اقتصاد آنلاین |
۲ هفته پیش

چی کار کنیم که سرطان نگیریم اقتصاد آنلاین اقتصادآنلاین

  • درست غذا بخورید
  • مراقب وزن خود باشید
  • سیگار را ترک کنید
  • از پوست خود محافظت کنید

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از سلامت نیوز، شما می‌توانید با رعایت این عادات سبک زندگی سالم،خطر ابتلا به سرطانرا به میزان قابل توجهی کاهش دهید

یک مطالعه منتشر شده در JAMA Internal Medicine نشان داد که فعال بودن با کاهش قابل توجه خطر ابتلا به انواع مختلف سرطان مرتبط است. به علاوه، ورزش منظم به شما کمک می‌کند وزن سالمی داشته باشید کهخطر ابتلا به سرطانرا هم کاهش می‌دهد.

در هفته ۱۵۰ دقیقه فعالیت با شدت متوسط (چیزی که ضربان قلبتان را بالا ببرد) با فعالیت‌های ساده مانند پیاده روی سریع، دوچرخه سواری یا حتی استفاده از پله به جای آسانسور می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

درست غذا بخورید

سرطان روده دومین قاتل بزرگ سرطان در انگلستان و چهارمین سرطان شایع در جهان است. بهترین راه برایکاهش خطر ابتلا به سرطانروده، داشتن یک رژیم غذایی متعادل با مقدار زیادی میوه و سبزیجات است.

زیرا میوه و سبزی، فیبر مورد نیاز برای حفظ عملکرد مؤثر روده را فراهم می کند. همچنین مصرف زیاد گوشت قرمز یا فراوری شده خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.

مراقب وزن خود باشید

بر اساس تحقیقات سرطان انگلستان، اگر همه ما وزن مناسبی داشته باشیم، می‌توان از حدود ۲۲ هزار و ۸۰۰ مورد سرطان در سال پیشگیری کرد. با این حال، حدود ۶۳ درصد جمعیت بزرگ سال هم اکنون اضافه وزن دارند.

سیگار را ترک کنید

سرطان ریه سومین نوع شایع سرطان در انگلستان است (و دومین سرطان شایع در زنان) با این حال، ۷۹ درصد موارد قابل پیشگیری هستند. با ترک کردن سیگار می‌توانید ازخطر ابتلا به این سرطانجلوگیری کنید.

از پوست خود محافظت کنید

اشعه فرا بنفش در نور خورشید به DNA سلول های پوست آسیب می رساند و همان چیزی است که باعث جدی ترین نوعسرطانپوست، ملانوم بدخیم می شود. این اشعه‌های مضر فرابنفش از آفتاب ساطع می‌شوند، پس از آن دوری و حتما در صورت قرار گرفتن در معرض آفتاب از ضد آفتاب استفاده کنید.

منبع:سلامت نیوز


#‌اخبار منبع: اقتصاد آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...