خبرگزاری رضوی |
2 ماه پیش

انتشار فراخوان اولویت های پژوهشی آموزش پرورش خوزستان رضوی

برای سال ۱۴۰۱ صورت گرفت؛
انتشار فراخوان اولویت‌های پژوهشی آموزش و پرورش خوزستان
به گزارش خبرنگارخبرگزاری رضویدر اهواز، بنا بر اعلام اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان، اولویت‌های پژوهشی سال ۱۴۰۱ را که توسط شورای تحقیقات آموزش و پرورش استان مشخص شده، اطلاع‌رسانی کرد.
براساس این اطلاع‌رسانی، شورای تحقیقات آموزش و پرورش استان خوزستان با هدف نهادینه‌ ساختن فرهنگ پژوهش، توسعه پژوهش‌های کاربردی، کاهش تنگناها و دستیابی به راه‌حل‌های علمی و اجرایی برای مسائل تعلیم و تربیت فهرست زمینه‌های پژوهشی اولویت‌دار را به شرح ذیل اعلام می‌کند و از کلیه پژوهش‌گران، اساتید دانشگاه و مراکز آموزش عالی، فرهنگیان و شرکت‌های دانش‌بنیان جهت اجرای طرح‌های پژوهشی دعوت به عمل می‌آید.
ارائه دهنده پیشنهاد پژوهشی (مجری طرح) باید دارای مدرک دکترا در رشته تحصیلی مرتبط با موضوع پژوهش باشد. ارسال پروپوزال هیچ گونه حقی جهت عقد قرارداد برای پژوهشگر ایجاد نمی‌کند.
به گزارش خبرنگارخبرگزاری رضوی، چنانچه در این فراخوان تصریح شده است، علاقه‌مندان می‌توانند تا ۱۵ آبان ۱۴۰۱ پیشنهاد پژوهشی خود را به نشانی research۱۳۹۹@chmail.ir ارسال کنند. اولویت با پژوهشگران ساکن استان خوزستان خواهد بود.
موضوع پژوهش‌ها به شرح ذیل است:

۱-راهکارهای بهینه‌سازی فرهنگ هدایت تحصیلی و جهت‌دهی آن به سمت رشته‌های کم‌متقاضی در استان از جمله رشته‌های ریاضی‌فیزیک، علوم و معارف اسلامی و علوم انسانی.
۲- بررسی شیوه‌های استمرار استفاده از فناوری‌های نوین ارتباطی و آموزش مجازی در دوران پساکرونا
۳- شناسنایی روش‌های مطلوب آموزش، مهارت، تفکر خلاق در هنرستان‌های استان
۴- ارزیابی اثربخشی طرح تابستانه جبران و تثبیت یادگیری دانش‌آموزان
۵- بررسی چگونگی افزایش کیفیت آموزشی مدارس حاشیه شهر
۶- ارزیابی کیفیت تجهیزات و فضاهای آموزشی مدارس اهواز
۷- ساخت و اعتباریابی شاخص‌های کیفی آموزش مبتنی بر فناوری در مدارس، ساخت و اعتباریابی مقیاس مهارت‌های شهروندی دیجیتال در بین دانش‌آموزان متوسطه
۸- واکاوی کارکردهای سالم خانواده در آموزش مجازی
۹- شیوه‌های نوین آموزش ریاضی در دوره ابتدایی با رویکرد عملی
۱۰- بررسی دانش موضوعی دبیران ریاضی متوسطه دوم درباره اعداد گنگ
۱۱- بررسی ایدئولوژی برنامه درسی حاکم در مدارس خوزستان


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

متن های عاشقانه را در مطلب زیر بخوانید.

6 ساعت پیش

محمدرضا حضرت پور درباره پاداش‌های تیم ملی گفت: نوش جان فوتبالیست‌ها باشد اما این قدر فاصله درست نیست.

7 ساعت پیش

هزینه‌سازی برای شهروندان عادی ازسوی جریان‌های معاند و ضدانقلاب در شرایطی است که مقام‌های مسئول در کشور در هفته‌های اخیر بارها بر این موضوع تأکید کرده‌اند که جریان‌های ضدانقلاب با انجام سرمایه‌گذاری‌های کلان، درحال تلاش و برنامه‌ریزی برای شعله‌ور نگه داشتن آتش ناآرامی‌ها در شهرهای مختلف کشور هستند.

7 ساعت پیش

در قرن بیستم میلادی که جهان دگرگون شد ایران چقدر تغییر کرد؟ یک مورخ معاصر می‌گوید ایران با «گاو و خیش» وارد قرن بیستم شد و با «یک برنامه هسته‌ای» از آن خارج شد.

7 ساعت پیش

بخش قابل توجهی از مردم ایران، ازجمله عمده افرادی که در انتخابات 1400 شرکت نکردند یا رای سفید دادند، نه فقط از اصلاح‌طلبان بلکه از همه‌چیز عبور کرده‌اند. یعنی مردم مجموعه نظام موجود را با همه موجودی آن و همه جریان‌هایی که در حاکمیت نقش داشته یا دارند را قادر به تحقق خواسته‌های انباشته‌شده خود نمی‌بینند و این طبعا شامل اصلاح‌طلبان هم می‌شود.

7 ساعت پیش

ستاره تیم ملی ایران خطرناک تر از آمریکا، ولز و سنگال در جام جهانی شد.

5 ساعت پیش

کارشناس فوتبال ایران در تحلیل بازی‌های تیم ملی در جام جهانی ۲۰۲۲ می‌گوید ایران در دیدار برابر آمریکا دچار تحلیل بدنی شده بود.

5 ساعت پیش

در جریان جنگ ترکیبی علیه ایران، شاهد موضع‌گیری افراطی برخی از چهره‌های مشهور موسوم به سلبریتی علیه حاکمیت و هنجارهای فرهنگی کشورمان و در دفاع از مواضع و منافع دشمنان بودیم. نکته مهم این است که اغلب افرادی که وارد فاز این تقابل آشکار شدند، از اشراف و صاحبان ثروت‌های هنگفت هستند. 

7 ساعت پیش

سردار محمد باقرزاده امروز دراین باره اظهار داشت: ۱۰۰ پیکر مقدس شهید دوران دفاع مقدس به کشور وارد می‌شود.

8 ساعت پیش

بیشتر...