمایتی رئیسی اعلام شد.

4 ساعت پیش

زمان قرعه کشی سایپا آبان ۱۴۰۰ اعلام شد و قرار است امروز 5 آبان با حضور نهادهای نظارتی برگزار شود.

4 ساعت پیش

لوازم خانگی ایرانی گران شد. نایب رئیس اتحادیه لوازم خانگی با تائید این خبر گفت: لوازم خانگی ایرانی به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه و نرخ دستمزد گران شد.

4 ساعت پیش

طرح واردات خودرو را به تصویب رساند و طبق این مصوبه، ورود خودروهای خارجی به کشور در ازای صادرات و همچنین با منشأ خارجی ارز بلامانع خواهد بود.

4 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

4 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

4 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

4 ساعت پیش

اولین جلسه شورای هنر شورای عالی انقلاب فرهنگی در دولت سیزدهم با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سرپرست وزارت آموزش و پرورش و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

4 ساعت پیش

یکی از مهم‌ترین شاخه‌های تحلیل تکنیکال، شناسایی روند غالب بازار و تشخیص اتمام روند جاری و هم سو کردن فکر و ذهن و احساس تحلیلگر با تغییرات روند بازار است. براین اساس، ضروری است معامله‌گران در تحلیل‌های خود دو بعد از تحلیل تکنیکال را هم زمان با یکدیگر در نظر بگیرند؛ این دو بعد در بیشتر موارد تحلیلگر را به انجام معاملات خرید و فروش ترغیب می کنند.

4 ساعت پیش

بیشتر...