خبرگزاری ایسنا |
۲ هفته پیش

دولت سیزدهم میراث دار مشکلات گذشته است حل مشکلات نیازمند زمان است ایسنا

دولت سیزدهم میراث دار مشکلات گذشته است/ حل مشکلات نیازمند زمان است

استاد دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه اصلاحات اقتصادی نیازمند زمان است، گفت: اقتصاد ایران از دهه‌های گذشته درگیر موضوع تورم بوده و دولت سیزدهم نیز میراث‌دار این مشکلات است برای حل این مشکلات گام‌های مناسبی مانند احیای واحدهای تولیدی راکد و حمایت از تولیدکنندگان صورت گرفته است که نتایج آن در میان مدت خود را نشان خواهد داد.

حسین صمصامی، استاد گروه اقتصاد دانشکده علوم اقتصادی و سیاسی دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌وگو با ایسنا،با اشاره به دیدار روز گذشته مسئولان با رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: اقدامات مناسبی توسط دولت‌ها در بخش زیربنایی صورت گرفته است، مقام معظم رهبری نیز با درایت این اقدامات را در دو بخش مثبت و تجربه های تلخ دسته بندی کردند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه اصلاحات اقتصادی نیازمند زمان است، بیان کرد: اقتصاد ایران از دهه‌های گذشته درگیر موضوع تورم بوده است و دولت سیزدهم نیز میراث‌دار این مشکلات است برای حل این مشکلات گام‌های مناسبی مانند احیای واحدهای تولیدی راکد و حمایت از تولیدکنندگان صورت گرفته است که نتایج آن در میان مدت خود را نشان خواهد داد.

وی افزود: دولت‌های مستقر در سال‌های اخیر تحت تاثیر سیاست‌ واحد و غلط تعیین نرخ ارز بر اساس بازار، تورم سنگینی را به سفره مردم تحمیل کردند، حل این مشکل نیازمند اتخاذ تصمیمات متعدد در حوزه کلان است و نتایج آن در کوتاه مدت خود را نشان خواهد داد.

صمصامی با بیان اینکه رونق تولید علاوه بر تامین تسهیلات نیازمند بهبود فضای کسب و کار است، عنوان کرد: تامین منابع مالی توسط دولت باید با نرخ معقولانه صورت بگیرد، افزایش نرخ سود تسهیلات باعث کاهش توان رقابت در بازارهای بین المللی و داخلی خواهد شد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

طی روزهای اخیر در حالی دور تازه‌ فضاسازی‌ها درباره فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران ازسوی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی آغاز شده که برخی رسانه‌های غربی گمانه‌زنی درباره «احتمال تغییر دکترین هسته‌ای ایران» را در دستورکار خود قرار داده‌اند.

14 دقیقه پیش

جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه کلاس‌های دانشگاه کلمبیا در نیویورک آمریکا را مجازی کرده است.

یک ربع پیش

اولین نشست هم‌اندیشی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سیستان و بلوچستان با معتمدین معین ایثارگر این استان برگزارشد.

یک ربع پیش

ساخت ۴ میلیون واحد نهضت ملی مسکن از سوی دولت برنامه‌ریزی شده که از این تعداد ساخت ۲ میلیون و ۵۱۸ هزار واحد شروع شده و ۵۰۰ هزار واحد هم به متقاضیان تحویل داده شده است.

یک ربع پیش

سنگدوینی گفت: با تعاملات و دیپلماسی می‌توان مشکل کرسنت و شکایت گازی ترکمنستان از ایران را حل کرد.

یک ربع پیش

رئیس پلیس فتا خوزستان گفت: هرگونه تبلیغ تحت عنوان فروش سوالات کنکور و امتحانات نهایی کلاهبرداری است. 

یک ربع پیش

العین موفق شد از سد الهلال گذشته تا ضمن صعود به فینال لیگ قهرمانان، رویای ستاره پنجم تیم عربستانی را به باد بدهد.

12 دقیقه پیش

جلد روزنامه استقلال جوان چهارشنبه ۵ اردیبهشت را می‌بینید.

یک ربع پیش

لری جانسن گفت: من از عملیات ایران غافلگیر نشدم، بلکه تحت تاثیر آن قرار گرفتم.

14 دقیقه پیش

بیشتر...