خبرگزاری ایسنا |
۲ هفته پیش

تمام عوامل تروریستی حادثه راسک چابهار به هلاکت رسیدند همه عوامل غیرایرانی بودند ایسنا

تمام عوامل تروریستی حادثه راسک و چابهار به هلاکت رسیدند/ همه عوامل غیرایرانی بودند
عکس آرشیوی است

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با اشاره به هلاکت عوامل تروریستی حادثه تروریستی حمله به مقرهای نظامی و انتظامی در دو شهرستان چابهار و راسک گفت: بر اساس گزارش‌های اولیه فرماندهان ما و دستگاه‌های اطلاعاتی عناصر تروریستی ایرانی نیستند و ملیت و هویت آنها در حال بررسی است.

به گزارش ایسنا، سید مجید میراحمدی معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در گفت‌وگو با بخش خبر ۱۴ سیما به بیان جرئیاتی از حادثه تروریستی حمله به مقرهای نظامی و انتظامی در دو شهرستان چابهار و راسک پرداخت و گفت: درگیری ها در دو شهرستان راسک و چابهار به اتمام رسیده است و ۱۸ نفر از تروریست‌ها به هلاکت رسیدند که احتمالا این عدد به ۱۹ برسد چون برخی از پیکرهای متلاشی شده تروریست‌ها قابل شناسایی نیستند.

وی اظهار کرد: برآوردهای فرماندهان میدانی این است که احتمالاً ۱۹ تروریست به هلاکت رسیدند و در واقع تمام عوامل عملیاتی این عملیات تروریستی کشته شدند و هیچ کدام جان سالم به در نبردند.

دبیر شورای امنیت کشور تاکید کرد: این یک استثنای عملیاتی است که در چنین حجم و در چند نقطه متفاوت و همزمان عملیاتی صورت بگیرد و تمام عوامل عملیاتی کشته شوند که از نظر توان عملیاتی و قدرت فرماندهی و مدیریتی مثال زدنی و قابل تقدیر و ستایش است.

میراحمدی با بیان اینکه «با رشادت‌ها، شجاعت‌ها و آمادگی‌های نیروهای حافظ امنیت هیچکدام از اهداف گروه‌های تروریستی در شهرستان‌های جاسک، راسک و چابهار محقق نشد»، عنوان کرد: هدف تروریست‌ها این بود که در راسک مقر سپاه را تصرف کنند و نیروهای حافظ امنیت را به شهادت برسانند؛ آنها همچنین می‌خواستند در چابهار مقر سپاه و محل انتظامی و دریابانی را تصرف کنند که در هیچ کدام موفق نشدند و همانطور که گفته شد همه به هلاکت رسیدند.

وی درباره طولانی شدن مقابله با این عملیات تروریستی گفت: علت طولانی شدن عملیات این بود که عناصر تروریست با گروگان گرفتن مردم بی‌گناه و قرار دادن آن‌ها به عنوان سپر انسانی مشکلاتی را برای عملیات رزمندگان فراهم کردند. فرماندهان عزیز سپاه و عوامل انتظامی با تدبیر و درایت تمامی گروگان‌ها را به سلامت آزاد کردند و سپس عملیات خود را با موفقیت انجام دادند.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور اظهار کرد: بر اساس گزارش‌های اولیه فرماندهان ما و دستگاه‌های اطلاعاتی عناصر تروریستی اخیر ایرانی نیستند و ملیت و هویت آنها در حال بررسی است و ۲ عنصر پشتیبان نیز که زمینه حضور نیروها را برای انجام این عملیات در شهرستان چابهار فراهم کرده بودند، غیر ایرانی بودند و توسط دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی دستگیر شدند.

میر احمدی تصریح کرد: باید حافظان امنیت را از حیث غلبه، مدیریت و شکست اقدامات تروریستی تحسین کرد چراکه با هوشیاری و آمادگی، اقدامات دقیق و صحیحی انجام دادند.

وی همچنین با اشاره به وضعیت مجروحان این حادثه تروریستی اظهار کرد: تعدادی از مردم بی گناه توسط تک تیراندازهای تروریست مورد هدف قرار گرفته‌اند از جمله این افراد یک مادر و دو کودک هستند که حال یکی از دختران خردسال وخیم گزارش شد که با تلاش پزشکان عزیز فعلاً از شرایط بحرانی خارجی شده است.

دبیر شورای امنیت کشور با بیان اینکه «به روح پر فتوح و بلند شهدای حافظ امنیت که در این عملیات تروریستی جان خود را نثار کردند، درود می‌فرستیم»، اعلام کرد: تعداد شهدای این حادثه ۱۰ نفر است که البته چند نفر از مجروحان وضعیت مناسبی ندارند و ان‌شاءالله وضعیت این افراد بهبود پیدا کند. در بین شهدای عزیز در شهرستان راسک ۴ شهید بلوچ اهل سنت حضور دارند که در برابر تروریست‌های اجاره‌ای رژیم صهیونسیتی ایستادگی به خرج دادند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به دولت عراق درباره ادامه حملات علیه نیروهایش هشدار داد و تهدید کرد «پاسخ خواهد داد».

نیم ساعت پیش

کارشناس فوتسال ژاپن در مورد حذف مدافع عنوان قهرمانی جام ملت‌های آسیا از این رقابت‌ها، سامورایی آبی را به یک کشتیِ در حال غرق شدن تشبیه کرد.

نیم ساعت پیش

نظامیان آمریکایی ۴۴ سال قبل یعنی پنجم اردیبهشت سال ۱۳۵۹ برای آزادی جاسوسان خود که در سفارت سابق این کشور در تهران نگهداری می‌شدند، قصد داشتند با استقرار نیروها و هواپیماهای خود در صحرای طبس عملیات پنجه عقاب را اجرا کنند که اسیر طوفان شن شدند.

نیم ساعت پیش

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: حفظ دین در آخرالزمان بسیار سخت و دشوار است.

نیم ساعت پیش

یک نویسنده اسرائیلی اعلام کرد، رویکردی که نتانیاهو در پیش گرفته منجر به نابودی اسرائیل خواهد شد.

نیم ساعت پیش

آیین تعویض پرچم گنبد حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در سالروز وفات این حضرت، عصر سه‌شنبه (۴ اردیبهشت) توسط خادمان حرم و با حضور زائران و مجاوران آشهر ری برگزار شد.

نیم ساعت پیش

دبیر اجرایی جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در نشست خبری گفت: حضور استان‌ها و‌ مشارکت آنها در اجرای برنامه‌های فرهنگی امسال بیش از گذشته است و‌ کمتر استانی است که در برنامه‌های رضوی حضور نداشته باشند.

نیم ساعت پیش

فلاحت‌پیشه گفت: موضوع گرفتن غرامت جنگی از عراق یک خواسته عمومی است. به طور ویژه، خواسته آسیب دیدگان از جنگ، دریافت غرامت است؛ خواه شهرها و خواه افرادی که از وقوع جنگ آسیب دیده اند. اما اخیرا اقداماتی در این زمینه صورت گرفته که به اعتقاد من مشکوک است و باید مورد توجه قرار گیرد.

1 ساعت پیش

مربی پیشین پرسپولیس با جدایی از کادر فنی تیم‌ملی تا حل شدن مشکل گل‌محمدی، هدایت تراکتور را برعهده گرفت.

نیم ساعت پیش

بیشتر...