خبرگزاری ایسنا |
6 روز پیش

اجرای بیش از ۱۱ هزار بازرسی بازار در فارس ایسنا

اجرای بیش از ۱۱ هزار بازرسی بازار در فارس

ایسنا/فارسرئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان فارس از حضورمستمر و حداکثری بازرسان این سازمان در بازار خبر داد و گفت: از ابتدای این تصمیم مهم و سرنوشت ساز دولت، بازرسان صنعت، معدن و تجارت و دستگاه‌های ذی ربط به صورت شبانه روزی و مستمر در بازار حضور دارند.

حمیدرضا ایزدی یکشنبه ۲۵ اردیبهشت با اشاره به بازدید میدانی از مانور عملیات بازرسی و فرآیند نظارت بر بازار در شیراز و سایر شهرستان‌ها، گفت: از ساعت آغازین طرح پایش و بازرسی بازار، به اتفاق، معاونین و همکاران تا پایان وقت فعالیت کلیه صنوف بازار با همراهی تیم های بازرسی و نظارت حضور مداوم داشته و بصورت میدانی از سطح  بازار اطلاعات لازم اخذ،تجزیه و تحلیل های لازم جهت جمع بندی به وزارت متبوع وسازمان حمایت انعکاس می‌شود.

ایزدی ادامه داد: همزمان با سراسر کشور طرح رزمایش گشت‌های ویژه نظارت، پایش و بازرسی بر بازار در سطوح ( انبار، سردخانه، عمده فروش و خرده فروش ) در استان فارس با اهداف رصد و مدیریت نظارت بر فرآیند تعیین و نحوه قیمت گذاری بر روی کالا توسط فروشندگان به منظور ایجاد تعادل در بازار و خرید آسان شهروندان در حال انجام است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت  استان فارس با اشاره به اینکه  ۴۵۸ بازرس با ۲۲۹ گروه مجزا بر بازار استان نظارت می کنند، افزود: از ابتدای طرح رزمایش شنبه هیجدهم اردیبهشت ماه تا کنون تعداد ۱۱ هزار و ۱۴۵ بازرسی انجام که تعداد ۱۷۵۱ پرونده تشکیل و به تعزیزات حکومتی مرکز استان ارجاع شد.

ایزدی با تاکید برتعامل و هم افزایی وبهره مندی از ظرفیت دستگاههای نظارتی با سازمان صمت فارس تصریح کرد: با تمهیدات و تدابیر اندیشیده شده تیم‌های نظارتی سازمان با حضور بسیج اصناف، تعزیرات، اتاق اصناف، شرکت شهرک‌های صنعتی، جهاد کشاورزی و ناظران افتخاری مردمی به صورت صبح و بعداز ظهر در بازار حضور یافته و در صورت مشاهده هرگونه تخلف با تشکیل پرونده، متصدی واحد صنفی را برای سیر مراحل قانونی به تعزیرات معرفی خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه نظارت بر توزیع موادغذایی و کالاهای اساسی، میوه و تره بار، عمده و خرده فروشی ها، انبارها، سوپر مارکت ها، و واحدهای عرضه محصولات کشاورزی درطول سال مستمرا انجام می شود، گفت: در این طرح ضمن تشدید نظارت بر زنجیره تامین، توزیع و عرضه کالاهای اساسی به منظور حفظ آرامش و ثبات بازار، هرگونه تخلفات گران‌فروشی، احتکار، عرضه خارج از شبکه، تقلب، صادر نشدن صورت‌حساب، کم‌فروشی و درج نشدن قیمت روی کالا، افزایش غیرقانونی قیمت، و ایجاد التهاب در بازار تحت رصد مستمر بازرسان قرار دارد که با سرعت و اولویت پیگیری و با جدیت با این موارد برخورد می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس از شهروندان خواست برای کمک به مدیریت تنظیم‌ بازار، کنترل و تعادل قیمت ها در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی، مراتب را از طریق سامانه ۱۲۴  به همکاران  اعلام که در اسرع وقت کارکنان بازرسی حضور یافته و به شکایات رسیدگی می‌کنند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (شنبه، ۳۱ اردیبهشت‌ماه) با ۱۵ هزار و ۲۸۶ ‌واحد کاهش، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۵۷۹‌ هزار واحدی قرار گرفت.

7 ساعت پیش

برخی از خودروها، امروز در بازار آزاد نسبت به آخرین معاملات دیروز بدون تغییر بوده است.

7 ساعت پیش

رئیس جمهور ترکیه در تماس تلفنی با ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو گفت که ترکیه از سیاست درهای باز ناتو حمایت می‌کند.

6 ساعت پیش

معاون فناوری شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: از امروز صبح کار محاسبات سوده جاماندگان را آغاز کردیم و نهایتاً از فردا اول خرداد می‌توانیم سودها را به حساب شبا سهامداران واریز کنیم.

7 ساعت پیش

مشهد- اتصال یک دستگاه هیتربرقی باعث ایجاد دودگرفتگی موقت در بخشی از حرم مطهر رضوی شد.

7 ساعت پیش

بندرعباس-دبیر کانون‌های خدمت رضوی هرمزگان با بیان اینکه هرمزگان مشکل مالی برای امور فرهنگی ندارد اظهار داشت: در همت و تلاش و محتوای کیفی مشکل وجود دارد که باید این نقیصه نیز رفع و برنامه ریزی های کیفی صورت گیرد. 

7 ساعت پیش

رقص رضا نیکخواه با لباس زنانه و آرایش در قسمت جدید سریال جیران را در ادامه مشاهده کنید.

6 ساعت پیش

ساری - حجت الاسلام شریف تبار از شرکت 79 درصدی مسئولین هیئات مذهبی در انتخابات شورای هیئات مذهبی مازندران خبرداد

7 ساعت پیش

بندرعباس-مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: ششمین دوره انتخابات شورای هیأت های مذهبی هرمزگان همزمان با سراسر کشور در حال برگزاری است.

7 ساعت پیش

بیشتر...