ورزش سه‌ |
2 روز پیش

فینال شرط اعزام رویینگ سواران به قهرمانی جهان ورزش سه

کد خبر : 1830303 |02 تیر 1401 ساعت 09:18 |105 بازدید |0دیدگاه

فینال B،شرط اعزام رویینگ سواران به قهرمانی جهان

سرمربی تیم ملی قایقرانی رویینگ اعلام کرد، پاروزنانی به مسابقات قهرمانی جهان اعزام می شوند که امکان رسیدن به فینال B را داشته باشند.

به گزارش "ورزش سه" افشین فرزام درگفت وگو با ایسنا درباره شرایط اعزام پاروزنان به مسابقات قهرمانی جهان بیان کرد: باید تست گیری هایی را پشت سر بگذاریم تا بتوانیم با تیم کیفی عازم مسابقات شویم. با توجه به اینکه قصد داریم در فینال های برتر قهرمانی جهان قراربگیریم، پیش بینی می کنیم تعداد نفراتی که به آن حد کیفیت برسند، کم باشند. البته هر تعدادی به آن رکوردهای مد نظر برسند، می توانند اعزام شوند.

او افزود: ما صعود به فینال B قهرمانی جهان را با فدراسیون توافق کرده ایم. البته شرایط مسابقه با تمرین فرق دارد اما ما تلاش می کنیم تست گیری ها را به گونه ای انجام دهیم که ورزشکاران قابلیت رسیدن به فینال B را داشته باشند.

فرزام در پاسخ به این پرسش که رویینگ ایران در چه ماده هایی امکان گرفتن نتیجه بهتر در قهرمانی جهان را دارد؟ گفت: برای قهرمانی جهان در یک نفره و دونفره سبک و سنگین وزن شانس بیشتری داریم. البته روی قایق های چهار نفره هم کار می کنیم چون در آذر قهرمانی آسیا تایلند را داریم.

او در مورد علت اینکه رویینگ ایران حضور کم رنگی در کاپ های جهانی دارد، گفت: قطعا مجموعه ما علاقه مند است در مسابقات بیشتری شرکت کند اما با توجه به مشکلات ارزی و بودجه‌ای دامن گیر ورزش ایران شده است و محدودیت هایی که در سطح کلان ورزش وجود دارد، شرایط به این شکل پیش می رود که در مسابقاتی شرکت کنیم که اهمیت بیشتری دارند و می توانیم نتایج قابل قبولی بگیریم.

سرمربی رویینگ افزود: تیم های رقیب ما مانند هند، چین، ازبکستان و ژاپن در دو کاپ جهانی که برگزار شده، شرکت کرده اند و در سومین کاپ جهانی و قهرمانی جهان هم حضور خواهند داشت. مسابقاتی که شرکت می کنند، بالاتر از سطح آسیا است و اعتماد به نفس و تجربه رقیبان ما مسابقه به مسابقه بیشتر می شود. این مسئله، نتیجه گرفتن در آسیا را هم  دشوار می کند چون رقبای آسیایی ما با برنامه ریزی و تدارکات بهتری نسبت به ما دارند پیش می روند.

او در مورد شرایط نازنین ملایی و مهسا جاور که با او تمرین می کنند، تصریح کرد: نازنین ملایی در تست گیری هایی که در اردوی آخر داشتیم، شرایط قابل قبولی داشت. جاور نیز اردو به اردو به شرایط آرمانی خود نزدیک تر می شود و هر دو را برای بازی های آسیایی و مسابقات کسب سهمیه المپیک آماده می کنیم.

فرزام در مورد اینکه موفق شده جایگزینی برای بهمن نصیری پیدا کند؟ تصریح کرد: روی یکی، دو نفر از ورزشکاران کار می کنیم و سعی داریم رکوردهایشان را بهبود ببخشیم اما این کار زمان بر خواهد بود. با توجه به سال هایی که بهمین نصیری کار کرده بود، یک مقدارزمان می برد تا آنها هم به جایگاه بهمن نصیری برسند. امیرحسین محمد پور و حمید رضوانی دارند تلاش می کنند و با انگیزه هستند اما بحث کم تجربگی هم مطرح است. رضوانی تاکنون اعزام بین المللی نداشته است و همین مسئله می تواند، اولین مسابقه اش را تحت تاثیر قراردهد.

روئینگ
قایقرانی


#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

محمد جلود رییس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری شد.

8 ساعت پیش

تمدید قرارداد با وریا غفوری مهم‌ترین چالش نقل و انتقالاتی استقلال در کوران این روز های پر تب و تاب است.

9 ساعت پیش

باشگاه پرسپولیس به سوالات پیش آمده درباره قرارداد سعید صادقی با توضیحی کوتاه پاسخ داد.

8 ساعت پیش

رضا دهقانی این روزها به دور از جنجال‌های تراکتور پیشنهادهایش را بررسی می‌کند.

9 ساعت پیش

ارنستو والورده فصل بعد هدایت اتلتیک بیلبائو را عهده دار خواهد شد.

8 ساعت پیش

اردوی تمرینی مرحله پنجم تیم ملی جودو بانوان از امروز چهارم تیرماه سال 1401 به میزبانی استان کرمان و در شهرستان سیرجان آغاز شد.

9 ساعت پیش

اردوی تیم کشتی آزاد جوانان برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا از روز ۶ تیرماه در تهران آغاز خواهد شد.

8 ساعت پیش

ورزش سه نوشت:سعید صادقی پس از امضای قرارداد لحظاتی را با طرفداران پرسپولیس سپری کرد.

8 ساعت پیش

کریمی اولین بازیکن آلومینیوم است که علی‌رغم داشتن قرارداد توانست رضایت‌نامه خود را برای جدایی از جمع اراکی‌ها بگیرد.

8 ساعت پیش

بیشتر...