خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

گلایه شهروندان زنجانی از نرخ بالای خدمات بیمارستان بهمن تخلفات بیمارستانی به دانشگاه علوم پزشکی اعلام شود اخبار زنجان اخبار استانها تسنیم Tasn


گلایه شهروندان زنجانی از نرخ بالای خدمات بیمارستان "بهمن"/ تخلفات بیمارستانی به دانشگاه علوم پزشکی اعلام شود

گروه استان‌ها ــ حجم گلایه شهروندان زنجانی از نرخ بالای خدمات بیمارستان بهمن افزایش یافته است؛ این موضوع را خبرنگار تسنیم پیگیری کرد.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیماززنجان،بیمارستان بهمن تنها بیمارستان‌ خصوصی شهر زنجان است که فعالیت رسمی خود را در اوایل دهه 90 آغاز کرد؛ البته این بیمارستان در چند سال گذشته مشکلات مالی زیادی داشته و حتی تا مرز ورشکستگی هم در اوج بیماری کرونا رفت و با ورود دستگاه قضایی برخی موانع از مقابل این بیمارستان برداشته شده و باید ببینیم سرنوشت این بیمارستان در آینده چگونه خواهد بود.

طبق گزارش‌های واصله؛ بیمارستان بهمن به خاطر گرانی در بستری و رسیدگی به بیماران همواره مشکلات زیادی را برای شهروندان زنجانی ایجاد کرده است. چندی پیش بود که سید البرز حسینی نماینده مردم خدابنده در مجلس در گفت‌وگو با این رسانه از عملکرد غیرحرفه‌ای برخی از پزشکان در زنجان انتقاد کرده بود؛ وی معتقد بود که برخی پزشکان به اجبار برخی مریضان خود را برای درآمد بیشتر به بیمارستان بهمن هدایت می‌کنند تا پول بیشتری را از بیمار دریافت کنند. این مسئول از رؤسای دانشگاه علوم پزشکی زنجان درخواست کرده بود که هرچه سریعتر به وضعیت کاسبی برخی از پزشکان رسیدگی کنند.

حال افزایش هزینه‌های سرسام‌آور این بیمارستان سبب شده که صدای شهروندان زنجانی دربیاید؛ به طور مثال هزینه بستری مادر و نوزاد تازه متولد شده هر شب به مبلغ 7 تا 10 میلیون تومان رسیده است؛ از سوی دیگر هزینه‌های بالای دندان پزشکی در این مجموعه نیز اعتراض زیاد مردمی را به همراه داشته است. این‌ها فقط بخشی از مشکلات این بیمارستان بود که همگان انتظار دارند مسئولان بالادستی نظارت بیشتری را از این مجموعه داشته باشند.

"بدهی مالی" یکی از بیمارستان‌های مجهز زنجان را ورشکست کرد/ تشدید کمبود تخت بیمارستانی
تخلف آشکار برخی پزشکان در زنجان؛ اجبار بیماران برای حضور در بیمارستان خصوصی

شهروندان تخلفات بیمارستانی را به دانشگاه اعلام کنند

اما علیرضا آرمانی‌کیان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: از تمام شهروندان زنجانی درخواست داریم اگر تخلفی در بیمارستان بهمن و یا هر بیمارستان دیگری شاهد بودند حتما به معاونت درمان دانشگاه مراجعه و مستندات خود را تحویل دهند.

وی عنوان کرد: این بیمارستان تنها بیمارستان خصوصی استان است ولی قرار نیست با هر شرایطی با آن مدارا کرد؛ حتی این بیمارستان چندی پیش در شرف تعطیلی و ورشکست شدن بود ولی با ورود دستگاه قضایی به کار خود در حال حاضر ادامه می‌دهد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان ادامه داد: معاونت درمان دانشگاه آماده است تا شکایات شهروندان را دریافت کند؛ قرار نیست برخی‌ها به اسم پزشک و دکتر، سود کلانی به جیب آن هم از راه نادرست بزنند.

از سوی دیگر هم محمد محرمی رئیس نظام پزشکی زنجان در گفت‌وگو با تسنیم در خصوص مشکلات به وجود آمده و اعتراض شهروندان زنجانی گفت: بنده منکر بروز تخلفات نیستم و تأیید هم نمی‌کنم ولی از والدین و کسانی که نسبت به موضوع مطرح شده اعتراض دارند درخواست دارم به نظام پزشکی مراجعه کنند تا به این موضوع رسیدگی کنیم.

وی افزود: خوشبختانه بنده سهامدار هیچ بیمارستان و درمانگاهی نیستم و به‌خاطر همین موضوع است که صادقانه تا آخر شکایت مردم را پیگیری می‌کنم. بنده با کسی در خصوص حق خوری شهروندان تعارفی ندارم و اگر قرار باشد با پزشک مربوطه برخورد می‌کنم.

رئیس نظام پزشکی زنجان ادامه داد: در حال حاضر به‌خاطر تخلف واحد دندانپزشکی بیمارستان بهمن، با کمک تعزیرات دستور پلمپ واحد دندانپزشکی را صادر کردم چرا که حجم شکایات زیاد بود و بعداً مشخص شد چند دانشجو مدیریت واحد دندانپزشکی بیمارستان را برعهده گرفته بودند.

وی از برخورد با یکی از پزشکان بیمارستان بهمن بابت تخلف آشکار خبر داد و گفت: دکتر مربوطه با زایمان نوزادان زیادی در تاریخ یکم فروردین ماه سال جاری موافقت کرده بود و این در حالی است که قرار نیست با هر درخواست والدین موافقت شود؛ بسیاری از والدین برای رند شدن تاریخ تولد فرزندشان به دکتر آن بیمارستان گفته بودند که در آن روز بچه متولد شود و آن دکتر هم با درخواست والدین زیادی در همین شهر زنجان موافقت کرده بود.

محرمی گفت: متأسفانه به‌خاطر همین موضوع در اول فروردین ماه امسال فرزندان زیادی در بیمارستان بهمن متولد شدند و قطعاً در آینده نزدیک جریمه سنگینی در انتظار همان دکتر است.

خبرنگار تسنیم پیگیر پاسخگویی مسئولان بیمارستان بهمن بود که به نتیجه نرسید؛ این آمادگی جهت دریافت پاسخ بیمارستان نیز وجود دارد.

انتهای پیام/س#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

صحبت های رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس درباره دیدار با تراکتور و دلیل گل نزدن قرمزها در این مسابقه را ببینید.

2 ساعت پیش

مجری برنامه فوتبال برتر به نقل از رضا مهدوی داور دیدار جنجالی تراکتور و پرسپولیس گفت: من منتظر بازگشت پرسپولیس به زمین برای ادامه بازی نبودم.

4 ساعت پیش

خودروهای آتش نشانی تهران در مسیر حرکت به سمت آبادان برای سوختگیری در پمپ بنزین جاده ساوه توقف کردند.

3 ساعت پیش

نظر کارشناسان داوری درباره صحنه های مشکوکم دیدار استقلال تهران و آلومینیوم اراک را ببینید.

2 ساعت پیش

انتقاد رضا درویش، مدیرعامل پرسپولیس از گزارشگر دیدار این تیم و تراکتور تبریز را ببینید.

4 ساعت پیش

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، دقایقی پیش وارد فرودگاه مهرآباد شد.

4 ساعت پیش

​به دنبال انتشار برخی خبرها در مورد شنیده شدن صدای "تیراندازی در میدان هفت تیر" تهران، مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرد.

3 ساعت پیش

صحبت های رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس درباره سرمربی فصل آینده سرخپوشان را ببینید.

2 ساعت پیش

باشگاه تراکتور تبریز با انتشار این تصاویر اعضای تیم پرسپولیس را عامل تحریک کننده هواداران برای شروع درگیری ها عنوان کرد.

4 ساعت پیش

بیشتر...