خبرآنلاین |
2 ماه پیش

جدیدترین آمار مبتلایان قربانیان کرونا در جهان خبرآنلاین

جدیدترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

ایسنا نوشت: بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۴۷ میلیون و ۹۷۴ هزار و ۷۲۵ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۴۰ هزار و ۳۸۲ بیمار کووید- ۱۹ نیز تایید شده است.

بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۷۹ هزار و ۵۸۲ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۱۰۰.۶ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۷.۸ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۲ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (پنجشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۱۰۰,۶۲۵,۴۹۳۱,۱۰۵,۵۴۶
۲هند۴۴,۶۷۳,۳۷۹۵۳۰,۶۲۰
۳فرانسه۳۷,۸۴۶,۷۹۹۱۵۸,۹۵۰
۴آلمان۳۶,۴۹۹,۶۰۰۱۵۷,۹۴۳
۵برزیل۳۵,۳۰۴,۷۱۵۶۸۹,۸۵۳
۶کره جنوبی۲۷,۱۵۵,۸۱۳۳۰,۵۶۸
۷ژاپن۲۴,۷۹۳,۱۶۶۴۹,۶۴۴
۸ایتالیا۲۴,۲۶۰,۶۶۰۱۸۱,۰۹۸
۹انگلیس۲۴,۰۰۰,۱۰۱۱۹۶,۸۲۱
۱۰روسیه۲۱,۵۹۰,۸۲۸۳۹۲,۰۰۲

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۹ هزار و ۷۰۶ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۳۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

مینو محرز: متوسط سن ابتلا به ایدز در کشور به ۲۵ سال رسیده است

حذف یک وعده غذایی چه بلایی سرمان می‌آورد؟/ توصیه مهم تغذیه‌ای برای افزایش انرژی

۳۵۲۳۶#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...