خبر 24 |
5 روز پیش

اذعان غربی‌ها به ایمنی واکسن کرونا ایرانی | خبر24

اذعان غربی‌ها به ایمنی واکسن کرونا ایرانی
به گزارشخبر24، حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این که خرید واکسن کرونا از انگلیس و آمریکا ممنوع است، بیان کرد: در همین راستا امروز مقام معظم رهبری نیز بیاناتی را مطرح کردند و فرمودند که واکسن تولید این کشورها قابل اعتماد نیست و نباید از آن ها خرید، وقتی این موضوع از سوی ایشان مطرح می شود پس نیازی به حرف و حدیث نیست و وزارت بهداشت و درمان وظیفه دارد از این نوع واکسن ها به هیچ عنوان استفاده نکند.
 
وی تصریح کرد: پشت تمام فرمایشاتی که مقام معظم رهبری دارند، منطقی وجود دارد، مسائلی که مطرح می کنند از روی تعصب یا مسئله خاصی نیست، ایشان با نگاه واقع بینانه و عالمانه نظر می دهند و همه موظف هستیم که دقیقا فرمایشات ایشان را اجرا کنیم.
 
شهریاری اذعان کرد: تمام امیدواری به تولید واکسن داخلی است که دانمشندان ایرانی در حال کار روی آن هستند و واکسن مطمئنی خواهند ساخت، اما چون زمان می برد، اگر اضطرار و نیاز به واردات باشد، وزارت بهداشت باید بررسی کند از کشورهای با سابقه و قابل اعتماد خریداری کنند.

جنایات بیولوژیک فرانسه، آمریکا و انگلیس
 
وی در خصوص جنایات بیولوژیک فرانسه، آمریکا و انگلیس با داروهای بیماری زا که فقط یکی از آنها شیوع ایدز در ایران با خون های آلوده است، بیان کرد: در پی جنایتی که به خاطر خون های آلوده از سوی فرانسه اتفاق افتاد، آن ها پاسخگو نبودند و غرامتی هم بابت خسارت وارده به ما و مردمی که آسیب دیده بودند، پرداخت نکردند.
 
نماینده مردم زاهدان در مجلس اضافه کرد: این کشورها اگر اتفاقی در رابطه با دارو یا هر آنچه به ایران می دهند، پاسخگو نیستند، بنابراین نمی توان از آن ها سوال و جواب کرد و از همین رو نیز می توان گفت که برای خرید واکسن کرونا هم قابل اعتماد نیستند.
 
وی گفت: بهتر است به واکسن خودمان فکر و در همین راستا تلاش کنیم، در صورت نیاز به خرید، از کوبا، روسیه، چین و کشورهایی که بتوان به آن اعتماد کرد و مطئن باشیم که تاثیر گذار است، وارد کنیم.
 
شهریاری درباره نگاه آزمایشگاه های اروپا و آمریکا به مردم جهان سوم به عنوان موش آزمایشگاهی، بیان کرد: یک مرحله استفاده از واکسن های آن ها به علت بی تدبیری روی مردم انجام شد که تکرار نخواهد شد.
 
ایران؛ قطب بزرگ پزشکی با بیش از ۱۰۰ سال سابقه در تولید واکسن
 
وی با بیان این که ایران قطب بزرگ کشوری است، تصریح کرد: بیش از ۱۰۰ سال سابقه کار انستیتو پاستور و رازی ایران است که سال ها پس از انقلاب جزو کشورهای صادر کننده واکسن بوده، اما به علت کوتاهی هایی که صورت گرفت این کار جدی پیپگیری نشد.
 
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با اقدام هایی که دانشمندان جوانمان انجام می دهند، مجدد قطب بزرگ دنیا در تولید واکسن خواهیم شد.
 
وی با بیان این که واکسن ایرانی پشتوانه علمی و ایمن دارد، اذعان کرد: اگر این گونه نبود، دختر رئیس بنیاد برکت به عنوان اولین نفر برای انجام تست، داوطلب نمی شد، این نشان می دهد که به این واکسن اطمینان کامل دارند، اساتید بنیاد برکت و پرسنلش نیز از این واکسن به عنوان آزمایش استفاده کردند.
 
شهریاری با اشاره به واکنش های از سر تعظیم و حیرت رسانه های خارجی و عربی به تولید واکسن ایرانی، خاطرنشان کرد: حسادت بسیار زیاد این رسانه ها مشهود بود.منبع: خبر 24


تبلیغات

مطالب مرتبط

طبق نرخ اعلام شده از سوی اتحادیه بارفروشان، خیار رسمی با افزایش ۴ هزار تومانی بیشترین رشد قیمتی را در بین اقلام پرمصرف به خود اختصاص داد.

نیم ساعت پیش

فرمانده هنگ مرزی اترک از مهار کاروان احشام به تعداد ۳۰۰ راس در حوزه استحفاظی پاسگاه نارلی این یگان خبر داد.

نیم ساعت پیش

رژیم صهیونیستی درخواست سازمان جهانی بهداشت جهت تأمین واکسن بیماری کرونا برای کادر درمان فلسطین را رد کرد.

نیم ساعت پیش

مجلس نمایندگان آمریکا طرح استیضاح مجدد رئیس‌جمهور این کشور را تصویب کرد تا او به اولین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکا تبدیل شود که در دوره حضورش در کاخ سفید، دو بار استیضاح می‌شود.

1 ساعت پیش

باشگاه رئال‌مادرید همچنان برای تمدید یک ساله قرارداد سرخیو راموس اصرار دارد، در حالی که او راضی به قرارداد کمتر از ۲ سال نیست.

1 ساعت پیش

اتحادیه تولیدکنندگان خودروی چین در گزارش جدید خود اعلام کرد صادرات خودروی این کشور در سال ۲۰۲۰ تحت تأثیر پاندمی کرونا ۲.۹ درصد سقوط کرده است.

1 ساعت پیش

بوژیدار رادوشوویچ با ارسال نامه دوم به باشگاه پرسپولیس خواستار پرداخت مطالباتش شده است.

1 ساعت پیش

در روزهای اخیر شایعه دوپینگ بازیکن استقلال منتشر شده اما مسئولی در این باره صحبت نمی کند و حتی هیچ شخصی به تکذیب آن هم اقدام نمی کند.

1 ساعت پیش

براساس اسناد جدید، فاش شده که رژیم صهیونیستی با شرکت واکسن سازی فایزر قراردادی امضا کرده تا در ازای واکسن کرونا، اطلاعات افراد واکسینه شده را در اختیار شرکت قرار دهد.

1 ساعت پیش

آنتورپ با درخشش علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان ایرانی‌اش موفق شد خنت را شکست دهد.

1 ساعت پیش

قیمت محصولات ایران خودرو امروز (دوشنبه 29 دی 99) در بازار را در دیلی اکسچنج دنبال کنید.

1 ساعت پیش

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: به دلیل افزایش قیمت ارز و انس جهانی شاهد رشد قیمت‌ها در بازار طلا و سکه هستیم.

1 ساعت پیش

رییس پلیس پایتخت از رصد تهران به وسیله ۱۵۰۰ دوربین خبر داد و با خاموشی‌های شبانه نیز مخالفت کرد.

1 ساعت پیش

مهدی صدرایی نسب از پلمپ و غیر فعال سازی ۲ باب مکان کسب توسط کارشناسان واحد سلامت محیط و کار ایرانشهر خبر داد.

1 ساعت پیش

مدارس به هیچ وجه به صورت اجباری برگزار نمی‌شود و برای پایه‌های اول و دوم دانش آموزان به صورت اختیاری می‌توانند در مدارس حضور یابند.

1 ساعت پیش