عصرهامون |
1 ماه پیش

عصر هامون برای اعتلای بسیج باید به جوانان خلاق میدان داده شود دولت اسلامی با دیوان سالاری محقق نمی شود

سردار سلیمانی گفت: میدان دادن به نیروی خلاق و مبتکر بسیجی و اعتلای این تشکیلات در گام دوم حائز اهمیت است و باید برای آن برنامه ریزی کنیم.
به گزارش عصرهامون به نقل از گلستان ما، سردار غلامرضا سلیمانی عصر امروز در همایش فرمانده ها پایگاه های بسیج استان گلستان با حضور سردارغلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار کرد: استان گلستان یکی از استان های پیشرو در تاثیرگذار در عرصه انقلابی به شمار می رود و در ایام کرونا در مواسات و دستگیری از نیازمندان و انتخابات سال ۱۴۰۰ نقش پررنگی داشته است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه شجره بسیج یک نهاد بزرگ و تکامل یافته است، افزود: گام نخست انقلاب را پشت سر گذاشتیم و از ۲۳ بهمن ۹۷ وارد گام دوم انقلاب اسلامی شدیم.

سردار سلیمانی یادآور شد: انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی یک تبیین و تعریفی دارد که اگر به درستی به آن توجه نکنیم به رویکرد و ذهن ما به سمت نظام های دیگر دنیا برود و تصور کنیم که نظام انقلاب اسلامی از دیگر نظام های دنیا الگو گرفته است.

وی افزود: مردم سالاری دینی که توسط امام (ره) انجام شده و بیش از ۹۸ درصد مردم به آن رای آری دادند برگرفته از اسلام است و این نظام تکامل یافته و برگرفته از نیازهای یک کشور بزرگ و ملت بزرگ در دوره ها و شرایط مختلف است.

این مقام مسئول بابیان اینکه پنج مرحله ای از انقلاب اسلامی مقام معظم رهبری نام بردند که تنها در دهه نخست توانستیم دو مرحله آن را به دلیل جنگ و توطئه های مختلف دشمن شاهد باشیم، افزود: مرحله سوم اصلی ترین مرحله میل و ثمره انقلاب اسلامی یعنی تحقق دولت اسلامی را پشت سر بگذاریم و لذا همچنان در این مرحله قرار داریم.

سردار سلیمانی افزود: با ظرفیت زیادی که درون کشور داریم می توانیم مراحل پنجگانه انقلاب اسلامی را محقق کند و بیانیه گام دوم این مسیر را مشخص کرده است.

وی گفت: در این مسیر باید از تجربه تاریخی استفاده کنیم و ظرفیت های موجود را به کار گیریم و مقام معظم رهبری چهار مولفه که میدان داری توسط جوانان، امید موفقیت و امید به آینده، باور ما می توانیم و نترسیدن از دشمن و جهش انقلاب را شامل می شود.

رئیس سازمان بسیج بسیج مستضعفین تاکید کرد: پس از این مولفه مقام معظم رهبری علم و دانش، اخلاق و معونیت، عزت اسلامی و سبک زندگی اسلامی از جمله هفت اولویتی به دنبال آن بیان می کنند.

سردار سلیمانی تاکید کرد: میدان دادن به نیروی خلاق و مبتکر بسیجی و اعتلای این تشکیلات در گام دوم حائز اهمیت است و باید برای آن برنامه ریزی کنیم.

وی افزود: بسیج باید به عنوان لوکوموتیو انقلاب اسلامی مردم را در عرصه های مختلف وارد میدان کند و باید آنگونه انسجام ایجاد کند که مثل نهضت کمک مومنانه و طرح سپهبد شهید سلیمانی و دوران دفاع مقدس به حد میزان مردم را وارد عرصه کند.

این مقام مسئول متذکر شد: برای تحقق این اهداف برنامه ریزی صورت گرفته است و بر اساس ظرفیت هر منطقه برنامه ریزی ها برعهده پایگاه های بسیج قرار داده شده و نظام برنامه ریزی پیامدمحور را در پیش گرفتیم.

سردار سلیمانی تاکید کرد: ملت ایران مورد تحسین دنیا است در این اپیدمی کرونا ملت ایران حماسه آفریدند، برای پاسخگویی به نیازهای انقلاب اسلامی، نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران یک عده به میدان می آیند و این فرهنگ در سطح دنیا در حال انتشار است.

وی افزود: در کشورهای دنیا تفکر انقلاب اسلامی در حال شکلگیری است و کشورهای منطقه از انقلاب اسلامی الگو خواهند گرفت و برخی از کشورهای منطقه دقیقا این مدل را پیاده سازی کردند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: در سطح کشور ۵۰ هزار پایگاه مقاومت داریم که این بسیجیان ظرفیت های عظیمی به شمار می رود و می تواند پای ریز یک حرکت عمومی در کشور باشد.

سردار سلیمانی تاکید کرد: از راه دیوان سالاری نمی توانیم به تحقق دولت اسلامی برسیم و باید دیوان سالاری حجمش کوچک شود و باید به سمت مردم سالاری اسلامی برویم.

انتهای پیام/


#‌اخبار #‌سیستان_و_بلوچستان منبع: عصرهامون

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

خبرنگار نشریه اتلتیک اعلام کرد باشگاه منچستریونایتد با سرمربی آلمانی به توافق دست پیدا کرده است.

1 روز پیش

معاون اول رییس جمهور با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های بسیار جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضوی مسئولیت پذیر در منطقه و جامعه جهانی، تاکید کرد: ایجاد خطی امن، پایدار و قابل اتکا در مسیر شمال – جنوب و با استفاده از زیرساخت های فعال در بنادر جنوبی، بویژه بندر اقیانوسی چابهار، جزء سیاست های راهبردی ایران در جهت توسعه همکاری های منطقه ای و نیز گسترش تبادلات تجاری پویا با کشورهای پیرامونی است.

1 روز پیش

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور از تصویب مطالعات امکان سنجی خط ۴ متروی مشهد مقدس در یکصدو شصت و نهمین جلسه این شورا خبر داد.

1 روز پیش

وب سایت هواداری باشگاه رم ایتالیا در مطلبی به مدافعین این تیم هشدار داد که در بازی امشب مراقب صیادمنش باشند.

1 روز پیش

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از قطع ۴۰ دقیقه‌ای پرداخت الکترونیک در جایگاه‌های سوخت خبر داد و گفت: این قطعی ربطی به سامانه هوشمند سوخت نداشته و عرضه سوخت بدون قطعی ادامه دارد.

1 روز پیش

علی باقری کنی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران با شیخ احمد ناصر المحمد الصباح دیدار کردند.

1 روز پیش

فایزر اعلام کرد که یکی از کارمندانش اسناد محرمانه مربوط به واکسن‌های این شرکت را به سرقت برده است.

1 روز پیش

قم-مدیرکل آموزش و پرورش قم با اشاره به واکسینه شدن دانش آموزان استان گفت: از مجموع ۱۰۱ هزار دانش‌آموز متوسطه اول و دوم، ۸۰ هزار دانش‌آموز دوز اول واکسن را دریافت کرده اند.

1 روز پیش

مشهد- معاون دادستان کل کشور در پیگیری حقوق عامه با بیان این که مدیران استانی باید مردم را با حقوقشان آشنا کنند، گفت: وظیفه ما نظارت و مطالبه گری حقوق مردم است.

1 روز پیش

مشهد- معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی با بیان این که حفظ حقوق عامه فقط وظیفه قوه قضائیه نیست،گفت : همه دستگاه ها در این زمینه مسئولیت دارند.

1 روز پیش

بنابر اعلام وزارت بهداشت، مجموع واکسن‌های کرونا تزریق شده در کشور از ۱۰۴ میلیون دز گذشت.

1 روز پیش

مسئول قرارگاه فرهنگی و اجتماعی حضرت بقیة‌الله الاعظم (عج) گفت که نقش بسیجیان در تحقق اهداف و آرمان های گام دوم انقلاب بسیار جدی و حائز اهمیت است.

1 روز پیش

مشهد- رئیس اندیشکده جنگ نرم دانشگاه عالی دفاع مقدس با بیان این که اخلاق همان معنویت است که انسان برای اعتلای جامعه آن را هدیه می کند، گفت: اخلاق مهم تر از حقوق است.

1 روز پیش

با پیروزی تیم‌های ملی تنیس پسران و دختران ایران مقابل اردن و مالزی در روز چهارم مسابقات قهرمانی زیر ۱۲ سال آسیا در قزاقستان، ایران در آستانه بهترین عنوان سال‌های اخیر این رشته قرار گرفت.

1 روز پیش

ویس کرمی، مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی گفت: ساعت ۱۴ سیستم پرداخت الکترونیکی با اختلال مواجه شد و نزدیک به ۴۰ دقیقه پرداخت الکترونیکی در جایگاه های عرضه سوخت امکان پذیر نبود.

1 روز پیش

بیشتر...