سلامت نیوز |
2 ماه پیش

افراد تنها زودتر از سیگاری ها پیر می شوند سلامت نیوز

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ،آسیب مولکولی انباشته شده و به ایجاد ضعف و بیماری‌های جدی مرتبط با پیری کمک می‌کند. در برخی افراد این فرآیندهای مولکولی شدیدتر از سایرین است، وضعیتی که معمولا به عنوان پیری تسریع شده از آن یاد می‌شود.

خوشبختانه افزایش سرعت پیری ممکن است قبل از آشکار شدن پیامدهای فاجعه‌بار آن با استفاده از مدل‌های دیجیتالی پیری (ساعت‌های پیری) شناسایی شود. چنین مدل‌هایی همچنین می‌توانند برای استخراج درمان‌های ضد پیری در سطوح فردی و جمعیتی مورد استفاده قرار گیرند.

طبق آخرین مقاله منتشر شده در Aging-US، هر درمان ضد پیری باید به همان اندازه که بر سلامت جسمی فرد تمرکز می‌کند، بر سلامت روان فرد نیز تمرکز داشته باشد. یک همکاری بین‌المللی به رهبری Deep Longevity با دانشمندان آمریکایی و چینی اثرات تنهایی، داشتن خواب ناآرام یا احساس ناراحتی را بر سرعت پیری اندازه‌گیری کرده و آن را قابل توجه دانسته است.

این مقاله دارای یک ساعت پیری جدید است که با خون و داده‌های بیومتریک ۱۱۹۱۴ بزرگسال چینی آموزش و تایید شده است. این اولین ساعت پیری است که به طور انحصاری بر روی یک گروه چینی با چنین حجمی آموزش داده شده است.

شتاب سالمندی در افراد با سابقه سکته مغزی، بیماری‌های کبدی و ریوی، افراد سیگاری و از همه جالب‌تر، افرادی که در وضعیت روانی آسیب پذیر بودند، مشاهده شد. در واقع نشان داده شد که احساس ناامیدی، ناراحتی و تنهایی باعث افزایش سن بیولوژیکی فرد نسبت به سیگار کشیدن می‌شود. سایر عوامل مرتبط با شتاب سالمندی عبارت از مجرد بودن و زندگی در یک منطقه روستایی به دلیل در دسترس بودن کم خدمات پزشکی است.

نویسندگان مقاله نتیجه می‌گیرند جنبه روانی پیری را نباید در تحقیقات و یا در کاربردهای عملی ضد پیری نادیده گرفت. به گفته مانوئل فاریا از دانشگاه استنفورد، حالت‌های روانی برخی از قوی‌ترین پیش‌بینی‌کننده‌های پیامدهای سلامت و کیفیت زندگی هستند، اما تا حد زیادی از مراقبت‌های پزشکی مدرن حذف شده‌اند.

الکس ژاورونکوف، مدیر عامل Insilico Medicine، تاکید می‌کند این مطالعه روشی را برای کاهش سرعت یا حتی معکوس کردن پیری روانی در مقیاس ملی ارائه می‌کند.

در اوایل سال جاری، Deep Longevity یک سرویس وب سلامت روان تحت هدایت هوش مصنوعی، FuturSelf.AI را منتشر کرد که بر اساس یک انتشار قبلی در Aging-US است. این سرویس یک ارزیابی روان‌شناختی رایگان ارائه می‌دهد که توسط هوش مصنوعی پردازش می‌شود و گزارشی جامع از سن روانی کاربر و همچنین بهزیستی روانی فعلی و آینده ارائه می‌دهد. دیپانکار نایاک، مدیر اجرایی Deep longevity تایید می‌کند: FuturSelf.AI، در ترکیب با مطالعه افراد مسن چینی، Deep Longevity را در خط مقدم تحقیقات بیوجرونتولوژی قرار می‌دهد.

Deep Longevity راه‌حل Longevity as a Service (LaaS) را برای ادغام چندین نشانگر زیستی عمیق پیری که «ساعت‌های پیری عمیق» نامیده می‌شوند، توسعه داد تا یک معیار چندعاملی جهانی از سن بیولوژیکی انسان ارائه کند.

منبع:medicalxpress#‌اخبار_سلامتی منبع: سلامت نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

قبل از ورود به باشگاه ورزشی یا اساسا شروع هرگونه فعالیت ورزشی باید آرایش صورت را کاملا پاک کنید.

6 روز پیش

یکی از بهترین شیوه های نگهداری مواد غذایی، فریز کردن است. فریزر سبب صرفه‌جویی در زمان و هزینه می‌شود و کمک می‌کند تا موادغذایی فصل‌های گوناگون را نگهداری داریم. اما برخی مواد غذایی را نمی‌توان فریز کرد.

2 روز پیش

میوه ها سبزیجات منبع ما برای کسب ویتامین هستند. با این حال، بعضی از آن ها حساس اند و نیاز به مراقبت ویژه دارند؛ مثلاً برخلاف آنچه رایج است پیاز را هرگز نباید کنار سیب زمینی نگه داشت.

1 روز پیش

لحظه بزرگ بالاخره فرا رسید: در آستانه 6 ماهگی، کودک شما آماده است تا غذای جامد را شروع کند، و شما احتمالاً در مورد امکان سرو کردن برخی از غذاهای مشابهی که بقیه اعضای خانواده می خورند برای او هیجان زده هستید. هر چند، در بخش ها و غذاهای سالم برای کودک.

2 روز پیش

کم تحرکی در افراد می تواند زمینه ساز بروز بسیاری از بیماری ها شود.

6 روز پیش

کودکان نوپا ممکن است بدون اینکه سوالی از والدین خود بپرسند از او جدا شده و نگاه خود را به چیزی که توجه آنها را جذب کرده است بدوزند؛ دراینجا نکاتی وجود دارد که به شما برای مدیریت این زمان ها کمک می کند. به خاطر داشته باشید که اگر برای چند دقیقه کوتاه کودکتان را گم کردید شما والدین بدی برای او نیستید.

1 روز پیش

فیبریلاسیون دهلیزی (AFib) یک بیماری قلبی است که در آن قلب به‌صورت نامنظم می‌تپد؛ یا خیلی تند و یا خیلی آهسته. این عارضه نوعی آریتمی یا بی‌نظمی ضربان قلب است.

2 روز پیش

از آنجا که بدن به شکل پیچیده‌ای کار می‌کند همه رفتارها و عادت‌های ما، روی عملکرد آن تاثیر می‌گذارد. یکی از این رفتارها، آداب حمام کردن است. کارشناسان در این مورد، رعایت چند نکته ساده را برای بهبود سلامت کلی بدن توصیه می‌کنند.

۱ هفته پیش

بسیاری از افراد باور دارند باید در شبانه روز هشت لیوان آب نوشید. نکته جالب توجه این است که پژوهشگران می گویند دقیقاً مشخص نیست که این افسانه از کجا آمده است،ولی بر اساس مطالعات و شواهد این ادعا تا حد زیادی رد شده است.

5 روز پیش

بیشتر...