خبرگزاری ایسنا |
3 ماه پیش

لزوم شفافیت برنامه دولت در حذف ارز ترجیحی ایسنا

لزوم شفافیت برنامه دولت در حذف ارز ترجیحی

یک عضو کمیسیون عمران مجلس از رئیس جمهور و تیم اقتصادی دولت خواست برنامه‌شان برای حذف ارز ترجیحی و سیاست‌های پولی و مالی را شفاف کنند.

به گزارش ایسنا، عادل نجف‌زاده در جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در مورد وضعیت اقتصادی کشور گفت: علی رغم تمام هماهنگی‌ و همسویی استراتژیک با اقدامات دولت، متأسفانه برآیند تلاش‌ها و جدیت‌ها در ایجاد وحدت رویه برای ایجاد حکمرانی اقتصادی فعال، مردم‌محور و مبتنی بر عقلانیت برای کنترل تورم هنوز دیده نمی‌شود.

دولت برنامه‌اش برای حذف ارز ترجیحی را اعلام و سیاست‌های پولی و مالی را شفاف کند

این عضو کمیسیون عمران مجلس از قوه مجریه خواست تا برنامه‌ها و سیاست‌های پولی و مالی، بازار ارز، بازار سرمایه و اقتصاد بین الملل را شفاف کنند.

نماینده مردم خوی و چایپاره گفت: تعدد گفتارها و گفتمان‌ها در برنامه اقتصادی دولت، موجب سردرگمی فعالان اقتصادی کشور خواهد شد.

نجف‌زاده ضمن تشکر از سید ابراهیم رئیسی در خصوص اقدامات صورت گرفته در دولت، از او خواست که برنامه‌اش برای حذف ارز ترجیحی، رتبه‌بندی معلمان، افزایش حقوق کارگران، کارکنان قوه قضائیه، پرستاران و... را اعلام کند.

این عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این ادعا که هنوز کریدورهای مواصلاتی کشور برای پیوند اقتصاد ملی - منطقه‌ای به اقتصاد جهانی تکمیل نشده است، گفت: این بی‌توجهی در کنار تلاش زیرکانه کشورهای پیرامونی، مزیت ایران به عنوان چهارراه لجستیکی و منطقه‌ای را از بین خواهد برد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

روزنامه ملیت ترکیه امروز (جمعه) از قول منابع ناتو نوشت، بایدن شاید میانجی‌گر مذاکرات بین آنکارا با فنلاند و سوئد در جریان تلاش‌های دو کشور برای عضویت در ائتلاف نظامی ناتو شود.

6 ساعت پیش

استاندار خوزستان گفت: نظارت بر قیمت‌ها بطور مرتب انجام می‌شود تا از قیمت‌ مصوب دولت فراتر نروند؛ در حالی که قیمت مرغ و تخم مرغ در استان روبه پایین است و بازار به سمت آرامش حرکت می‌کند.

7 ساعت پیش

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت طی شبانه روز گذشته ۲۲۸ تن به کرونا مبتلا شده و ۹ نفر جان خود را از دست دادند.

7 ساعت پیش

یک تابلو نقاشی دیگر از مجموعه آثار «ژان میشل باسکیا» در یک حراجی به قیمت چشمگیر به فروش رسید.

7 ساعت پیش

امام جمعه گرگان با اشاره به نظر اقتصاددان ها مبنی بر لزوم حذف "ارز ترجیحی"، گفت: تصمیم امروز دولت در اصلاح نظام پرداخت یارانه ها در راستای خدمت به مردم و برداشتن مفاسد عمومی است.

7 ساعت پیش

به گفته قشمی مدیر پرداخت سود سهام عدالت در سپرده گذاری مرکزی افراد به چند دلیل عبارت اند از شماره شبای نامعتبر، حساب بانکی مسدود، راکد، مشترک (دو امضاء)، ارزی و بلندمدت سود سهام خود را دریافت نکرده اند.

6 ساعت پیش

دبیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم گفت: در دوران بیماری کرونا، مصرف پهنای باند استان با ارتقای زیرساخت‌های دسترسی اینترنت و شبکه ملی اطلاعات ۲.۵ برابر شد و در خدمت کسب و کارها قرار گرفت.

7 ساعت پیش

رئیس جمهور گفت: مردم مهاباد و این منطقه یک امتحان و آزمون ویژه ارائه دادند که در مقابل بدخواهان با بصیرت ایستادگی کردند.

7 ساعت پیش

توسعه مشاغل خانگی یکی از برنامه های مهم وزارت کار به شمار می رود و وزیر کار از سه برابر شدن منابع مالی مشاغل خانگی و افزایش تسهیلات آن تا سقف ۲۰۰ درصد در سال‌ جاری خبر داده است.

7 ساعت پیش

بیشتر...